Sukces TVP podczas IO w Rio de Janeiro

Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro przyniosły prestiżowy sukces Telewizji Polskiej, wskazując, że jest ona dziś jedynym polskim nadawcą, który może udźwignąć tak ogromne przedsięwzięcie programowe, technologiczne i logistyczne. Wspólnie z TVP1, TVP2 i TVP Sport Igrzyska obejrzało aż 28 530 212 mln (80,1%) Polaków (przez co najmniej jedną minutę w sposób ciągły).

W trakcie Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro anteny Telewizji Polskiej aż 12 razy uzyskały pozycję dziennego lidera pod względem udziałów w grupie 4+ (10 razy TVP1, 2 razy TVP2). 7 sierpnia TVP2 zanotowała rekordowe dzienne udziały w tym roku i od 9 lutego 2015 r. – 13,7% udziałów w grupie 4+.

W sierpniu za sprawą transmisji z Igrzysk Olimpijskich TVP Sport jest liderem wśród kanałów o tematyce sportowej (dane do 21.08.2016 r.). 10 sierpnia padł rekordowy wynik TVP Sport – 2,21% udziałów w grupie 4+, był to najwyższy wyniki w 2016 r. i trzeci wynik tej anteny od początku istnienia kanału.

Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro, pomimo wielu nocnych transmisji, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem Polaków. Telewizja Polska, jako jedyny nadawca na naszym rynku telewizyjnym, relacjonowała praktycznie w sposób ciągły to wydarzenie na swoich 3 antenach – TVP1, TVP2 i TVP Sport. Gorące emocje 17 długich dni Igrzysk przyniosły w rezultacie bardzo znaczący wzrost udziałów każdej z tych anten. Szczególnie silne były oczekiwania Polaków związane z grami zespołowymi – siatkówką i piłką ręczną mężczyzn.Obok transmisji z meczów w tych dyscyplinach, wśród najchętniej oglądanych znalazły się te, w których udział polskich reprezentantów przyniósł Polsce upragniony medal.

2016-08-23_15.03.39

Telewizja Polska pokazywała także Igrzyska Olimpijskie Rio 2016 w serwisie sport.tvp.pl i aplikacji moblinej TVP Stream. Po raz pierwszy w polskim Internecie pokazano tak wiele wydarzeń olimpijskich. 4,5 mln użytkowników, które odwiedziło serwis podczas Igrzysk, mogło obejrzeć ponad 1300 transmisji przez 2000 godzin na 17 kanałach. W serwisie były dostępne przekazy z anten (TVP1, TVP2 oraz TVP Sport), ale zdecydowaną większość stanowiły transmisje przygotowane specjalnie dla internautów.

Telewizja Polska pokazała wszystkie finałowe konkurencje z Rio, na czele z medalowymi startami Polaków. Najlepiej oglądane pozycje to: ćwierćfinałowy mecz siatkarzy Polska –USA oraz kolarskie wyścigi ze startu wspólnego mężczyzn (medalowy wyścig Rafała Majki) i kobiet (z udziałem Katarzyny Niewiadomej). Każdą z tych relacji obejrzało na żywo ponad 100 tysięcy osób.

W serwisie TVP Sport opublikowała również 1800 materiałów VOD, do których użytkownicy nadal mają dostęp. Najczęściej odtwarzanym medalowym startem biało-czerwonych był rekordowy rzut Anity Włodarczyk, który obejrzało ponad 200 tysięcy osób. Użytkownicy odtwarzali wideo w serwisie sport.tvp.pl i aplikacji TVP Stream 16 milionów razy.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisment ad adsense adlogger