Eska TV nie zniknie z rynku

W kwietniu br. pojawiła się informacja, że kanał Eska TV zmieni nazwę na Ósemka TV. Wygląda jednak na to, że Eska TV jako kanał telewizyjny nie zniknie całkiem z polskiego rynku. We wtorek, 28 czerwca br. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) przyznała spółce Eska TV (Grupa ZPR Media) koncesję na nadawanie kablowo-satelitarne Eska TV.

Eska TV to kanał skierowany do młodych ludzi. Na antenie tej stacji można oglądać najświeższe klipy artystów znanych z anteny radiowej Eski, ekskluzywne wywiady i wiele innych. Nie brakuje plotek o gwiazdach światowego show-biznesu i informacji o zbliżających się imprezach. Eska TV wystartowała w 2009 roku. Można ją odbierać w ramach MUX 1 naziemnej telewizji cyfrowej, a także FTA poprzez satelitę Eutelsat Hot Bird (13°E) czy w ofertach sieci kablowych i IPTV.

Ósemka TV będzie miała charakter wyspecjalizowany muzyczno-rozrywkowy. Audycje prezentujące muzykę rozrywkową oraz inne rodzaje muzyki zajmą nie mniej niż 48 proc. w tygodniowym czasie nadawania programu w godz. 6:00-23:00. Audycje informacyjno-publicystyczne zajmą nie mniej niż 1 proc., audycje rozrywkowe nie mniej niż 12 proc., filmy i seriale nie mniej niż 10 proc., audycje edukacyjno-poradnicze nie mniej niż 0,88 proc., natomiast audycje powtórkowe – nie więcej niż 50 proc. tygodniowego czasu nadawania programu w godz. 6:00-23:00. Przewidywany procentowy udział w dobowym czasie nadawania programu audycji i innych przekazów niepochodzących od wnioskodawcy, tj. niewytworzonych przez wnioskodawcę ani na jego wyłączne zamówienie, ani we współdziałaniu z innymi nadawcami, wyniesie nie więcej niż 50 proc.

Program Ósemki TV będzie miał charakter pasmowy. W paśmie porannym nadawana będzie muzyka oraz audycje poświęcone zdrowiu i fitness. W paśmie południowym znajdzie się muzyka, a także audycje muzyczne z udziałem gości (w tym powtórki weekendowych premier), po południu będzie można obejrzeć audycje na żywo, teleturnieje muzyczne i seriale dla młodych (w tym przede wszystkim te z dużą ilością muzyki), zaś wieczorem przewidziane w tygodniu pasma filmowe.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisment ad adsense adlogger