PiS chciał kupić TVN24?

Sensacyjne ustalenia redakcji “Newsweek Polska”. Tygodnik informuje, że poseł Jarosław Kaczyński chciał kupić TVN 24 i zrobić z niego anglojęzyczną stację o Polsce na wzór Al-Dżaziry czy Russia Today.

Według “Newsweeka” do spotkania posła Kaczyńskiego z amerykańskimi właścicielami TVN 24, czyli firmą SNI, doszło w lipcu 2015 r., czyli jeszcze przed wyborami parlamentarnymi wygranymi przez PiS. Właściciele TVN potwierdzają, że PiS się z nimi kontaktował.

– Pierwsze spotkanie było kurtuazyjne. Amerykanie w tym czasie starali się o miejsce na multipleksie dla jednego ze swoich kanałów i próbowali stworzyć przyjazną atmosferę wokół ich biznesu – twierdzi osoba zbliżona do właściciela TVN 24, cytowana przez “Newsweek Polska”. O tym, że TVN 24 nie jest na sprzedaż, poseł Kaczyński miał dowiedzieć się podczas drugiego spotkania z amerykańskimi właścicielami stacji. W listopadzie 2015 r. okazało się, że SNI nie dostała miejsca na multipleksie.

Jak przypomina “Newsweek”, plany uruchomienia anglojęzycznej stacji o Polsce na początku 2016 r. snuł Jacek Kurski, prezes TVP z nadania PiS. Poseł Jarosław Kaczyński od dawna lansuje koncepcję repolonizacji mediów, co w jego opinii doprowadzi do rozbicia “medialnego frontu obrony systemu”, za jaki uważa konkurentów politycznych Prawa i Sprawiedliwości.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisment ad adsense adlogger