TVP Kobieta HD i TVP Kultura przenosi się z MUX-8 na MUX-6 DVB-T2

W styczniu 2023 roku kończy się umowa między Telewizją Polską a spółką Emitel, dotycząca usługi nadawania na MUX-8 programów TVP Kultura i TVP Kobieta. Kanały te nie znikają z naziemnej telewizji cyfrowej. Od 3 stycznia 2023 roku będą emitowane na nadającym w nowym standardzie DVB-T2/HEVC – multipleksie szóstym.

TVP Kultura HD na MUX-6

Zmiana odbędzie się w sposób płynny i nie powinna być uciążliwa dla odbiorców, jednak w nielicznych przypadkach może być potrzebne ręczne dostrojenie odbiorników. W przypadku osób, które jeszcze nie dostosowały swojego urządzenia do nowego standardu nadawania, zmiana ta może wiązać się z koniecznością zakupu nowego telewizora lub zewnętrznego dekodera działającego w standardzie DVB-T2/HEVC.

Programy TVP Kultura i TVP Kobieta pozostaną na tych samych pozycjach w ramach telewizji naziemnej: TVP Kultura na kanale 30, a TVP Kobieta na kanale 35 i będą nadawane w wysokiej rozdzielczości obrazu, podobnie jak TVP Rozrywka, TVP Dokument, TVP Nauka, TVP World, TVP Polonia, które w ramach tego samego multipleksu są dostępne w jakości HD.

Osoby, których odbiorniki nie są dostosowane do nowego standardu, do końca roku (tj. do 31.12) mogą uzyskać rządowe dofinansowanie do zakupu urządzenia (telewizora lub dekodera), które umożliwia poprawny odbiór sygnału telewizyjnego w nowym standardzie DVB-T2/HEVC.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisment ad adsense adlogger