Ostatni sezon “Rodzinki.pl” od 1 marca w TVP2. Dlaczego TVP rezygnuje z serialu?

1 marca TVP2 rozpocznie emisję ostatniego, 16. sezonu serialu “Rodzinka.pl”. Nowy sezon będzie liczył tylko 8 odcinków i wszystkie będą emitowane w niedzielne popołudnia o 16:20. TVP poinformowała już produkcję i aktorów o zakończeniu projektu pt. “Rodzinka.pl”.

Koniec serialu Rodzinka.pl

“Rodzinka.pl” była jednym z najpopularniejszych seriali TVP. Historia rodziny Boskich i ich bliskich cieszyła się ogromną popularnością. Serial zadebiutował w Dwójce w 2011 roku. Do tej pory wyemitowano 278 odcinków. Niespodziewana informacja o zakończeniu produkcji mocno zaskoczyła zarówno aktorów, jak i widzów.

Wiele osób zastanawia się, dlaczego “Rodzinka.pl” znika z ekranów. Okazuje się, że powodem jest niska oglądalność ostatnich sezonów serialu.

Oglądalność pierwszego sezonu “Rodzinki.pl” w 2011 roku wyniosła 3,24 mln widzów, z kolei oglądalność dwóch sezonów wyemitowanych w 2019 roku nie przekroczyła 1 mln widzów. 14. sezon serialu emitowany w piątki o 21:40 przyciągnął przed telewizory średnio 940 tysięcy osób, a 15. sezon emitowany w niedziele o 16:25 oglądało średnio tylko 917 tysięcy widzów.

Telewizja Polska opublikowała komunikat w sprawie usunięcia produkcji dla serwisu Plejada:

– Po analizie wyników oglądalności podjęto decyzję o zakończeniu dalszej produkcji serialu “Rodzinka.pl”. Badania wykazały, że widzowie najchętniej poszukują odcinków poprzednich serii. “Rodzinka.pl” pozostaje jednak w wielkiej rodzinie Telewizji Polskiej, zmienia tylko adres “zamieszkania”. Z TVP 2 przenosi się pod adres vod.tvp.pl. Właśnie tam nasi widzowie najchętniej spotykali się z bohaterami serialu. “Rodzinka.pl” jest jedną z najchętniej oglądanych pozycji w ofercie TVP VOD – w 2019 roku serial zajął trzecią pozycję w rankingu oglądalności (wg liczby odtworzeń), zyskując pozycję lidera w kategorii “seriale komediowe”. Odtworzenia stanowiły ponad połowę oglądalności seriali komediowych w serwisie (56 proc.).

Według “Super Expressu” w przyszłym roku do kin trafić może film z bohaterami serialu. Ma być to film komediowy, a akcja ma się skupić na najmłodszych bohaterach serialu. Niewykluczone, że film pojawi się w kinach w Walentynki 2021.

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. Ania Papaj pisze:

    Czy można zagrać seria rodzina pl Ania Papaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisment ad adsense adlogger