Ponad 5,3 mln widzów Eurowizji Junior. Ogłoszenie wyników oglądało blisko 7 mln osób

Reprezentantka Polski 12-letnia Viki Gabor zdobyła 278 punktów i wywalczyła dla Polski kolejne zwycięstwo w Eurowizji Junior. W konkursie organizowanym przez TVP i Europejską Unię Nadawców wzięło udział 19 krajów Europy, Azji i Australii. Według danych NAM średnia widownia koncertu (w TVP1, TVP ABC i TVP Polonia) wyniosła 5 mln 386 tys. osób (udział 39,4 proc.). W peaku Jedynka przyciągnęła 6 mln 808 tys. widzów – peak przypadł na moment ogłoszenia wyników (godz. 18:19).

fot. Natasza Młudzik/TVP

Wiktoria Viki Gabor w olśniewającym stylu wykonała utwór „Superhero”, zdobywając 278 punktów i pokonując 18 pozostałych uczestników z Europy, Australii i Azji. Po ogłoszeniu wyników zgromadzona na trybunach Areny Gliwice publiczność szalała ze szczęścia.

To najpiękniejszy dzień mojego życia– mówiła przejęta laureatka na konferencji prasowej po koncercie. –Nie mogę uwierzyć w to, co się zdarzyło. Na scenie czułam się jak w domu.Moja rodzina i ekipa dali mi mnóstwo energii, to oni są moją supermocą– podkreślała 12-letnia Polka.

Wiktoria spędziła dzieciństwo w Polsce i Wielkiej Brytanii. Obecnie mieszka z rodzicami i siostrą w Krakowie. Nastolatka pochodzi z bardzo muzykalnej rodziny.

Na konferencji reprezentantce Polski gratulowali organizatorzy Eurowizji Junior 2019:Prezes TVP Jacek Kurskii ze strony EBUExecutive Supervisor JESC 2019 Jon Ola Sand.

Gratuluję Ci, Viki, i życzę wspaniałej kariery!– zwrócił się do laureatki na konferencji prasowej Jacek Kurski.

Prezes TVP dziękował Europejskiej Unii Nadawców za wybór Polski na gospodarza tegorocznego Konkursu i podkreślił, jak wyjątkowym wydarzeniem i dużym przedsięwzięciem organizacyjnym jest Eurowizja Junior.

To było widowisko na światowym poziomie– powiedział Jacek Kurski –Obiecuję także, że Polska zgłosi się do wyścigu o organizację Eurowizji Junior po raz kolejny w przyszłym roku– zapewnił.

Niedzielny koncert zapisze się w historii Konkursu Eurowizji Junior z dwóch powodów: po raz pierwszy ten sam kraj został dwa razy z rzędu laureatem konkursu, to także pierwszy raz, by Eurowizję Junior zwyciężył reprezentant kraju – gospodarza. W internetowym głosowaniu na stronie wzięło udział aż 3 mln 770 tys. widzów. Polska zdobyła największą ilość głosów, drugi w kolejności był reprezentant Kazachstanu z 227 punktami i Hiszpania z 212 punktami, zdobytymi w eurowizyjnej rywalizacji.

Młodzi artyści zPolski, Armenii, Albanii, Australii, Białorusi, Francji, Gruzji, Kazachstanu, Walii, Irlandii, Macedonii Północnej, Włoch, Holandii, Ukrainy, Rosji, Malty, Portugalii, HiszpaniiorazSerbiimierzyli się z gliwicką sceną przez dwa konkursowe dni, w sobotę 23 listopada podczas finału jurorskiego i w niedzielę 24 listopada w ramach Koncertu Finałowego.

Koncert finałowy prowadziliIda Nowakowska, Aleksander Sikorai zwyciężczyni zeszłorocznej edycji Eurowizji JuniorRoksana Węgiel. Dyrektorem artystycznym 17. Konkursu Eurowizji Junior 2019 byłKonrad Smuga. Scenografię stworzyłGiorgios Stylianou-Matsis. Za choreografię odpowiadałAgustin Egurrola. Autorem oprawy muzycznej byłGromee.

Przygotowanie Eurowizji Junior to wymagające przedsięwzięcie organizacyjne. Widowisko miało imponującą oprawę: świetlne wstążki, z których zbudowano scenografię, liczyły w sumie140 metrówdługości i ważyły prawie6 ton. Do ich podświetlenia wykorzystano diody LED o długości3,5 kilometra. Na potrzeby widowiska zbudowano: podświetlany sufit nad sceną o powierzchni ponad320 metrów kwadratowych,ekrany LED o powierzchni3500 metrów kwadratowych, użyto1200źródeł światła, prawie50 kilometrówkabli, 6 wyrzutni iskier i 3 wyrzutnie CO2, które razem dały olśniewające efekty wizualne.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisment ad adsense adlogger