„Wiesz czy nie wiesz?” – nowy teleturniej od 12 marca w TVP1

Telewizja Polska pracuje nad polską wersją teleturnieju “Who knew?”. Program pt. “Wiesz czy nie wiesz?” poprowadzi Tomasz Kammel, a ciekawostki naukowe i eksperymenty zaprezentuje Radosław Brzózka.

Radek Brzózka, fot. TVP

Radek Brzózka, fot. TVP

W teleturnieju występują dwie drużyny, które odpowiadają na pytania dotyczące różnych ciekawostek naukowych. Drużyny składają się z celebrytów – jeden stały kapitan oraz jego gość (podobnie jak w formacie “To był rok!”). Kapitanami drużyn w pierwszym sezonie będą Olga Szomańska i Andrzej Krzywy.

Drużyny odpowiadają na pytania z trzema wariantami odpowiedzi. Po wyborze wariantów przez obie drużyny, prawidłowa odpowiedź jest prezentowana na materiale filmowym lub podczas doświadczenia wykonywanego w studio.

Drużyny zdobywają w poszczególnych rundach pieniądze, a w finałowej rozgrywce obstawiają kwotę, za którą chcą zagrać przy ostatnim pytaniu. Wygrana jest dzielona pomiędzy publiczność zasiadającą na trybunach zwycięzców (w razie remisu, o zwycięstwie decyduje dogrywka).

Nagrania ruszają pod koniec lutego w Warszawie. Premierowe odcinki będzie można oglądać w każdą niedzielę o 21:20 w TVP1 – pierwszy odcinek zaplanowano na 12 marca. Sezon liczy 9 odcinków.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisment ad adsense adlogger