TVP Sport od 7 czerwca w naziemnej telewizji cyfrowej. “Dla nas to jest wielkie święto…”

Od 7 czerwca (czwartek) kanał TVP Sport SD będzie nadawany w Naziemnej Telewizji Cyfrowej (MUX3). Tym samym wszyscy Polacy będą mieli bezpłatny dostęp do jedynego, nadawanego drogą naziemną kanału sportowego. Od 14 czerwca TVP Sport będzie w całości, przez całą dobę poświęcony najważniejszej imprezie piłkarskiej w tym roku – Mundialowi w Rosji. W sumie kanał poświęci Mistrzostwom Świata w Piłce Nożnej ok. 500 godzin.

– Dla nas to jest wielkie święto i wyzwanie technologiczne. Udaje mi się spełnić ważną obietnicę: wreszcie TVP Sport będzie dostępny na multipleksie, od 7 czerwca, czyli na tydzień przed Mundialem. Wielu prezesów TVP to obiecywało, nam się udało. Na czas mistrzostw TVP Sport będzie mówił wyłącznie o Mundialu – mówił na konferencji prasowej poświęconej transmisjom z Mundialu Jacek Kurski, Prezes TVP.

Uruchomienie TVP Sport SD oznacza ogromne zwiększenie zasięgu kanału sportowego telewizji publicznej. Do tej pory TVP Sport w wersji HD był dostępny w sieciach kablowych i na platformach satelitarnych. Nadal zresztą pozostanie ta forma dystrybucji.

Jednocześnie informujemy, że w nocy z 6 na 7 czerwca 2018 roku nastąpi wyłączenie kanału TVP Rozrywka na trzecim multipleksie w Naziemnej Telewizji Cyfrowej (MUX3). Kanał ten będzie dostępny w sieciach kablowych i na platformach satelitarnych.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisment ad adsense adlogger