Opole 2017 z disco-polo?

Już w czerwcu 2017 roku odbędzie się 54. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, który pokaże Telewizja Polska. Nadawca chce do Opola przenieść muzykę disco-polo, na taki pomysł nie zgadza się miasto.

Od kilku lat muzyka disco-polo cieszy się dużą popularnością w mediach. Telewizja Polska, która zapowiada, że stawia na rozrywkę wysokiej jakości, rozpoczyna medialny romans z disco-polo. Już w ten weekend na antenie TVP2 zagości nowy program “Discopoland”.

To jednak nie koniec tanecznych atrakcji w TVP. Jak podaje Dziennik Zachodni, TVP planuje, że podczas tegorocznego festiwalu w Opolu odbędzie się koncert Debiutów, Premier, koncert organizowany wspólnie z Polskim Radiem oraz… koncert muzyki tanecznej.

Co ciekawe, jeszcze w lutym wiceprezes TVP Maciej Stanecki zapowiadał, że głównym celem publicznego nadawcy jest “przywrócenie znaczenia Opola jako stolicy polskiej piosenki i podniesienie rangi festiwalu jako kreatora przebojów i trendów”.

Na razie jednak władze Opola mają wątpliwości co do planów TVP/ w zakresie zapowiadanego przywracania znaczenia Opola. Kością niezgody jest wprowadzenie do Opola muzyki disco-polo. Z pierwszej koncepcji programu tegorocznego Opola wynika, że jedną z atrakcji tanecznego koncertu ma być powtórka z Sylwestra TVP2, czyli duet takiego artysty disco-polo z Marylą Rodowicz.

Obecnie władze miasta negocjują z TVP program tegorocznego festiwalu, który ma odbyć się w dniach od 9 do 11 czerwca. Mimo wątpliwości,wiele wskazuje, że umowa z TVP zostanie podpisana bo to obecnie jedyny nadawca zainteresowany festiwalem w Opolu.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisment ad adsense adlogger