Jak zgłosić się do teleturnieju “Koło fortuny”? [PORADNIK]

Casting “Koło fortuny” | “Koło fortuny” prowadzone przez Norbiego i Izabellę Krzan jest hitem Dwójki. Niektóre wydania teleturnieju ogląda ponad 2,5 mln widzów. Chętnych do udziału w programie także nie brakuje – w kulminacyjnym momencie produkcja miała ponad 30 000 nierozpatrzonych zgłoszeń i to pomimo, że program jest emitowany codziennie od września do czerwca. Trudno się dziwić, że widzowie chcą spróbować swoich sił w kultowym teleturnieju, ponieważ do wygrania są bardzo atrakcyjne nagrody – wśród nich 100 000 zł w finale.

Casting “Koło fortuny”, fot. TVP

Aby zgłosić się do programu, należy wysłać maila na adres: kolofortuny@tvp.pl. Zgłoszenie powinno zawierać:

 • imię i nazwisko,
 • wiek,
 • miasto zamieszkania,
 • numer telefonu i adres e-mail.

Potem niestety trzeba uzbroić się w cierpliwość i czekać na odpowiedź produkcji. Trzeba się jednak liczyć z tym, że produkcja w pierwszej kolejności odpowiada na najstarsze maila, a ich jest kilka tysięcy. Na adres mailowy powinien zostać odesłany formularz zgłoszeniowy w ciągu roku (licząc od dnia, w którym wysłało się zgłoszenie). Jeśli w ciągu roku produkcja nie odezwie się, warto wysłać maila ponownie.

>> CZYTAJ WIĘCEJ: >> “Koło fortuny” i “Va banque” z zimową przerwą w emisji! Ile osób zgłosiło się na casting? [2023/2024]
>> CZYTAJ WIĘCEJ: Jak zgłosić się do teleturnieju “Va banque”? Jak wyglądają eliminacje?

Jeśli jednak otrzymacie już upragniony formularz zgłoszeniowy, należy go jak najszybciej wypełnić i odesłać na ten sam adres mailowy. W ciągu kilku miesięcy produkcja powinna się odezwać i zaprosić na casting. Castingi odbywają się głównie w Warszawie i składają się z dwóch części. Na uczestników czeka rozwiązywanie haseł na kartce papieru oraz krótka prezentacja przed kamerą. Następnie produkcja wybiera grupę osób, która ich zdaniem poradziła sobie najlepiej i zaprasza je na nagrania. Z najlepszymi produkcja powinna się skontaktować telefonicznie w ciągu maksymalnie sześciu miesięcy. Nagrania odbywają się wyłącznie w Warszawie.


Należy także pamiętać o przerwie wakacyjnej. Od maja do sierpnia nie są nagrywane nowe odcinki i nie są prowadzone castingi, więc wysłanie zgłoszenia w tym okresie może jedynie wydłużyć czas oczekiwania na odpowiedź produkcji.

FORMULARZ CASTINGOWY [DO POBRANIA]

REGULAMIN [DO POBRANIA]

> CZYTAJ WIĘCEJ:

>> 90 tysięcy osób chce wziąć udział w “Kole fortuny”!

>> “Złota karta” i “Graj dalej” – nowości w “Kole fortuny” już od września!

„Milionerzy” hitem TVN. Jak zgłosić się do teleturnieju?

Możesz również polubić…

25 komentarzy

 1. Iza pisze:

  Po jakim czasie można ponownie wysłać zgłoszenie, jeżeli już raz brało się udział w programie?

 2. Rafał Pyrek pisze:

  Witam chciałbym się zgłosić do was można?! Pozdrawiam serdecznie Rafał Pyrek

 3. Niedoszły gracz pisze:

  A ja nie polecam. Byłem na castingu ,ale gdybym wiedział,że zapraszają 60/70!!! osób z czego wybiorą tylko parę osób,to bym przez pół Polski nie jechał! A tak to wykorzystany 1 dzień urlopu,stracony cały zbiornik paliwa, 5godz.trwajacy casting,(nic do picia,ani do przegryzienia)a na koniec dziękują ci i mówią, że się skontaktują,co oczywiście NIE MIAŁO MIEJSCA(a byłem w 2018r)! Gdyby mi od razu powiedzieli,że to tak wygląda i że się dostałem lub nie, to bym nie miał pretensji, a tak to szkoda zachodu!

  • Machupichcę pisze:

   Całe szczęście, że marudy nie dostają się do programu

  • Wiesław pisze:

   U mnie było zupełnie inaczej. Przejechałem ponad 400 km do Warszawy, pociągiem z kilkugodzinną przesiadką, przeszedłem bezstresowo casting (miła i uprzejma obsługa, łatwy test do rozwiązania, luz przed kamerą) a na pierwszy telefon zapraszający na nagranie czekałem 3 miesiące. Nie pasował mi termin pierwszego zaproszenia, więc poczekali i zaprosili mnie na następny dwa tygodnie później. Wygrałem więcej niż się spodziewałem a kasa wpłynęła na konto półtora miesiaca po emisji programu. Niedługo upływa 4 lata od ostatniego mojego udziału, więc spróbuję ponownie. Wszystko na temat.

 4. katharina218 pisze:

  Trochę dziwne podejście i niejasne zasady castingu? Dlaczego? Zgłosiłam się jakiś czas temu razem ze siostrą i kolegą, z którym kilka lat wcześniej brałam udział w innym teleturnieju TVP. Siostra rozwiązała może z 5 haseł (na kartce), ja 10, kolega 12. Po prezentacji przed kamerą, próbowano mi wmówić że musi nastąpić określona przerwa pomiędzy teleturniejami (tym którym brałam udział wcześniej, a KF). W krótkim czasie po castingu zaproszono na nagranie moją siostrę i kolegę. A ja nawet nie dostałam info zwrotnej czemu nie mogę wziąć udziału.

 5. MPMadzia pisze:

  Szukamy jako grupa wsparcia możliwości uzbierania pieniążków dla dzieci z SMA na leczenie i pobyt w USA ale jak czytam że to tyle trwa to Nasze maluchy się nie doczekają, żebyśmy się dostali one mogą podjąć leczenie tylko do ukończenia 2 latek.:(

 6. Emil Gniadek pisze:

  Ja też chciałbym się zgłosić do was, można?!

 7. Izabela pisze:

  Byłam na castingu w Elblągu, wysłałam zgłoszenie i czekam. 💓💓💓. Proszę, weźcie mnie do programu bo to auto czeka właśnie na mnie🤩🤩🤩 Izabela Malinowska z Pasłęka. Tel. 667395026

 8. Albert pisze:

  Witam. Chciałbym wziąć udział w teleturnieju „KOŁO FORTUNY”. Bardzo będę szczęśliwy gdy będzie taka możliwość . Mieszkam w Persowie. Nazywam się Albert Oporowski

 9. Tomasz pisze:

  Byłem na castingu we wrześniu 2020 i nic dalej nie wiem

 10. Stanisław Dębicki pisze:

  Brałem ponad rok temu w w Warszawie w eliminacjach byłem powiadomiony na nagranie lecz zdrowie nie pozwoliło mi na udział ! Prosiłbym o umożliwienie danie mi szansy w grze w tym teleturnieju !!Pozdrawiam serdecznie .. Stanisław Dębicki

 11. Mmm pisze:

  Casting do koła fortuny. Zwariowali. Tylko w wawie? Po najmniejszej linii oporu.

 12. Mmm pisze:

  Dlaczego wy tutaj piszecie, że chcecie wystąpić w programie? Przecież to nie jest strona TVP.

 13. Stanisław pisze:

  Ponad rok temu brałem udział w eliminacjach do teleturnieju , Dostałem pużniej termin na nagranie lecz z powodów zdrowotnych nie mogłem wziąść udział w nagraniu audycji !Prosił bym o wyznaczenie innego terminu abym mógł wziąść udział w nagraniu audycji !!! Stanisław Dębicki Tel 784062694 Pozdrawiam !!

 14. Porada gratis pisze:

  Norbi, za dużo pytlujesz, uczestników deprymujesz, a mnie wkurwiasz, czyli denerwujesz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisment ad adsense adlogger