TV Republika i wPolsce24 – nowe kanały w naziemnej telewizji cyfrowej (MUX-8)

TV Republika i wPolsce24 to kanały, które trafią na MUX-8 naziemnej telewizji cyfrowej. Taką decyzję podjęła Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podczas piątkowego posiedzenia.

TV Republika w MUX-8

TV Republika w MUX-8

Nowe stacje będą rozpowszechniane w jakości SD (w standardzie DVB-T) i zostaną udostępnione odbiorcom bezpłatnie na terenie całej Polski.

Koncesja kosztuje prawie 18 mln zł, a opłata na rzecz Emitela (operatora MUX-8) to ponad 6 mln zł rocznie

– KRRiT rozstrzygnęła postępowanie w sprawie udzielenia koncesji, na okres 10 lat, na rozpowszechnianie programu telewizyjnego o charakterze wyspecjalizowanym w ogólnopolskim multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej MUX-8. Dla spółki Telewizja Republika S.A. na program “Republika” i dla spółki Fratria Sp. z o.o. na program “WPOLSCE24+” – czytamy w komunikacie KRRiT.

W skład MUX-8 wchodzą: WP, Metro, Nowa TV, Zoom TV oraz ViDoc TV. Nowe kanały powinny zasilić multipleks w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Co ważne, MUX-8 jest nadawany w zakresie VHF, a pozostałe w UHF – to sprawia, że odbiór tych kanałów wymaga najczęściej innej anteny (obsługującej oba zakresy) lub rozbudowy istniejącej instalacji (o antenę VHF).

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. Dezer pisze:

    Po za Rzeszowem już 5 km od centrum nie da się oglądać mux8 antena z firtem i wzmacniaczem
    Po zabawie z wierzą jest coraz gorszej
    Lepiej by zaczęli przenosić na testowy TVP co nadawał w DVB-T 2 bo tak nie ma nic

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisment ad adsense adlogger