Mnóstwo nowości w jesiennej ramówce TVP1

Oferta Jedynki na jesień to m.in. – dobre polskie seriale, mocna publicystyka, interesujące filmy dokumentalne i programy rozrywkowo – edukacyjne.

Jesienią Jedynka zaprasza na nowy serial kryminalny o pracy grupy policjantów z Wydziału Spraw Niewyjaśnionych – „Komisja morderstw” w reżyserii Jarka Marszewskiego i Adriana Panka (wtorek, godz. 21:30). Na antenę powrócą także znane i lubiane serie m.in.: „Ranczo” (niedziela, godz. 20:25), „Ojciec Mateusz” (czwartek, godz. 20:30), „Komisarz Alex” (sobota, godz. 20:25) oraz „Klan” (poniedziałek-piątek, godz.18:00). Jesienna propozycja TVP1 to także mocna publicystyka i interesujące filmy dokumentalne. Wśród programów publicystycznych pojawi się „Magazyn śledczy Anity Gargas” (środa, godz. 21:50, od 14 września), reportaże Witolda Gadowskiego „Łowca smoków” (czwartek, godz. 23:30), nie zabraknie też programów: „Warto rozmawiać” Jana Pospieszalskiego (czwartek, godz. 22:25), „Chodzi o pieniądze” Jacka Łęskiego (wtorek, godz. 22:30), a także „Sprawy dla reportera” Elżbiety Jaworowicz (czwartek, godz. 21:30). Od poniedziałku do piątku (godz. 15:20) Jedynka emitować będzie także program reporterski o tematyce interwencyjnej pt. „Obserwator”.

Filmy dokumentalne oglądać będzie można m.in. w trzech pasmach: w poniedziałki “Historia w Jedynce” (filmy dotyczące historii zarówno Polski, jak i najważniejszych wydarzeń na świecie), w środy „Nasz świat w Jedynce” (produkcje polskie i zagraniczne o tematyce społecznej) oraz w czwartki „Dokument przed północą” (festiwalowe lub mocne filmy dla koneserów).

Pierwszą premierą teatralną nowego sezonu w TVP1 będzie spektakl „Breakout” autorstwa Ewy Pytki w reżyserii Wojciecha Tomczyka (19 września, godz. 20:30). Widzowie Jedynki kibicować będą także kolejnym osobom, które szukają miłości w programie „Rolnik szuka żony” (niedziela, godz. 21:30). Dobrą zabawę, a także możliwość sprawdzenia swojej wiedzy dostarczą takie programy, jak: teleturniej „Ja to wiem” (poniedziałek, godz. 20:30) oraz widowisko muzyczne „Hit Hit Hurra!” (środa, godz. 20:30). Na jesieni TVP1 planuje emisję kolejnych testów, już w poniedziałek 12 września, o godz. 21:30 – „Wielki test o zdrowiu”, a 17 października „Wielki test na prawo jazdy”. Tajemnice różnych zjawisk rozwiązywać będzie Radek Brzózka w „Jak to działa?” (niedziela, godz. 10:30). Muzyczną wiedzę sprawdzać będzie Robert Janowski w teleturnieju „Jaka to melodia?” (poniedziałek-piątek, godz. 17:25, niedziela, godz.18:35).

Jesienią na antenie Jedynki nie zabraknie także ważnych wydarzeń katolickich i emocji sportowych. Telewizja Polska, jak co roku, będzie towarzyszyć Polakom w świętowaniu Dnia Papieskiego (9 października 2016 roku). Natomiast już od września TVP1 pokazywać będzie relacje z Igrzysk Paraolimpijskich, mecze Polaków w Lidze Mistrzów oraz relacje z zawodów w skokach narciarskich.
PUBLICYSTYKA I PROGRAMY ROZRYWKOWE

„Obserwator”
poniedziałek – czwartek, godz. 15:20, od 30 sierpnia
Codzienny program reporterski o tematyce interwencyjnej. Autorzy programu naświetlają kontrowersyjne historie i ludzkie dramaty. Tematem będą patologie urzędnicze, sądownicze, komornicze, błędy lekarskie, stosunki sąsiedzkie, niesprawiedliwość ludzka, etc.

„Łowca smoków”
czwartek, godz. 23:30 (pierwszy odcinek 22 września, kolejne od połowy listopada)
Witold Gadowski – główny narrator i reporter w jednej osobie, będzie spotykał się twarzą w twarz z ludźmi i zjawiskami, które ze społecznego punktu widzenia uosabiają zło i zagrożenie. Program będzie przybliżał różne kultury, tradycje religijne i duchowe – szukając ich znaczenia z punktu widzenia chrześcijaństwa. Reporterski zapis podróży, przygód i spotkań reportera ze „złymi” będzie największym atutem nowej serii.

„Zaginieni. Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie…”
piątek, godz. 15:20, od 2 września
Powrót popularnego programu TVP poświęconego poszukiwaniom osób zaginionych w kraju i poza jego granicami oraz pomocy ich rodzinom. W każdym odcinku przedstawione będą dwie historie zaginionych osób, prezentowane ich zdjęcia, rozmowy z rodziną oraz służbami zaangażowanymi w poszukiwania. Ustalane będą też okoliczności zaginięcia. Ekipa telewizyjna bierze czyny udział w akcji poszukiwawczej. Dziennikarz zbiera informacje, rozmawia z ludźmi, dociera do świadków, odkrywa nowe fakty. Oprócz nowych spraw autorzy programu wracają również do zagadkowych, głośnych zaginięć sprzed lat. Program poprowadzi Łukasz Kowalczyk.

„Weterynarze z sercem”
niedziela, godz. 10:20, od 11 września
Pomysł na program powstał na fali rosnącej mody na świadome i odpowiedzialne wprowadzanie zwierząt domowych do życia polskich rodzin. Według raportów z 2012 roku, Polska jest na czwartym miejscu w Unii Europejskiej pod względem liczby posiadanych kotów oraz na drugim miejscu pod względem liczby posiadanych psów. To ogromny rynek potencjalnych widzów, poszukujących przystępnej wiedzy o życiu zwierząt w środowisku ludzkim i możliwościach poprawy losu ich podopiecznych.
„Hit Hit Hurra!”
środa, godz. 20:30, od 7 września
Jest to nowatorski muzyczny talent show przyjazny młodym wykonawcom. Autorska produkcja TVP rusza już 7 września. W programie weźmie udział 22 uczestników w wieku 9-16 lat, którzy zaśpiewają największe przeboje muzyczne przy akompaniamencie orkiestry, a także wystąpią w duetach z polskimi i zagranicznymi gwiazdami. Program poprowadzi Marta Zalewska i Artur Orzech, zaś w jury zobaczymy Edytę Górniak, Hirka Wronę i Bartka Cabonia.

„Ja to wiem”
poniedziałek, godz. 20:30, od 5 września
Teleturniej, w którym udział biorą zarówno uczestnicy w studiu, osoby znane i popularne, jak i widzowie, którzy wykorzystywać będą specjalną aplikację na urządzenia mobilne. W trakcie emisji każdego kolejnego odcinka widzowie odpowiadają na te same pytania co trójka uczestników w studiu – liczyć się będzie nie tylko poprawność odpowiedzi, lecz i szybkość. Pytania będą dotyczyły historii Polski. Zarówno tej dawnej, jak i najnowszej. Obok kwestii dotyczących najważniejszych faktów z dziejów naszego kraju, mogą pojawić się też dotyczące obyczajowości, bądź pytania z zakresu historii kultury i sztuki – będą miały one charakter filmowy i będą wzbogacone fragmentami najsłynniejszych polskich filmów, seriali, spektakli Teatru TV. Prowadzącym został Mikołaj Cieślak.

„Zatrzymaj chwilę”
niedziela, godz.17:30, od połowy września
To jedyny w swoim rodzaju program, który pozwala ludziom powrócić do chwil z młodości – kluczowych dla ich późniejszego życia. W każdym odcinku przedstawione są trzy ludzkie historie. Opowieść zaczyna się od prezentacji fotografii sprzed lat, na której uwiecznieni są bohaterowie odcinka. W następnej części opowiadają oni o kulisach powstania zdjęcia, a realizatorzy w nowej rzeczywistości odtwarzają scenerie z tych zdjęć. To pretekst do opowieści o miłości, przyjaźni, rozstaniach i powrotach. Prowadzący: Anna Popek i Katarzyna Kołeczek.

„Firmowe ewolucje”
wtorek, godz. 22:45, od 6 września
Jest to pierwszy telewizyjny show, w którym mali i średni przedsiębiorcy mają szanse zmienić swoje biznesy i zyskać pomoc w ich rozwoju. Nowy sezon to 10 odcinków, 9 zupełnie nowych firm i nagroda specjalna w odcinku finałowym – 100.000 złotych dla przedsiębiorcy, który zdaniem ekspertów, najaktywniej i najbardziej efektywnie wprowadzi zmiany w swojej firmie. W czasie programu widzowie poznają funkcjonowanie firmy „od środka”, ich problemy, potrzeby, ale także ich wartości i strategie rozwoju. W tej edycji pod okiem nowego prowadzącego – Arkadiusza Mierzwy (dziennikarz ekonomiczny, doradca i trener biznesu) przedsiębiorców wspierać będzie zupełnie nowy skład ekspertów: Cezary Szymanek (dziennikarz biznesowy, redaktor naczelny „Bloomberg Businessweek Polska” i magazynu „Sukces”), Katarzyna Twarowska (doradca i trener biznesu, Prezes ProfiLab) i Wojciech Dęmbiński (dyrektor programu Santander Advance w Grupie Banku Zachodniego WBK, realizujący strategię Banku dla segmentu małych i średnich przedsiębiorstw).

„Zakochaj się w Polsce”
niedziela, godz. 11:00, od 12 września
Program, który będzie pokazywał to co najcenniejsze i najpiękniejsze w naszym kraju – zabytki, naturę, niezwykłe miejsca i nietuzinkowych ludzi.
Prowadzący Tomasz Bednarek, w każdym odcinku wybierze się w inny zakątek Polski. Jego funkcja nie sprowadza się tylko do zwykłego zapowiadania – jest on postacią wszędobylską i ogromnie ciekawską. Wchodzi wszędzie i ogląda miejsca, o których niewiele osób słyszało. Tomek w każdym miejscu zdobywa też nowe umiejętności – uczy się konserwować zabytki, wiosłować czy walczyć na miecze z sarmatami. Opowieść prowadzącego urozmaicą anegdoty, legendy i ciekawostki.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisment ad adsense adlogger