Kanał o domu i ogrodzie zastąpi TVN Meteo Active

W 2017 roku TVN Meteo Active ma zostać przekształcony w kanał o domu i ogrodzie. Miałby to być polski odpowiednik znanej w Stanach Zjednoczonych stacji HGTV (Home & Garden Television). Celem jest lepsze dostosowanie oferty programowej do potrzeb widzów. Robocza nazwa nowego kanału od TVN ma zawierać słowa „dom” i „ogród” lub ich angielskie odpowiedniki („home” i „garden”).

Nadawcą HGTV jest Scripps Networks Interactive, właściciel Grupy TVN. Kilka dni wcześniej TVN opublikował komunikat, że Markus Tellenbach ustępuje z funkcji prezesa zarządu, a zastąpi go Jim Samples, szef Scripps Networks International. Jak wtedy informowano, głównymi zadaniami Jima miałyby być m.in. dalsza integracja TVN i Scripps oraz rozszerzenie oferty programów lifestyle. W związku z tym komunikatem od razu pojawiły się przypuszczenia, że nowy prezes TVN może oznaczać nowe kanały TVN.

Kanał TVN Meteo Active wystartował 16 kwietnia 2015 roku i zastąpił istniejący od 2003 roku TVN Meteo. Na antenie dalej emitowane są aktualne prognozy pogody dla Polski, Europy i świata oraz popularny cykl poradnikowy Mai Popielarskiej „Maja w ogrodzie”. Ramówkę rozszerzono jednak o magazyny poświęcone zdrowemu żywieniu i aktywnemu spędzaniu czasu. Po ponad roku od startu TVN szykuje jednak rebranding TVN Meteo Active. Tym razem kanał będzie pokazywać programy związane z domem i ogrodem. Kanał wystartuje prawdopodobnie w 2017 roku.

Warto dodać, że rok temu, startując w konkursie na kanał lifestylowy na MUX-8, Scripps proponował stację Dom i Styl TV, jednak nie udało mu się uzyskać odpowiedniej koncesji.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisment ad adsense adlogger