17. Konkurs Piosenki Eurowizji Junior Gliwice 2019 rozpoczęty!

Uroczystą Ceremonią Otwarcia w Teatrze Śląskim w Katowicach oficjalnie rozpoczął się 17. Konkurs Piosenki Eurowizji Junior 2019. W gali uczestniczyli: Jacek Kurski, Prezes Telewizji Polskiej, Jon Ola Sand, Executive Supervisor JESC 2019 z Europejskiej Unii Nadawców, przedstawiciele władz Miasta Gliwice i województwa śląskiego oraz młodzi artyści i delegacje z 19 państw świata.

Eurowizja Junior 2019

fot. Natasza Młudzik/TVP

Jestem dumny i bardzo szczęśliwy, że organizacja tegorocznego Konkursu przypadła Telewizji Polskiej– powiedział Jacek Kurski, Prezes TVP, podczas Ceremonii Otwarcia w Teatrze Śląskim –To wydarzenie jest czymś więcej, niż tylko konkursem piosenki. Eurowizja Junior jest dla młodych ludzi wielką przygodą i szansą na zaprezentowanie talentu i umiejętności wokalnych w ramach widowiska na światowym poziomie. Konkurs ten wspiera i kształtuje zdolności artystyczne i charakter, a także pozwala zrealizować marzenia o muzycznej karierze.– dodał Jacek Kurski.

Konkurs Eurowizji Junior to jedno z niewielu miejsc, gdzie swój talent mogą pokazać młodzi artyści. Zaś w Polsce jest wiele potencjalnych gwiazd– zauważył Jon Ola Sand, Executive Supervisor JESC 2019 z Europejskiej Unii Nadawców –Eurowizja Junior jest drugim co do wielkości widowiskiem muzycznym, będącym europejską kooprodukcją. Dziękujemy kolegom z Telewizji Polskiej za ich ciężką pracę– podkreślił Jon Ola Sand.

17. Konkurs Piosenki Eurowizji Junior odbędzie się w Polsce, w Gliwicach na Śląsku, w jednym z najnowocześniejszych obiektów rozrywkowo-sportowych, Arenie Gliwice. Na Konkurs przyjechali młodzi artyści zPolski, Armenii, Albanii, Australii, Białorusi, Francji, Gruzji, Kazachstanu, Walii, Irlandii, Macedonii Północnej, Włoch, Holandii, Ukrainy, Rosji, Malty, Portugalii, HiszpaniiorazSerbii, by przez dwa gorące konkursowe dni, w sobotę i niedzielę 23 i 24 listopada zaprezentować swoje wokalne umiejętności.

Organizatorami wydarzenia są Telewizja Polska i Europejska Unia Nadawców. Partnerami Eurowizji Junior 2019 są Miasto Gliwice i województwo śląskie Ceremonię Otwarcia Konkursu Eurowizji Junior 2019 poprowadził Mateusz Szymkowiak.

Konkurs Piosenki Eurowizji Junior jest jedną z największych międzynarodowych imprez muzycznych, jakie do tej pory gościły w naszym kraju. Wydarzenie to jest organizowane corocznie od 2003 roku przez Europejską Unię Nadawców. Do muzycznej rywalizacji stają wykonawcy w wieku od 9 do 14 lat, pochodzący z krajów członkowskich EBU. Hasło tegorocznego 17. Konkursu Piosenki Eurowizji Junior 2019 to„Share The Joy”(„Dziel się radością”). Motto wyraża energię i żywiołowość uczestników, ich pasję i zaangażowanie, a także zachęca, byśmy wspólnie z młodymi artystami radośnie celebrowali czas, spędzany razem.

Polska bierze udział w konkursie Eurowizji Junior po raz szósty. W tegorocznej edycji konkursu Polskę reprezentować będzieViki Gabor– laureatka programu “Szansa na sukces. Eurowizja Junior”. Młoda wokalistka zaśpiewa na gliwickiej scenie piosenkę “Superhero”.

W ramach 17. Konkursu Piosenki Eurowizji Junior odbędą się dwa koncerty: finał jurorski w sobotę 23 listopada i koncert finałowy w niedzielę 24 listopada. Widowisko będzie miało imponującą oprawę, przygotowaną przez zespół najlepszych specjalistów w swoich dziedzinach. Dyrektorem artystycznym Eurowizji Junior 2019 jestKonrad Smuga. Autorem scenografii –Giorgos Stylianou Matsis. Za choreografię koncertu odpowiedzialny jestAgustin Egurrola. Muzykę skomponowałGromee.

Konkurs poprowadzą ulubieńcy widzów Telewizji Polskiej. Gospodarzami Koncertu Finałowego 24 będą Ida Nowakowska, Aleksander Sikora i Roksana Węgiel, zwyciężczyni ubiegłorocznego konkursu Eurowizji Junior w Mińsku. Roksana Węgiel została jednocześnie Ambasadorką tegorocznej, 17. edycji Eurowizji Junior w Gliwicach na Śląsku.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisment ad adsense adlogger