Sopot Festival wraca do TVP!

Telewizja Polska i Miasto Sopot prowadzą rozmowy na temat wspólnej realizacji międzynarodowego widowiska muzycznego Sopot Festival. Właścicielem praw do wydarzenia muzycznego z udziałem zagranicznych artystów jest Miasto Sopot.

– Rozmowy na temat wznowienia projektu są nadal prowadzone, jesteśmy gotowi do realizacji widowiska jeszcze w tym roku – wyjaśnia portalowi Wirtualnemedia.pl Magdalena Jachim, rzecznik prasowa sopockiego Ratusza. Dodaje, że miasto ma zaplanowane w tegorocznym budżecie środki na realizację projektu.

Nad widowiskiem osobiście czuwa wiceprezes TVP Maciej Stanecki, który nadzorował także ostatni Festiwal w Opolu. W rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Stanecki potwierdza, że nadawca chce współorganizować Sopot Festival, ale prawdopodobnie w tym roku się on nie odbędzie.

– Telewizja Polska jest zainteresowana wznowieniem Sopot Festivalu oraz organizowaniem letnich koncertów w Sopocie. Mamy już okres wakacyjny, więc w tym roku jest to mało prawdopodobne – tłumaczy nam Maciej Stanecki.

Jak nieoficjalnie dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, obie strony nie mogły porozumieć się co do wkładu finansowego w organizację muzycznego przedsięwzięcia. Negocjacje nie zostały jednak zerwane.

Telewizja Polsat współorganizowała międzynarodowy Sopot Festival od 2012 roku. Impreza miała miejsce zawsze pod koniec sierpnia. Pierwsze dwie edycje w Polsacie (w 2012 i 2013 roku) odbyły się pod marką Sopot Top of the Top Festival. Ich główną częścią był koncert wykonawców zagranicznych, którzy sprzedali najwięcej płyt w swoich krajach. Był to pomysł poprzedniego wieloletniego dyrektora impresariatu stacji Marcina Perzyny. W 2014 roku stacja zrezygnowała z koncertu Top of the Top i zmieniła nazwę sierpniowej imprezy na Polsat Sopot Festival. Ostatecznie z sierpniowej imprezy zrezygnowano w lipcu ub.r.

Tradycją międzynarodowego Sopot Festivalu jest rywalizacja o nagrodę Bursztynowego Słowika. Pierwszą edycję zorganizowała Telewizja Polska w 1961 roku. Do 2004 roku pokazywała go TVP1. W latach 2005-2009 imprezę, odbywającą się w sopockiej Operze Leśnej, transmitowała stacja TVN. Po pięciu latach uznała ona, że projekt jest nierentowny i się z niego wycofała. W 2012 roku prawa do imprezy przejęła Telewizja Polsat.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisment ad adsense adlogger