“Złota karta” i “Graj dalej” – nowości w “Kole fortuny” już od września!

Hitowy teleturniej Dwójki powraca po wakacyjnej przerwie. Ze względu na epidemię, program nadal będzie realizowany bez publiczności, jednak na uczestników i widzów czeka wiele nowości! Nowe odcinki “Koła fortuny” od 31 sierpnia (kilka dni później rozpocznie się emisja odcinków na nowych zasadach). Pora emisji programu nie ulega zmianie – premiery od poniedziałku do piątku o 16:00 i w weekendy o 14:35.

Koło fortuny

Nowe “Koło fortuny” – Złota Karta i Graj Dalej, fot. Piotr Stasiński

W teleturnieju nadal będzie można wygrać 100 000 zł w finale, jednak w czasie rund zasadniczych na kole pojawi się kilka nowych pól. W pierwszej rundzie pojawi się “Złota karta“. Przy wylosowaniu tego pola, uczestnik typuje spółgłoskę i jeśli jest ona w haśle, otrzymuje 500 zł (za każdą literę) oraz zabiera ze sobą to pole i kontynuuje grę. To uczestnik decyduje w jaki sposób wykorzysta kartę w trakcie rozgrywki – można wykorzystać to pole tylko raz, albo w rundach standardowych albo w finale. Co ważne, nie trzeba wygrać rundy, aby móc skorzystać z tej karty w innej rundzie.

>> CZYTAJ WIĘCEJ: „Milionerzy” hitem TVN. Jak zgłosić się do teleturnieju?

Złotą kartę można stracić trafiając na pole Bankrut przed wykorzystaniem tego pola (w dowolnej rundzie). Aby wykorzystać Złotą kartę w rundach Uczestnik musi zakręcić kołem, które ląduje na polu kwotowym i podać spółgłoskę występującą w haśle. Uczestnik oddaje kartę prowadzącemu i podaje kolejną spółgłoskę, za którą będzie płacona wylosowana kwota (jeśli podanej litery nie będzie, uczestnik traci kolejkę i Złotą kartę). Użycie Złotej karty w rundzie finałowej pozwala na podanie dodatkowej spółgłoski.

W nowym sezonie błąd zawodnika nie zawsze oznacza utratę kolejki!

W każdej rundzie na kole pojawi się także “Graj dalej” i nie ma ograniczenia co do wykorzystania tego pola w rundach. Przy wylosowaniu tego pola jest jedna z 3 opcji do wyboru i to uczestnik decyduje, którą z nich wybiera. Gracz może typować spółgłoskę i gdy litera występuje w haśle to otrzymuje 500 zł (za każdą taką spółgłoskę w haśle). Zawodnik może też podać darmową samogłoskę lub odgadywać hasło. Jeśli podana spółgłoska, samogłoska lub hasło jest nieprawidłowa to zawodnik nie traci kolejki i może grać dalej.

W piątej rundzie na kole pojawi się także 3000 zł otoczone dwoma bankrutami, zaś pod polem 500? pojawi się Bankrut lub 5000 zł. Program nadal będzie prowadzić Norbi i Izabella Krzan.

>> Jak zgłosić się do teleturnieju “Koło fortuny”? [PORADNIK]

>> CZYTAJ WIĘCEJ: 90 tysięcy osób chce wziąć udział w “Kole fortuny”!

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisment ad adsense adlogger