„Belle Epoque” w TVN w środowe wieczory

W środę 15 lutego br. stacja TVN rozpocznie emisję serialu kryminalnego „Belle Epoque” z Pawłem Małaszyńskim i Magdaleną Cielecką w rolach głównych.

„Belle Epoque” to 10-odcinkowy serial kryminalny, którego akcja toczy się w Krakowie w 1905 roku, w okresie tzw. pięknej epoki. Akcja serialu zaczyna się w momencie, kiedy główny bohater Jan Edigey-Korycki (w tej roli Paweł Małaszyński) wraca do rodzinnego Krakowa, by rozwikłać zagadkę zabójstwa matki. Pomagają mu w tym dawny przyjaciel oraz siostra, którzy prowadzą pierwsze laboratorium kryminalistyczne w Galicji. Jan spotyka także swoją wielką i nieszczęśliwą miłość – Konstancję (Magdalena Cielecka).

W serialu wystąpią także m.in. Eryk Lubos, Anna Próchniak, Olaf Lubaszenko, Vanessa Aleksander, Weronika Rosati oraz Eryk Kulm.

– Prace nad scenariuszem trwały dwa lata. Dzięki temu udało nam się znaleźć historie, które przedstawiają zupełnie inne oblicze tej pięknej epoki i trzymają w ogromnym napięciu do ostatnich chwil. Wielką zagadką dla widzów będzie także historia Jana oraz jego nieszczęśliwa miłość do Konstancji – podkreśla Edward Miszczak.

Zdjęcia do serialu rozpoczęły się w październiku i realizowane są m.in. w Krakowie i okolicach oraz w Warszawie. Autorami scenariusza są Marek Bukowski, Maciej Dancewicz i Igor Brejdygant, a reżyserem został Michał Gazda. Producentem wykonawczym serialu na zlecenie TVN jest Akson Studio. Producentami „Belle Epoque” są Michał Kwieciński (Akson Studio), Katarzyna Bielecka (TVN) oraz Marta Grela-Gorostiza (producent nadzorujący TVN).

Za charakteryzację odpowiada Alina Janerka, za scenografię Anna Wunderlich, a operatorem obrazu jest Michał Sobociński.

Premierę „Belle Epoque” w TVN zaplanowano w środę 15 lutego o godz. 21.30. Rok temu w tym samym paśmie można było oglądać reality-show „You Can Dance”, który nie jest kontynuowany w tym sezonie.

Czytaj więcej na: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/belle-epoque-w-tvn-w-srodowe-wieczory-premiera-15-lutego

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisment ad adsense adlogger