Tomasz Sygut – nowy prezes TVP. Trwają prace nad nowymi “Wiadomościami”

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego odwołał dotychczasowych prezesów i członków rad nadzorczych Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i Polskiego Agencji Prasowej. Nowym prezesem TVP ma być Tomasz Sygut.

Tomasz Sygut, fot. materiały prasoweTomasz Sygut, fot. materiały prasowe

Tomasz Sygut – nowy prezes TVP, fot. materiały prasowe

Kanał TVP Info oraz portal tvp.info przestały działać po wydaniu komunikatu o odwołaniu zarządów mediów publicznych i PAP przez nowego ministra kultury – Bartłomieja Sienkiewicza.

Na głównych antenach TVP nie są emitowane programy informacyjne – w tym “Wiadomości”, “Teleexpress” i “Panorama”. Trwają już przygotowania do nowego programu informacyjnego, który zastąpi „Wiadomości”. Główny serwis informacyjny Jedynki zmieni nazwę, oprawę i studio.

W siedzibie TVP pojawił się m.in. Marek Czyż, Paweł Płuska i Grzegorz Sajór – to oni mają odpowiadać za nowe “Wiadomości”. Paweł Płuska ma być szefem programu, Grzegorz Sajór jego wydawcą, a Marek Czyż – jednym z gospodarzy. Program zadebiutuje na antenie TVP1 prawdopodobnie w czwartek.

W aplikacji TVP GO nie działają już kanały, na których bez przerwy nadawano programy “Jak oni kłamią” oraz “Reset”. Dodatkowo z TVP VOD zniknęły wszystkie odcinki “Resetu”, a TVP Polonia jest emitowana w miejscu TVP World.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisment ad adsense adlogger