“Bolivar” – kolumbijska superprodukcja z Netflixa od 20 czerwca w TVP1

Serial “Bolivar”, który wcześniej był dostępny tylko na Netflixie, teraz zostanie wyemitowany w TVP1. Cały sezon liczy 63 odcinki, a emisja przez całe wakacje, począwszy od 20 czerwca. Premierowe odcinki będzie można oglądać od poniedziałku do piątku o 21:00, w soboty o 20:30 oraz w niedziele o 20:15.

"Bolivar", fot. materiały prasowe

“Bolivar”, fot. materiały prasowe

“Bolivar” to fabularyzowana opowieść o życiu wenezuelskiego przywódcy, Simóna Bolívara, który pomógł kilku krajom wyzwolić się spod władzy Hiszpanów. W rolę generała na dwóch różnych etapach jego życia wcielili się Luis Gerónimo Abreu i José Ramón Barreto.

Kolumbijska superprodukcja to historia bohatera, zanim stał się legendą. Jego imię stało się symbolem przywództwa, sprawiedliwości i pasji, które doprowadziły go do stworzenia armii żołnierzy, która wierzyła w ideał wolnej ziemi. Zagorzały mężczyzna na polu bitwy i w życiu osobistym. Serial ukazuje szczegóły jego burzliwego życia miłosnego, ale też śmierć matki, gdy był dzieckiem i śmierć pierwszej żony (kilka miesięcy po ślubie). W fabule nie brakuje wątku dotyczącego jego wielu kochanek i momentu, kiedy przestał wierzyć w miłość. W końcu pojawia się historia jego namiętnego romansu z Manuelitą Saenz, która odegrała ważną rolę w rewolucyjnej walce przywódcy. Bolivar oddał życie za swój lud, przekraczając granice i pozostawiając niezatarte dziedzictwo w sercach wszystkich tych, którzy wierzą w jedność, braterstwo i wolność.

Co więcej, serial był popularny w Ameryce Łacińskiej, a przed premierą produkcję publicznie krytykował prezydent Wenezueli, Nicolás Maduro. Prawdopodobnie obawiał się on, że mniej legendarny wizerunek Bolivara jeszcze bardziej zmniejszy jego poparcie.


Streszczenie pierwszych trzech odcinków:
  1. odcinek: W 1819 roku gen. Simón Bolívar dowodzi armią w trudnych warunkach. Retrospekcje ujawniają dzień jego ślubu i uprzywilejowane dzieciństwo u boku niewolników.
  2. odcinek: Simón dostaje niekonwencjonalnego nauczyciela, który okazuje się być pokrewnym duchem. Carlos używa niewolnicy Matei jako karty przetargowej, aby uzyskać własność rodzinnej własności.
  3. odcinek: Simón zostaje wysłany do domu Rodrígueza, gdzie jego umysł otwiera się na nowe pomysły. Tęskniąc za wolnością, Dionisio planuje ucieczkę z hacjendy.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisment ad adsense adlogger