Kanał Nowa TV wystartuje 28 października

Nowa TV, nowy kanał Grupy ZPR Media, rozpocznie nadawanie 28 października br. – poinformował nadawca. Stacja ma być dostępna w uruchamianym właśnie ósmym multipleksie (MUX 8) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) oraz w sieciach kablowych i IPTV. Kanał pojawi się prawdopodobnie także w przekazie satelitarnym, ale nie są na razie znane szczegóły odnośnie tej formy nadawania.

Jak zapowiada nadawca, Nowa TV będzie ogólnodostępną, bezpłatną telewizją skierowaną do całej rodziny. W swoim portfolio ma programy o charakterze rozrywkowym, informacyjnym oraz seriale i filmy fabularne, jak również atrakcyjne propozycje dla dzieci. Nowa TV będzie stacją blisko widza, oferującą rozrywkę na najwyższym poziomie, a tematy podejmowane w programach publicystycznych oraz informacyjnych będą dotyczyć najważniejszych kwestii, interesujących widzów z każdego zakątka Polski.

Nadawca poinformowała również, iż Tomasz Sygut został redaktorem naczelnym w nowym projekcie telewizyjnym Grupy ZPR Media. Będzie odpowiadał za produkcję audycji informacyjnych i publicystycznych w stacji Nowa TV.

– Chcemy, aby program informacyjny był wizytówką naszej stacji i w pełni odpowiadał oczekiwaniom jej widzów. Będziemy zaskakiwać, łamać konwencje, a także wprowadzać elementy, których dotychczas w informacjach nie było. Przede wszystkim zaś, chcemy być blisko naszych widzów. Informować ich, ale też wskazywać fakty, które zmieniają i mają wpływ na ich codzienne życie. To nie będzie program złożony z kilku informacji, z których połowa dotyczy polityków i polityki. Ci pierwsi zaś nie będą jedynymi, którzy objaśniają ludziom świat. Będziemy dalej od polityki, a bliżej ludzi i ich spraw. Zależy nam na tym, żeby do naszych widzów mówić zrozumiałym językiem o sprawach, które ich najbardziej interesują

– o koncepcji programów informacyjnych mówi Tomasz Sygut.

Tomasz Sygut pracuje w mediach od 16 lat. Ostatnio był dyrektorem Telewizyjnej Agencji Informacyjnej (TAI) TVP (nadzorował wszystkie programy informacyjne TVP) i szefem TVP Info. Wcześniej pełnił funkcje m.in. zastępcy dyrektora Ośrodka Programów Regionalnych TVP, sekretarza programowego TVP Polonia, wydawcy programów publicystycznych „Punkt Widzenia” w TVP2 oraz „Newsroom” w TVP Info. Przez wiele lat pracował jako dziennikarz prasowy. Publikował m.in. w „Przeglądzie”, „Super Expressie” oraz gazetach regionalnych. Jest absolwentem Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego. W 2009 roku był nominowany do nagrody Grand Press w kategorii „News”.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisment ad adsense adlogger