Ukraina blokuje uczestnictwo Rosji w Eurowizji

Rosyjska reprezentantka Julia Samoylova dostała zakaz wjazdu na teren Ukrainy i nie wystąpi podczas tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji w Kijowie – tak zdecydowała Służba Bezpieczeństwa Ukrainy.

O tym, że obywatelka Rosji, wybrana na reprezentantkę tego kraju podczas Eurowizji 2017, nie może wjechać na teren Ukrainy, poinformował rzecznik prasowy Służby Bezpieczeństwa Ukrainy. Zakaz obowiązuje przez trzy lata.

– Decyzja została podjęta na podstawie danych o naruszeniu przez nią ukraińskiego prawa – informuje ukraiński resort.

SBU nałożyła na Samoylovą zakaz po tym, jak w 2015 roku wystąpiła na Krymie, już po tym jak Rosja bezprawnie anektowała to terytorium. Wokalistka miała również umieszczać w mediach społecznościowych wpisy, zachęcające Ukraińców do wewnętrznej destabilizacji.

Europejska Unia Nadawców, organizator Konkursu Piosenki Eurowizji, jest rozczarowana decyzją SBU i zamierza negocjować z władzami Ukrainy umożliwienie rosyjskiej wokalistce uczestnictwo w konkursie.

Julia Samoylova miała zaśpiewać w Kijowie piosenkę „Flame is Burning”. Utwór został oficjalnie zaprezentowany kilka dni temu.

62. Konkurs Piosenki Eurowizji zostanie zorganizowany w dniach 9 i 11 maja (półfinały) oraz 13 maja (finał) przez ukraińskiego nadawcę publicznego Narodowa Telekompania Ukrainy (NTU). Polskę będzie reprezentować Kasia Moś z piosenką „Flashlight”.

Przeczytaj również...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger