Jesień w TVP2: “Bake Off Junior”, “The Voice of Poland”, koncerty, seriale i teleturnieje

Jesienią w TVP2 widzowie będą mogli zobaczyć premierowe odcinki hitowych seriali, nową edycję programu “The Voice of Poland”, nowe odcinki “Koła fortuny”, “Familiady” i “Postaw na milion”, a także nowy program “Bake Off Junior”. We wrześniu Dwójka będzie transmitować na żywo Festiwal Muzyki Tanecznej z Kielc oraz koncert “Roztańczony Narodowy”. W TVP2 także “Pytanie na śniadanie” (codziennie od 7:55) i “Magazyn Ekspresu Reporterów” (wtorek, 21:55).

Opisy programów Dwójki:

SERIALE

BARWY SZCZĘŚCIA

emisja: od poniedziałku do piątku, godz. 20:10, od 27.08

Nowy sezon „Barw szczęścia” to emocjonalny mix zabawnych, wzruszających i momentami zapierających dech w piersi wydarzeń, w których uczestniczyć będą bohaterowie tego najpopularniejszego w Polsce serialu codziennego. W premierowych odcinkach nie zabraknie wzruszeń. Przede wszystkim: Julita (Katarzyna Sawczuk) i Józek (Patryk Pniewski) wezmą huczny ślub! Młodzi wyprawią dwa wesela – w Warszawie i Kopytkowie. I na obu będą szaleć razem przyjaciółmi – Darkiem (Andrzej Niemyt) i Władkiem (Przemysław Stippa). Poważne kłopoty czekają Huberta (Marek Molak) i Klarę (Olga Jankowska). Małżonkowie – po tym, jak postanowili spędzić święta w górach – przed powrotem do domu wybiorą się na krótki spacer. A gdy nagle zepsuje się pogoda trafią na lawinę. Cała rodzina ukryje się przed żywiołem w bacówce i zostanie uwięziona, bo górską chatę zasypią tony śniegu. Kolejne godziny Pyrkowie spędzą bez jedzenia i kontaktu ze światem i będzie im grozić zamarznięcie… Do Polski z pracy w dubajskim hotelu na dobre powróci kochana przez widzów Kasia Górka (Katarzyna Glinka) oraz z syryjskiej misji medycznej Iwona Pyrka (Izabela Zwierzyńska). Do obsady „Barw szczęścia” – oprócz wspomnianego powyżej Mateusza Banasiuka – dołączą znani i lubiani aktorzy: Dariusz Kordek, Maciej Marczewski, Mariusz Drężek i Marcel Borowiec.

M JAK MIŁOŚĆ

emisja: od poniedziałku do wtorku, godz. 20:55, od 3.09

Do obsady dołączy Rafał Szatan. Znany muzyk wcieli się w Eryka – pianistę, którego Asia pozna w bistro i który zaproponuje jej, by wspólnie nagrali piosenkę. Mężczyzna od razu zacznie Chodakowską adorować, ale na Wietrznej będzie miał konkurenta – Michała (Paweł Deląg). Bo pisarz też otoczy Asię opieką i zrobi wszystko, by się do atrakcyjnej sąsiadki zbliżyć. Którego z wielbicieli wybierze w końcu Joanna… I czy naprawdę jest gotowa, by zapomnieć o Tomku? Poza tym, w Grabinie pojawi się Stefan Friedmann! Popularny aktor i satyryk zagra Józefa Modrego – dżentelmena, którego Barbara (Teresa Lipowska) pozna na kursie języka angielskiego. Senior przyjedzie specjalnie na wieś, by przyjaciółkę odwiedzić, ale na miejscu trafi pechowo na Kisielową (Małgorzata Rożniatowska). I to spotkanie zakończy się dla niego prawdziwą traumą! W nowym sezonie do Polski przyleci Agata, siostra Artura Rogowskiego (w tej roli po raz pierwszy Katarzyna Kwiatkowska, która popularność zdobyła m.in. wykonując świetne parodie w programie „Szymon Majewski Show”). Lekarka postanowi zostać na stałe w Grabinie – i zdobędzie pracę w lokalnej przychodni. Mostowiacy z radością przyjmą ją do rodziny…

NA DOBRE I NA ZŁE

emisja: środa, godz. 20:55, od 5.09

Miłość, tragiczne wydarzenia, nieoczekiwane zwroty akcji i nowi bohaterowie. Po wakacjach Widzów czeka prawdziwy szok, bo na ekranie rozegra się dramatyczna walka o życie jednego z głównych bohaterów serialu. W premierowym odcinku Wiktoria (Katarzyna Dąbrowska) i Adam (Grzegorz Daukszewicz) trafią na drodze na groźny wypadek: rozpędzone auto, w którym będą dzieci, wpadnie do wody. Doktor Krajewski od razu rzuci się tonącym na ratunek, atuż po nim zanurkuje także Wiki – i później już nie wypłynie. Adam – aż do przyjazdu karetki – będzie walczył o życie wyłowionych dzieci i popłynie do ukochanej dopiero, gdy jego pacjenci będą już bezpieczni…

NA SYGNALE

emisja: środa, godz. 21:55, od 5.09

Anna (Lea Oleksiak) nadal będzie w śpiączce i doktor Banach (Wojciech Kuliński) – czuwając przy ukochanej – zacznie spędzać w szpitalu niemal każdą wolną chwilę. Gabi (Marcelina Zawadzka) spróbuje w końcu zmusić kolegę, by porozmawiał o dramacie, który przeżywa z psychologiem – doktor Kają Wrocławską (w tej roli: Katarzyna Hołub).Tymczasem doktor Góra (Tomasz Piątkowski) zacznie cichą walkę z nową szefową… Artur nie pogodzi się z utratą stanowiska – i będzie gotów na wszystko, by usunąć Morawską ze stacji. Gdy oboje wezmą udział w zawodach dla ratowników – „Złota karetka” – otwarcie rzuci Gabi wyzwanie.- Zabrała mi stanowisko, dużą część pensji i poczucie własnej wartości… Ale nigdy nie zabierze mi tytułu „Złotej karetki”!

O MNIE SIĘ NIE MARTW

emisja: piątek, godz. 20:45, od 14.09

Od dramatycznych zdarzeń pod pubem „Kontrowersja” minęło sześć miesięcy. Iga (Joanna Kulig) jest wdzięczna Pawłowi (Marcin Korcz) za to, że stanął w obronie Marcina (Stefan Pawłowski), z przymrużeniem oka traktuje jego nowy image i zachowanie. Paweł, który w swoim przekonaniu, cudem uniknął śmierci, postanowił czerpać z życia pełnymi garściami… w swoim stylu. Sylwia (Aleksandra Adamska) patrzy na to z mieszaniną politowania i irytacji, Radecki wcale się tym nie przejmuje, do czasu… Krzysiek (Paweł Domagała) wraca z półrocznego pobytu w Niemczech. Próbuje na nowo ułożyć sobie życie oraz określić swoją relację z Martą (Katarzyna Ankudowicz). Nieoczekiwaną przeszkodą okazuje się przyjazd Andreasa Wagnera (Andrzej Andrzejewski), krewnego podopiecznej Krzyśka, która zapisała mu znaczącą część swego majątku. Szybko okaże się, że Andreasa skierowała do Polski smutna tajemnica rodzinna, a początkowy konflikt z Krzyśkiem da początek nowej, obiecującej przyjaźni.

RODZINKA.PL

emisja: piątek, godz. 21:45, od 14.09

Ulubiona rodzinka w Polsce wraca na ekrany. Jak poradzi sobie z wyjazdem najstarszego syna? Czy Paula (Julia Wieniawa-Narkiewicz) zawita jeszcze w domu Boskich? Kacper (Mateusz Pawłowski) uczy się sztuki kombinowania a Kuba (Adam Zdrójkowski) coraz bardziej gubi się w uczuciach. Dzieci dorastają i niełatwo za nimi nadążyć, ale Natalia (Małgorzata Kożuchowska) i Ludwik (Tomasz Karolak) się nie poddają.

ROZRYWKA

PYTANIE NA ŚNIADANIE

poniedziałek – niedziela, od godz 7:55 do 11:00,

Jak dobrze rozpocząć dzień? Oczywiście z PYTANIEM NA ŚNIADANIE, które od września powraca z nowymi cyklami, a także mnóstwem praktycznych porad, poruszających historii, ciekawych rozmów i dyskusji w studio, relacji z najciekawszych wydarzeń rozrywkowych
i artystycznych z całego kraju oraz doniesień z życia gwiazd. Każdego poranka widzów Dwójki witać będą popularne pary gospodarzy: Marzena Rogalska i Tomasz Kammel, Monika Zamachowska i Michał Olszański, Marcelina Zawadzka i Tomasz Wolny, Marzena Kawa i Łukasz Nowicki oraz Tamara Gonzalez Perea i Robert El Gendy.Od jesieni ze swoim cyklem wraca Ewa Chodakowska!

LAJK!

sobota 19.35

Od września magazynLAJK! powróci w nowej dynamicznej formule! Energetyczny duet prowadzących, Monika Mazur i Mateusz Szymkowiak, zaproszą widzów na najciekawsze wydarzenia rozrywkowe i kulturalne tej jesieni. Koncerty, festiwale, premiery filmowe, pokazy mody, wydarzenia z udziałem gwiazd… – kamery LAJKA! będą wszędzie tam, gdzie dzieje się coś emocjonującego, wartościowego, wartego uwagi.

BAKE OFF JUNIOR

czwartek, godz. 20.45

Pierwszy raz kuchnię BAKE OFF… przejmują dzieci! Kulinarne zmagania najmłodszych adeptów sztuki cukierniczej oceni jury znane z programu „Bake off – Ale Ciacho!” Michał Bryś i Krzysztof Ilnicki. W programie zadebiutuje nowa prowadząca Ida Nowakowska, której towarzyszyć będzie Marcelina Zawadzka, znana z programu BAKE OFF – ALE CIACHO!. Premiera najbardziej apetycznego programu TVP2 „Bake Off Junior” już jesienią w TVP2.

Do walki o tytuł Polskiego Mistrza Wypieków” BAKE OFF JUNIOR i 25 tysięcy złotych, stanie 12 dzieci w wieku 8-14 lat. Jurorzy programu – Michał Bryś i Krzysztof Ilnicki przygotowali aż 20 konkurencji, w trakcie których ocenią umiejętności, wyobraźnię i kreatywność uczestników pierwszej polskiej edycji BAKE OFF JUNIOR. Młodzi adepci sztuki cukierniczej będą musieli przygotować, m.in.: drip cake, pizzę, babeczki, tartę warzywną i francuskie naleśniki. Uczestnicy będą musieli trzymać się wyznaczonych zadań i nie będą mogli przekroczyć czasu na ich wykonanie. Wielka, kolorowa kuchnia kulinarnego show umiejscowiona na terenie malowniczego, neorenesansowego pałacyku nad Zalewem Zegrzyńskim, będzie areną, na której dojdzie do najpyszniejszej rywalizacji w polskiej telewizji. Ida Nowakowska debiutująca w jest jedną z najbardziej utytułowanych tancerek
w Polsce i idealnym przykładem, jak pasja z dzieciństwa może stać się całym życiem. Wspólnie z dotychczasową prowadzącą, Marceliną Zawadzką, będą dbały o atmosferę, komfort i dobre samopoczucie juniorów na planie.

THE VOICE OF POLAND

od 1 września godz. 20.05

W 9. edycji THE VOICE OF POLAND w fotelach trenerskich zasiądą znani i lubiani artyści polskiej sceny muzycznej. Najlepszego głosu w Polsce poszukiwać będą debiutujący w roli Trenerów Grzegorz Hyży i Piotr Cugowski. Do programu powróci również Patrycja Markowska. W czwartym trenerskim fotelu ponownie zobaczymy Michała Szpaka, który doskonale odnalazł się rok temu w nowej roli. Debiutujący wówczas trener świetnie radził sobie w programie, a jego podopieczna Marta Gałuszewska spektakularnie zwyciężyła
8. edycję muzycznego talent show. W jaki sposób Grzegorz Hyży, Patrycja Markowska, Piotr Cugowski i Michał Szpak będą rywalizować o swoich uczestników, jaka popłynie od nich energia i jak będą przekonywać młodych artystów, by Ci wstąpili właśnie do ich drużyn? Program składa się z kilku etapów: „Przesłuchań w Ciemno”, „Bitew”, „Nokautu” oraz „Finału”. Podczas pierwszego etapu wokaliści powyżej 16 roku życia spróbują zaczarować swoim głosem trenerów. Zasady programu pozostają niezmienione, podczas Przesłuchań
w ciemno każdy z trenerów weźmie pod swoje skrzydła 12 uczestników! Na etapie „Bitew” wokaliści podzieleni na duety stoczą muzyczne starcia, a trenerzy wybiorą jednego zwycięzcę. Wzorem poprzednich edycji, trenerzy będą mogli dokonać trzech kradzieży, a emocji dodawać będą tzw. gorące krzesła, na których będą sadzać „skradzionych” uczestników i które będą towarzyszyć również w odcinku Nokaut. Na tym etapie trenerzy wybiorą czwórkę finalistów, którzy będą walczyć w Finale o tytuł Najlepszego Głosu w Polsce. Zwycięzca otrzyma tytułTHE VOICE OF POLAND – NAJLEPSZY GŁOS oraz nagrodę w postaci oferty zawarcia kontraktu płytowego z wytwórnią Universal Music Polska. O tym kto zostanie najlepszym głosem w Polsce zadecydują widzowie za pomocą głosowania SMS.

W nie zabraknie emocji: FAMILIADA, którą w soboty i niedziele o 14.00 prowadzi Karol Starsburger, KOŁO FORTUNY od poniedziałku do piątku o 16.00 z Izą Krzan i Rafałem Brzozowskim oraz POSTAW NA MILION, w sobotę o 18.35, którego gospodarzem jest Łukasz Nowicki.

FESTIWAL MUZYKI TANECZNEJ KIELCE 2018

7 września godz. 20.05 i 8 września godz. 21.05

Muzyka taneczna triumfuje na polskich scenach. Piosenki do tańca mają ogromną rzeszę fanów we wszystkich grup wiekowych. Gwiazdy Disco Polo i Dance grają kilkaset koncertów rocznie, a ich piosenki mają milionową oglądalność w internecie. Na scenie „Kadzielni” w Kielcach, najpiękniej w Polsce położonego amfiteatru, spotkają się największe tuzy tego gatunku z Polski i zagranicy. Pierwszy dzień Festiwalu to: konkurs na Taneczny Przebój Roku 2018. Wystąpią: Akcent, Boys, Bayer Full, Weekend, Top Girls, Power Play, Piękni i Młodzi, Andre, Baby Full, Cliver. Gość specjalny: Loona, Sławomir. Prowadzący: Kajra, Sławomir, Mateusz Szymkowiak. Drugi dzień Festiwalu: Szalona Domówka Marka Sierockiego czyli Największe Polskie i Światowe przeboje do Tańca. Na scenie zobaczymy: Kate Ryan, Gromee&Lukas Meijer, Oceana, In-grid, Velvet, Shaun Backer, Arash, Mohombi, Stachursky, Papa D., Marlena Drozdowska&Grzegorz Wilk. Prowadzący: Ida Nowakowska, Mateusz Szymkowiak, Marek Sierocki.

ZAKUPY POD KONTROLĄ

od 16 września o godzinie 19.35

Cykl ZAKUPY POD KONTROLĄ ma na celu przekonanie widzów oraz rodziny uczestniczące w poszczególnych odcinkach, że dobre produkty nie muszą być markowe. Wysoką jakość posiadają również artykuły producentów mniej znanych. Bohaterami odcinków będą rodziny, które wydają na zakupy spożywcze i jedzenie zbyt dużo. Małgorzata Krupa i Darek Kuźniar pod „okiem kamer” spróbują zmienić dotychczasowe nawyki żywieniowe i przyzwyczajenia zakupowe bohaterów. W każdym odcinku pojawi się przepis na danie główne lub deser. Małgorzata Krupa jest pierwszą w Polsce pogodynką plus size, współpracuje z producentami znanych polskich Marek. Jej pasją jest gotowanie. Jest góralką i uwielbia gościć, i karmić ludzi. Kocha celebrować posiłki od przystawek, zup przez wykwintne dania główne do deserów i dobrych koktajli. Dariusz Kuźniak, szef kuchni autor kulinarnych książek, laureat prestiżowych konkursów, konsultant, trener, a przede wszystkim szalony artysta kulinarny, który niszczy wszelkie stereotypy dotyczące utartych przepisów
i łączenia składników proponując niezapomniane oraz niepowtarzalne kompozycje smakowe obecnie współtworzy sieć niemieckich restauracji i kulinarne programy telewizyjne.

JESTEM BOROWICZ

Adam Borowicz pochodzi ze Śląska, co przede wszystkim słychać, bo mówi wyłącznie śląską gwarą. Od ośmiu lat zarabia na chleb w Szkocji, która stała się jego drugą ojczyzną. Jest budowlańcem. Wielką pasją Adama jest gotowanie oraz odkrywanie nowych smaków. Założył więc vloga JESTEM BOROWICZ, który zyskuje coraz większą popularność. Nic dziwnego – Borowicz to połączenie wyrazistości i naturalności oraz śląskiej gwary ze szkockimi daniami. W nowym show podróżniczo-kulinarnym kucharz odwiedzi, m.in.: Szkocję, Walię i Irlandię. Zwiedzi lokalne targi i drogie restauracje. Pozna mieszkańców, ich regionalne produkty i kulinarne tajemnice. Pokaże nieoczywiste miejsca, zabytki i przyrodę.

43. FESTIWAL POLSKICH FILMÓW FABULARNYCH GDYNIA 2018

Retransmisja uroczystego rozdania nagród 43. FESTIWALU POLSKICH FILMÓW FABULARNYCH w Gdyni (22 września). Najważniejszego festiwalu dla polskiej kinematografii. W tym roku w Konkursie Głównym znalazło się 16 filmów, kilka z nich powstały w koprodukcji z Telewizją Polską. Platynowe Lwy odbierze Jerzy Skolimowski – reżyser i scenarzysta, czasami aktor. Polskich Filmów Fabularnych odbędzie się w dniach 17 – 22 września.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisment ad adsense adlogger