Pomysł rządu: Masz telewizję kablową lub satelitarną? Zapłacisz abonament RTV

Rządzący szukają kolejnych sposobów, by coraz więcej Polaków swoimi pieniędzmi wspierało, ostatnio mocno krytykowane, tzw. media narodowe. Jedną z propozycji jest m.in. rejestracja odbiorników przez operatorów płatnej telewizji.

Obecnie abonament RTV płaci tylko niewiele ponad milion gospodarstw domowych. Dlatego rząd PiS, po przejęciu mediów publicznych (TVP i Polskiego Radia), szuka sposobów, by poprawić ściągalność pieniędzy od Polaków na tzw. media narodowe. Z wykazu prac legislacyjnych opublikowanych na internetowej stronie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów wynika, że rządzący planują obarczyć operatorów telewizji satelitarnej obowiązkiem rejestracji odbiorników RTV.

“W zakresie nowelizacji ustawy z dnia 21 kwietnia 2005 r. o opłatach abonamentowych proponuje się poprawienie poboru opłat abonamentowych przez włączenie do procesów ułatwiania rejestracji odbiorników oraz identyfikacji podmiotów obowiązanych do wnoszenia opłat abonamentowych dostawców usług telewizji płatnej” – napisano.

Rząd zakłada, że podpisując umowę na telewizję kablowa lub satelitarną, klient posiada odbiornik telewizyjny. Operator płatnej telewizji będzie miał obowiązek odebrania od abonenta zgłoszenia rejestracyjnego odbiornika albo oświadczenia o jego zarejestrowaniu, a następnie przekazanie Poczcie Polskiej, która obecnie jest operatorem w zakresie pobierania opłat za abonament RTV. Poczta Polska miałaby przy tym prawo do żądania informacji od dostawców usług telewizji płatnej co do klientów korzystających z tych usług.

Przypomnijmy, że obecnie opłata za 1 miesiąc za odbiornik telewizyjny lub telewizyjny i radiofoniczny wynosi 22,70 zł.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisment ad adsense adlogger