„Profilerka” – nowy serial TVP. Emisja jesienią

Widzowie Telewizji Polskiej wkrótce obejrzą nowy serial kryminalny – „Profilerka”. To licząca 12 odcinków opowieść pełna tajemniczych zagadek, których rozwiązania podejmie się tytułowa bohaterka, Julia Wiger. W rolach głównych zobaczymy Wiktorię Gorodeckaję i Michała Czerneckiego.

„Profilerka” - fot. Karolina Grabowska/TVP

„Profilerka” – fot. Karolina Grabowska/TVP

Julia Wiger (Wiktoria Gorodeckaja) to doświadczona profilerka, która ma na swoim koncie wiele rozwiązanych spraw kryminalnych. Kobieta w pełni oddaje się pracy, często kosztem własnej rodziny. By nadrobić stracony czas, postanawia udać się na urlop z synem na Pojezierzu Augustowskim. Ich spokojny wypoczynek zakłócają jednak nieprzewidziane zdarzenia – w leśniczówce pod Augustowem w makabrycznych okolicznościach ginie cała rodzina, w tym kilkuletni chłopiec.

„Profilerka” – fabuła

Śledztwo prowadzi komisarz Karol Nadzieja (Michał Czernecki), który mając przy sobie niedoświadczony zespół, postanawia zaprosić Wiger do współpracy – zwłaszcza, że wcześniej miał już okazję pracować z nią przy innej sprawie. Mimo urlopu, profilerka deklaruje swoją pomoc.

Żadne z tej dwójki nie podejrzewa, że brutalne morderstwo w leśniczówce to dopiero początek wstrząsającej serii. Z czasem w Augustowie zaczyna dochodzić do kolejnych zbrodni, których ofiarami padają niewinne osoby. Sprawca jest przebiegły, a przez to, że nie pozostawia niemal żadnych śladów – prawie nieuchwytny. Czy bohaterom uda się rozwikłać zagadkę i ukrócić bezwzględny proceder mordercy?

„Profilerka”. Kogo zobaczymy w obsadzie?

W rolach głównych wystąpią Michał Czernecki i Wiktoria Gorodeckaja, a w pozostałych rolach m.in.: Jowita Budnik, Andrzej Mastalerz, Jędrzej Hycnar, Monika Pikuła, Kamil Nożyński, Mateusz Banasiuk czy Mirosław Baka.

Za reżyserię odpowiada Monika Jordan-Młodzianowska, zaś autorem zdjęć jest Tomasz Wójcik. Scenografię wykonała Dorota Sławecka, a scenariusz został napisany przez Grażynę Molską.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisment ad adsense adlogger