TVP i MEN uruchomiają projekt “Szkoła z TVP” – “Wesoła nauka” w TVP2, TVP Rozrywka powraca na MUX-3

Już od 30 marca od godziny 8.00 ruszają pierwsze lekcje z TVP! Materiały będą emitowane od poniedziałku do piątku na ogólnodostępnych antenach Telewizji Polskiej. Znajdą się także na VOD.TVP.PL. To efekt podpisanego wczoraj, 27 marca porozumienia dotyczącego realizacji audycji oświatowych dla uczniów szkół podstawowych, między TVP S.A. i Ministerstwem Edukacji Narodowej.

Szkoła z TVP

Nowa propozycja TVP i MEN „Szkoła z TVP” to wzbogacenie oferty edukacyjnej Telewizji Polskiej, skierowanej do nauczycieli, dyrektorów, uczniów i rodziców. W ramach akcji na antenach TVP będą emitowane materiały dostosowane do podstawy programowej szkół podstawowych.

Dla Telewizji Polskiej zaangażowanie w ten projekt było nie tylko czymś oczywistym, ale także przejawem realizacji misji, którą wypełniamy. Już od początku tego szczególnego czasu TVP zaangażowała się w przedstawianie materiałów edukacyjnych, co było widać na antenach TVP ABC czy TVP Kultura, a także przy zmianach ramówkowych na naszych głównych kanałach. Projekt „Szkoła z TVP” jest dla nas wyzwaniem logistycznym i technologicznym ale jego realizacja jest kwintesencją działalności nadawcy publicznego. Umożliwia nam to pokazanie, że TVP jest Spółką nowoczesną i dynamiczną, która w szybkim tempie odpowiada na społeczne oczekiwania i wychodzi naprzeciw wyzwaniom. Jestem pewien, że zaangażowanie naszych pracowników połączone z wkładem merytorycznym Ministerstwa Edukacji Narodowej zapewni uczniom edukację na najwyższym możliwym w tych warunkach poziomie. To dla mnie zaszczyt, że możemy realizować taki projekt wspólnie z MEN– powiedziałPrezes TVP Maciej Łopiński.

– Cieszymy się, że Telewizja Polska tak aktywnie włączyła się w pomoc nauczycielom i uczniom w kształceniu na odległość. Wartościowe, merytoryczne materiały prezentowane na antenach TVP mogą być istotnym narzędziem w codziennej pracy nauczycieli i wsparciem dla uczniów w samodzielnej nauce w domu– podkreśliłMinister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski.

Pierwsze lekcje z TVP

Pierwsze programy startują już w poniedziałek, 30 marca o godzinie 8:00. Będzie można obejrzeć je na 4 kanałach: TVP3, TVP Rozrywka, TVP Sport oraz TVP Historia. Poza materiałami premierowymi, udostępnione zostaną także powtórki lekcji. Całość będzie można obejrzeć później na platformie VOD.TVP.PL. Wszystkie cztery kanały będą z tej okazji dostępne na trzecim multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej – chwilowo TVP Sport HD na MUX-3 zostanie zastąpiony przez TVP Rozrywkę i TVP Sport SD.

Plan lekcji (powtórki od 12:30)

“Wesoła nauka” w TVP2

Dodatkowo z myślą o najmłodszych widzach pozostających w domach TVP2 uruchomi nowe pasmo edukacyjne “Wesoła Nauka”. Emisja od poniedziałku do piątku między 11:05 a 12:35. Oferta “Wesołej Nauki” skierowana jest głównie do młodszych widzów, dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej, ale także do rodziców i nauczycieli. Magazyn „Wesoła Nauka” jest tworzony na zlecenie Ministerstwo Edukacji Narodowej, realizuje podstawę programową i wykorzystuje materiały edukacyjne opracowane przez ministerstwo. Program podzielony będzie na dwa bloki:
– WESOŁA NAUKA, w której Robert El Gendy wraz z ekspertami, youtuberami i znanymi osobami, za pomocą specjalnie przygotowanych filmów video poprowadzi dzieci przez fascynujący świat nauki.
– WIELKIE DZIEŁA MAŁYCH RĄK – holistyczne podejście do edukacji dzieci obejmujące takie dziedziny jak matematyka, język polski, przyroda, języki obce, a także zajęcia ruchowe i naukę poprzez zabawę. Prowadząca Dorota Dziamska (ekspert MEN) przedstawi nauczycielom i rodzicom nowoczesne i skuteczne metody edukacji dzieci.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisment ad adsense adlogger