Finał WOŚP pierwszy raz nie będzie transmitowany przez TVP

Najbliższy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie współorganizowany przez Grupę TVN, która będzie go relacjonować w swoich kanałach TVN, TVN24 i TTV oraz serwisie Player.pl. Pierwszy raz gospodarzem finału WOŚP nie będzie Telewizja Polska.

Cały finał WOŚP będzie pokazywany na antenie TTV oraz w serwisie Player.pl. Najważniejsze momenty zostaną też pokazane w TVN, a przebieg finału będzie też relacjonować TVN24.

– Finał jest wypełniony bardzo dynamiczną i emocjonalną treścią. Mamy więc przez cały dzień informacje o przebiegu akcji, historie osób wspierających Orkiestrę i korzystających z jej pomocy, czy opisy różnych, czasem bardzo nietypowych przedsięwzięć realizowanych przez lokalne sztaby. Są też zupełnie unikatowe możliwości wsparcia akcji, jak chociażby prowadzona na wizji licytacja złotych serduszek i złotych kart telefonicznych – zapowiada Jerzy Owsiak.

Po raz pierwszy głównym partnerem telewizyjnym finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie będzie Telewizja Polska. Grupa TVN współpracowała już przy kilku finałach WOŚP, jednak gospodarzem wydarzenia była do tej pory TVP, w której siedzibie znajdowało się główne studio.

– Wysłaliśmy nasze zapytanie także do telewizji narodowej, telewizja TVN się odezwała – tak zmianę nadawcy finału wyjaśnił Owsiak w poniedziałek na konferencji prasowej.

25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 15 stycznia 2017 roku. Celem zbiórki będzie ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom.

Studio finału będzie znajdować się w dwóch wielkich namiotach pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie. – Bardzo się cieszymy, że jak co roku Jurek nas zapytał, czy wspieramy Orkiestrę czy będziemy się zastanawiać, więc szybko odpowiedzieliśmy, że wspieramy. Nigdy nie było dla nas istotne, kto jeszcze obok nas jest przy Orkiestrze. W tym roku też zapraszamy wszystkich – zapowiedział Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN. – Będziemy życzliwie współpracować ze wszystkimi mediami działającymi w Polsce: narodowymi, państwowymi, prywatnymi, zagranicznymi i wszelkimi innymi – dodał Adam Pieczyński, członek zarządu TVN ds. programów informacyjnych.

>> TELEWIZJA: TVP zorganizuje koncert sylwestrowy w Toruniu?

Tegoroczny finał WOŚP w TVP2 oglądało średnio 855 tys. widzów. W marcu Jerzy Owsiak w liście do ówczesnego dyrektora TVP2 zarzucił Telewizji Polskiej, że niewystarczająco promowano wydarzenie i informowano o jego wynikach.

Jerzy Owsiak w ostatnich miesiącach kilka razy krytykował zmiany, które w br. zaszły w Telewizji Polskiej. W ostatnich wpisach facebookowych pokazujących przekazywanie przez Fundację WOŚP sprzętu placówkom medycznym podkreśla, że TVP o tym nie poinformuje. – Telewizja Narodowa tego nie pokaże, chociaż ma w tym przeogromny udział. Szkoda, ich strata – stwierdził w jednym z nich.

Przeczytaj również...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger