Wzmocnienie korytarza handlowego między Afryką Północną i Europą

GEFCO, światowy ekspert w zakresie logistyki łańcucha dostaw dla branży motoryzacyjnej w Europie, wzmacnia korytarz handlowy miedzy Europą a krajami Maghrebu. Poprzez oddziały w Cusago we Włoszech i w porcie Radès w Tunezji, GEFCO obsługuje wciąż rosnące liczby procesów transportowych dla międzynarodowych firm.

Według badań INS- Tunezyjskiego Narodowego Instytutu Statystyki, to właśnie Włochy zaliczane są do czołowego eksportera towarów do Tunezji. Udział kraju ocenia się na ok. 15 procent w 2020 roku. Eksperci szacują, że w przeciągu najbliższych kilu lat, Tunezja zwiększy przepływy towarów do Włoch w celu skrócenia procesów dostaw dla czołowych branż- modowej i tekstylnej, mechanicznej czy elektronicznej.GEFCO, jako operator logistyczny z 70-letnim doświadczeniem w kompleksowym i szybkim zarządzaniu łańcuchami dostaw w powyższych branżach, jest jedną z wiodących firm oferujących usługi transportowe i logistyczne do i z krajów Maghrebu.

OddziałGEFCOwe Włoszech, z pomocą centrum konsolidacyjnego w Cusago oraz codziennych połączeń ze 130 innymi oddziałami, staje się bramą zarówno do rynku Włoskiego, jak i pozostałych europejskich krajów. Procesy wymiany towarów z Tunezją zarządzane są przez wyspecjalizowany zespół operacyjny, który zapewnia cały zakres wsparcia: od transportu pojedynczego produktu, aż po ciężarówkę załadowaną towarami. Włoski oddziałGEFCOgwarantuje połączenia pomiędzy tymi dwoma krajami wykorzystując transport morski lub lotniczy, a także elastyczne rozwiązania RO-RO z odbywającymi się co tydzień wyjazdami i około 3 dniowych czasem tranzytu w opcjidoor-to-door. Szybkość prodedury wspiera wyspecjalizowany zespół do spraw operacji celnych.

„Stałe i konsekwentne wzmacnianie korytarza handlowego między Europą i Tunezją jest osiągnięciem GEFCO Italia, które zawsze uwzględnia potrzeby firm planujących rozszerzenie działalności poza Europę, szczególnie w krajach Maghrebu. Dobre relacje, jakie nawiązaliśmy z Tunezją na przestrzeni lat, odzwierciedlają rosnącą wymianę handlową pomiędzy naszymi dwoma krajami” – mówi Fabrice Barthe, dyrektor generalny GEFCO Italia. „GEFCO Italia zanotowało wzrosty wymiany handlowej z Tunezją o około 14% przez ostatnie cztery lata (z wyłączeniem 2020 roku). W kolejnych latach spodziewamy się dalszego, dużego wzrostu przepływów handlowych, a naszym celem jest zapewnienie coraz to szybszych i bardziej elastycznych rozwiązań logistycznych, które pomogą firmom w docieraniu na nowe rynki” – dodaje.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisment ad adsense adlogger