„Ines, pani mej duszy” i „W trybach zbrodni” nowymi serialami TVP2

We wtorek, 26 kwietnia Dwójka rozpoczyna emisję serialu „Ines, pani mej duszy”, adaptacji powieści o losach Ines Suarez, jedynej w historii kobiety – konkwistadorki. Natomiast w czwartek, 28 kwietnia w TVP2 premierę będzie miał nowy szwedzki serial kryminalny „W trybach zbrodni”.

fot. TVP, „Ines, pani mej duszy”

fot. TVP, „Ines, pani mej duszy”

Hiszpańska produkcja „Ines, pani mej duszy” oparta jest na dziele pod tym samym tytułem znanej pisarki Isabel Allende, która opisała losy Ines Suarez. Akcja serialu rozpoczyna się w hiszpańskiej Placencji, około roku 1530. Młoda Ines, wychowywana przez despotycznego dziadka, poznaje przystojnego kupca Juan de Malagę. Wkrótce ucieka z nim z domu i wychodzi za niego za mąż. Niestety radość nie trwa długo, ponieważ jej ukochany okazuje się hazardzistą. Gdy wyjeżdża, szukając zarobku, kobieta rusza jego śladem. W Peru dowiaduje się, że Juan de Malaga nie żyje. Tam poznaje nową miłość, hiszpańskiego konkwistadora, Pedro de Valdivia. Razem z nim jedzie do Chile, staje się pierwszą i jedyną kobietą konkwistadorką.

W obsadzie serialu występują m.in.: Elena Rivera, Eduardo Noriega Gómez, Carlos Bardem czy znani z serialu „Dom z papieru” („La Casa de Papel”) Enrique Arce i Juan Fernández. Emisja od poniedziałku do czwartku od godz. 21:55.

W czwartek, 28 kwietnia o godz. 22:55 swoją premierę będzie miała znakomita szwedzka produkcja „W trybach zbrodni”. Serial przedstawia losy Olle Hultena, wzorowego męża i ojca. Po jednym ze służbowych wyjazdów mężczyzna budzi się niespodziewanie na promie kursującym między Norwegią i Szwecją, nie pamiętając, co wydarzyło się poprzedniej nocy. Ubranie ma poplamione krwią, a obok niego leży torba wypełniona pieniędzmi i broń. Widząc policję, która przeszukuje kolejne auta, dochodzi do wniosku, że funkcjonariusze poszukują właśnie jego. Kiedy prom dociera do portu, Olle Hulten rzuca się do ucieczki, a policja rusza za nim w pościg. Bohater serialu rozpoczyna własne śledztwo, które ma na celu wyjaśnić serię niefortunnych zdarzeń z jego udziałem.

W serialu występują: Kristoffer Joner, Julia Schacht, Hanna Alstroem, Emilia Roosmann, Anastasios Soulis. Emisja serialu od poniedziałku do czwartku od 22:55.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisment ad adsense adlogger