“Korona Królów. Jagiellonowie” oraz “Miłość jest blisko” w świątecznej ramówce TVP

Rodzinna, ciepła atmosfera Świąt Bożego Narodzenia jest źródłem siły, nadziei i miłości. Telewizja Polska zaprasza widzów do wspólnego przeżywania tych magicznych chwil. W wyjątkowej ofercie programowej m.in.: transmisja uroczystej Pasterki z Watykanu, nastrojowe koncerty, emocjonujące filmy, wyczekiwane seriale i ulubione programy, a w „Sylwestra Marzeń z Dwójką” widowisko muzyczne z udziałem największych polskich i światowych gwiazd.

W sobotę, 24 grudnia w Wigilię TVP1 zaprasza o godz. 19:20 na słowo Biskupa Andrzeja Czai na Boże Narodzenie, a następnie o godz. 19:25 na transmisję uroczystej Pasterki z Watykanu z udziałem Papieża Franciszka. Wcześniej widzowie Jedynki spotkają się z jedną z najbardziej znanych serialowych rodzin podczas „Wigilii z Lubiczami” (godz. 12:00). Odśpiewają wspólnie m.in.: z Markiem Piekarczykiem, zespołem Pectus, Alicją Majewską, Krystianem Ochmanem, Alą Tracz kolędy w trakcie koncertów: „Chwała na wysokości, a pokój na ziemi – Koncert kolęd z udziałem Pary Prezydenckiej” i „Gdy śliczna Panna syna kołysała…” – koncert kolęd z Bazyliki Archikatedralnej we Fromborku (godz. 21:15). O godz. 14:50 TVP1 i TVP Polonia zaproszą na „Wielkie kolędowanie w Chicago”. Natomiast w Dwójce widzowie obejrzą wigilijne spotkanie wielopokoleniowej, niezwykle popularnej i lubianej rodziny w „M jak miłość – Wigilia u Mostowiaków” (godz. 20:00).

W niedzielę, 25 grudnia w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia o godz. 11:50 w TVP1 „Urbi et Orbi”- transmisja błogosławieństwa papieża Franciszka z Watykanu. Po południu Jedynka zaprosi o godz. 17:30 na specjalny odcinek „Jakiej to melodii?”. W programie udział wezmą ambasadorowie „Fundacji TVP”- Agata Konarska, Maja Kapłon i Tomasz Kammel. Wieczorem w świątecznym odcinku programu „Rolnik szuka żony” (godz. 20:20) Marta Manowska odwiedzi bohaterów w ich domach. W TVP2 w świątecznym wydaniu „Szansy na sukces” o godz. 15:15 wystąpią gwiazdy kina i telewizji: Kasia Moś z bratem, Krzysztof Antkowiak z kuzynką, Edyta Herbuś z babcią, Kaja Paschalska z kuzynką, Sara James z mamą, Robert Koszucki z siostrą, Stefano Terrazzino z kuzynką z Włoch.

26 grudnia, w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia w Jedynce niezwykłe wydarzenie dla wielbicieli produkcji kostiumowych – odcinek specjalny serialu historycznego „Korona królów. Jagiellonowie” (godz. 20:20). W rolach głównych Milena Staszuk i Sebastian Skoczeń.

W programie „Jaka to melodia?” (godz. 17:30) wystąpią jurorki Katarzyna Cichopek, Ida Nowakowska-Herndon oraz prowadząca „You Can Dance. Nowa Generacja 2” – Edyta Herbuś. Z kolei Dwójka zaprasza na świąteczne wydanie teleturnieju „Familiada” (godz.14:00) z udziałem drużyny programu „Jaka to melodia?” w składzie: Rafał Brzozowski, Ola Radwan, Hubert Sobiecki, Piotr Matysik, Paweł Skiba oraz drużyny Wokalistów: Maja Hyży, Dagmara Bryzek, Kuba Szmajkowski, Chris Cugowski, Filip Lato oraz na teleturniej „Postaw na milion” (godz. 15:15), w którym wystąpią: Sławomir i Kajra oraz Tomasz Kammel i Małgorzata Tomaszewska. A wieczorem benefis „Rewia gwiazd: Andrzej Rosiewicz” (godz. 20:00) podsumowujący twórczość znanego i lubianego artysty estradowego.

Świąteczne propozycje przygotowały również kanały tematyczne TVP. Codziennie, od 24 grudnia do 29 grudnia TVP Historia emitować będzie serial po rekonstrukcji cyfrowej „Królowa Bona” (godz. 13:00), a w Wigilię o godz. 18:35 film dokumentalny „Mój wujek Papież”. W codziennym wieczornym paśmie filmowym TVP Kobieta o godz. 21:30 widzowie obejrzą najlepsze produkcje, takie jak „Królowa” (24 grudnia), „Kochajmy się od święta” (25 grudnia) i „Jackie” (26 grudnia).

W niedzielę, 25 grudnia w TVP ABC premiera spektaklu Teatru Telewizji dla całej rodziny „Kopciuszek” (godz. 20:10). Tego samego dnia TVP Kultura zaprasza na musicalową baśń „Opowieści Hoffmana” (godz. 15:50) ze znakomitą muzyką Jacquesa Offenbacha, a TVP HD na film „Francuski pocałunek” (godz. 22:10). 25 grudnia w TVP Nauka widzowie obejrzą teleturniej „Giganci nauki – Ginące gatunki w Polsce” (godz.15:30), z kolei TVP Polonia zaprasza na „Magiczne Święta z Kabaretem OT.TO” (godz.14:05), a TVP3 na „Rodzinne kolędowanie” (godz.17:30). W serwisach TVP INFO nie zabraknie relacji ze świątecznych wydarzeń, spotkań i koncertów.

W Boże Narodzenie TVP VOD zaprasza na prapremierowy odcinek długo wyczekiwanego serialu „Dom pod Dwoma Orłami”. Historia tożsamości Dolnego Śląska, w gwiazdorskiej obsadzie, opowiedziana przez pryzmat tytułowego domu i jego mieszkańców. Od 26 grudnia w ofercie TVP VOD pojawią się prapremierowe odcinki serialu „Korona królów. Jagiellonowie”.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisment ad adsense adlogger