Eurowizja Junior 2019 odbędzie się w Gliwicach!

Telewizja Polska oraz Europejska Unia Nadawców mają zaszczyt ogłosić, że Gliwice na Śląsku zostały wybrane na Miasto-Gospodarza 17. Konkursu Piosenki Eurowizja Junior w 2019 roku. Konkurs odbędzie się 24 listopada 2019 roku w Arenie Gliwice, jednym z największych i najnowocześniejszych obiektów sportowych i rozrywkowych w Polsce.

Po spektakularnej wygranej reprezentantki Polski, Roksany Węgiel, w konkursie Eurowizji Junior w 2018 roku w Mińsku na Białorusi, Europejska Unia Nadawców (EBU) powierzyła organizację Konkursu Piosenki Eurowizji Junior w roku 2019 Telewizji Polskiej.

EBU i TVP zdecydowały, że 17. Konkurs Piosenki Eurowizji Junior 2019 odbędzie się w Gliwicach na Śląsku. Oficjalna nazwa Miasta-Gospodarza, w którym 24 listopada odbędzie się konkurs Eurowizji Junior, to GLIWICE- SILESIA.

Decyzja o przyznaniu Gliwicom statusu Miasta-Gospodarza tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji Junior napawa mnie radością i dumą– powiedział Jacek Kurski, Prezes TVP. –Telewizja Polska jest w pełni przygotowana na to wspaniałe wydarzenie, przygotowujemy się do Konkursu z wielkim zaangażowaniem i pasją. Cieszymy się, że Gliwice, miasto w pięknym, historycznym regionie, jakim jest Śląsk, będzie naszym partnerem w tym przedsięwzięciu. Arena Gliwice to znakomity obiekt, z którym wiążemy nadzieje na rewelacyjne, rozrywkowe widowisko– podkreślił Jacek Kurski.

Z radością ogłaszamy, że Gliwice-Śląsk będzie gospodarzem Konkursu Piosenki Eurowizji Junior 2019– poinformował Jon Ola Sand, Executive Supervisor ds. Konkursu Eurowizji w EBU. –Konkurs w Mińsku na Białorusi był spektakularnym wydarzeniem i jesteśmy przekonani, że Telewizja Polska przygotuje tegoroczną edycję tak samo doskonale i na równie wysokim poziomie. To wyjątkowa sytuacja, że kraj, który zwyciężył ubiegłoroczną edycję, będzie także gospodarzem kolejnego Konkursu. Jesteśmy pewni, że Telewizja Polska zorganizuje tegoroczny Konkurs z podobną pasją i zamiłowaniem do świetnej zabawy– powiedział Jon Ola Sand.

Arena Gliwice może pochwalić się najnowocześniejszym wyposażeniem i imponującą liczbą możliwości konfiguracji widowni. Obiekt jest miejscem, gdzie odbywa się wiele ważnych, spektakularnych wydarzeń, takich jak koncerty, zawody sportowe, pokazy rodzinne, targi, konferencje i wiele innych imprez.

Gliwice to jedno z najstarszych i najpiękniejszych miast województwa śląskiego. Jest to miasto o bogatej tradycji kulturalnej, historycznej i przemysłowej, z doskonale rozwiniętą infrastrukturą i wygodną komunikacją miejską. Gliwice mogą pochwalić się piękną architekturą, gdzie elementy średniowieczne i secesyjne harmonijnie komponują się z innowacyjnością i modernizmem XXI wieku. Śląsk to region bogaty w zasoby naturalne i bogata aglomeracja znana ze swojej wspaniałej kultury, dziedzictwa i różnorodności. Mieszkańcy Śląska słyną z otwartości. Co roku w tym regionie odbywa się wiele koncertów muzycznych i innych wydarzeń artystycznych.

Telewizja Polska po raz pierwszy uczestniczyła w Konkursie Piosenki Eurowizji Junior w 2003 roku. Polska wzięła udział w konkursie pięciokrotnie, powracając w 2016 roku po 11-letniej przerwie. Konkurs Eurowizji Junior 2018 to do tej pory największy konkurs w historii Eurowizji Junior, z rekordową ilością dwudziestu uczestniczących w Konkursie krajów i rekordową liczbą oddanych głosów. W zaciętym wyścigu do mety zwyciężyła Roksana Węgiel z utworem “Anyone I want to be”, który zdobył 215 punktów.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisment ad adsense adlogger