„Pod wspólnym niebem”- nowy serial w jesiennej ramówce TVP2

W tym tygodniu ruszą zdjęcia do nowego serialu komediowego TVP2 „Pod wspólnym niebem”, w którym zagrają m.in. Marek Bukowski, Ewa Szykulska, Tadeusz Chudecki i Piotr Szwedes. Jego premiera odbędzie się we wrześniu br.

„Pod wspólnym niebem” jest oryginalnym scenariuszem komediowym stworzonym przez Marka Śledziewskiego z zespołem na zamówienie Dwójki.

Nie ma nic wspólnego, a tym bardziej nie jest kontynuacją „Alternatywy 4” św. pamięci Stanisława Barei i Macieja Rybińskiego. Wbrew doniesieniom niektórych mediów, serial nie jest też odpowiedzią na „Ucho prezesa” i nie ma w nim satyry personalnej ani odnoszenia się do konkretnych bieżących wydarzeń- czytamy w komunikacie TVP.

Prawdziwą inspiracją dla tej komedii jest dzieło nieśmiertelnego Williama Shakespeare’a „Romeo i Julia”. Fabuła serialu jest zbudowana wokół dwóch różnych kulturowo i społecznie rodzin, które przez przypadek zmuszone są zamieszkać pod jednym dachem. Prowadzi to do licznych, zabawnych spięć i konfliktów. Mimo różnic, między przedstawicielami młodego pokolenia – Julią i Romanem – wybucha płomienna miłość.

Każdy odcinek będzie miał w pewnym sensie zamkniętą formułę, lecz niektóre wątki będą przechodziły z odcinka na odcinek. Formuła zbliżona będzie do „Rodzinki.pl”, która na antenie TVP2 emitowana jest od 2011 roku. Serial będzie liczyć 12 odcinków, a długość każdego z nich wyniesie około 25 minut.

„Pod wspólnym niebem” trafi do piątkowego pasma TVP2 – serial będzie emitowany tuż po „Rodzince.pl”, czyli o godz. 22.10, począwszy od 8 września.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisment ad adsense adlogger