Teleturniej “Va banque” powraca po 16 latach do TVP2, a “Gra słów. Krzyżówka” zostaje w TVP1

Już w marcu 2020 roku na antenę TVP2 powróci po 16 latach przerwy teleturniej “Va banque”. Program będzie emitowany w dni powszednie po “Panoramie”. Jednocześnie Telewizja Polska nie rezygnuje z teleturnieju “Gra słów. Krzyżówka”, który zadebiutował w TVP1 we wrześniu.

Gra słów. Krzyżówka

„Va banque” to polska wersja amerykańskiego formatu „Jeopardy!”, który powstał dla NBC w 1964 roku i jest nadawany do tej pory. W teleturnieju uczestnicy muszą odpowiadać na zadawane hasła pytaniami w formie zdań oznajmujących. Na antenie Dwójki program można było oglądać od 1 marca 1996 roku do 26 maja 2003 roku. Wyemitowano 566 odcinków, a wszystkie poprowadził Kazimierz Kaczor.

Kultowy teleturniej powróci do TVP2 prawdopodobnie już 2 marca o 18:30. Program ma być nadawany od poniedziałku do piątku po “Panoramie”. Na razie nie wiadomo, kto poprowadzi reaktywowany teleturniej.

Pomimo powrotu kultowego teleturnieju, TVP nie zamierza rezygnować z teleturnieju “Gra słów. Krzyżówka”, który zadebiutował w TVP1 jesienią br. Jak dowiedział się portal telerozrywka.pl, premierowe odcinki teleturnieju będzie można oglądać aż do czerwca 2020 roku w dotychczasowym paśmie – od poniedziałku do piątku o 15:35. W grudniu zasady teleturnieju ulegną jednak drobnemu odświeżeniu oraz nieznacznie wzrosną nagrody pieniężne.

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. Teletuerniej pisze:

    ten teleturniej Gra słów. powinni przestać nagrywać bo nie ciekawy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisment ad adsense adlogger