Telewizja WP wystartuje 2 grudnia programem Orłosia

2 grudnia o godzinie 16:50, programem #dziejesięnażywo prowadzonym przez Macieja Orłosia, rozpocznie nadawanie telewizja WP. Kanał będzie dostępny w MUX 8 naziemnej telewizji cyfrowej, w wybranych platformach satelitarnych i telewizjach kablowych oraz na stronie głównej Wirtualnej Polski. 9 listopada nadawca zorganizował specjalną konferencję prasową.

Produkcje własne stacji zajmą ponad 2,5 godziny programu dziennie. Będą się na nie składać trzy pasma: publicystyczne, lifestylowe i informacyjne o wspólnym tytule #dziejesięnażywo. Poprowadzą je m.in. Maciej Orłoś, Igor Sokołowski, Kamila Biedrzycka-Osica, Małgorzata Serafin, Karolina Jakobsche, Małgorzata Ohme, Aleksandra Szwed, Katarzyna Krupa, Natalia Nguyen. Atutem kanału będzie wysoki udział zagranicznych premier, z których znaczna część znajdzie się w bezpłatnej kolekcji VOD, uruchomionej równolegle ze startem stacji. Wśród hitów znajdą się takie światowe produkcje serialowe, jak m.in. The Fall, Orphan Black, Parade’s End, Ekaterina, Prisoners of War, Broen, Death in Paradise, Call The Midwife, Manor House czy Dressed For Mourning.

– Start telewizji WP to bardzo ważny moment w 21-letniej historii rozwoju naszego biznesu – Wirtualnej Polski. Rozszerzamy markę WP stając się multimeclium internetowo- telewizyjnym. Dzięki wykorzystaniu kom-petencji i skali działania Grupy, synergii w obszarach dystrybucji naszych produkcji telewizyjnych oraz promocji; dajemy nowemu kanałowi silną przewagę konkurencyjną już na starcie i szansę konkurowania z największy-mi kanałami ogólnopolskimi. Polakom, możliwość korzystania z Wirtualnej Polski na największym ekranie w każdym domu – powiedział Jacek Świderski, prezes zarządu Grupy Wirtualna Polska Holding S.A.

Zasięg kanału będzie też zapewniony przez reemisję ze strony głównej Wirtualnej Polski. Sprzedaż sponsoringu i akcji specjalnych realizowana będzie przez Grupę Wirtualna Polska.

Telewizja WP połączy offline i online, usługi linearne z nielinearnymi:

Telewizja w Internecie: Dzięki telewizyjnemu playerowi, umiejscowionemu w oknie na stronie głównej WP, widz będzie mógł swobodnie poruszać się między sygnałem telewizji na żywo a dłuższymi treściami VOD. Będzie miał możliwość cofnięcia się do wyemitowanych programów czy seriali oraz mógł na bieżąco reagować na aktualnie nadawany program, wchodząc w interakcję. Poniżej playera znajdzie się tzw. newsfeed, będący strumieniem szybko podawanych cytatów, ciekawostek wychwyconych w social mediach, redakcyjnych sond i użytecznych widgetów.

Internet w Telewizji:Innowacyjną, użyteczną funkcją będą widoczne na ekranach telewizorów tzw. elementy wzbogacające, nakładane na przekaz. Będzie to dynamiczny obszar w kształcie litery „L”, z krótkimi, zróżnicowanymi treściami, redagowanymi w formie znanej z mediów społecznościowych czy agencyjnych depesz. Wśród ratujących tekstów znajdą się m.in. news bites, czyli informacyjne „kąski” oraz treści dotyczące ramówki, zachęcające widzów do interakcji z ramówką przez urządzenia mobilne czy pecety.

– Jako telewizjo interaktywna, z korzeniami w Internecie, będziemy angażować publiczność prowadząc dialog poprzez własne strony, jak i Facebook, Twitter oraz – w niedalekiej przyszłości – aplikację. Widzowie będą współtworzyć programy udostępniając wideo własnej produkcji, które będziemy pokazywać na antenie oraz w oficjalnym serwisie telewizji. Chcemy być telewizją prezentującą poglądy wszystkich środowisk, wychodzącą ze studia szeroko w Polskę, docierając do wszystkich zakątków kraju. To będzie telewizja, która w niespotykanym dotychczas stopniu zaprzęgnie Internet – powiedział Michał Brański, VP Product Strategy.

Ramówka:Pod względem programowym telewizja WP to kanał uniwersalny, familijny, znajdujący widownię młodszą niż B4, w większych miastach. Poprzez dobór pozycji serialach i antenowych twarzy zorientowany lekko na kobiety. Telewizja WP dziedziczy wiele cech z marki WP: pluralizm, obiektywizm, niezależność, wysokie standardy dziennikarskie, przystępny sposób podawania informacji z jednej strony z powagą, z drugiej będąc też źródłem rozrywki jak również szeroką widownię. Telewizja WP będzie zbliżać ludzi budując pozytywne emocje, zgodnie z hasłem „Polska jest jedna – Wirtualna Polska jest jedna”. Produkcje własne obejmą trzy pasma: publicystyczne, lifestylowe i informacyjne pod wspólną nazwą #dziejesięnażywo, emitowane w dwóch blokach dopasowanych do różnych typów widowni.

#dziejesignażywo 9:00 (od poniedziałku do piątku 9:00-10:00)

Pasmo publicystyczne poprowadzą między innymi: Igor Sokołowski, Małgorzata Serafin, Kamila Biedrzycka-Osica, Karolina Jakobsche. Dziennikarzy będą wspierać zespoły reporterskie korespondentów m.in. Leszka Krawczyka oraz znani z serwisów WP komentatorzy: Sławomir Sierakowski, Jacek żakowski, Rafał Lisicki i inni.

– Telewizję WP tworzą osobowości. Nie tylko przed kamerą, ale też poza nią. Mam wielkie szczęście a nawet zaszczyt pracować p, tym projekcie z zespołem ludzi, którzy sq jakością samą w sobie. Firma ludzie, więc telewizja WP to otwartość, odwaga i niestandardowe pomysły – powiedział Wojtek Pawlak, prezes telewizji WP.

W #dziejesięnażywo 9:00 widzowie obejrzą wywiady ze znanymi i ważnymi osobistościami życia publicznego, bohaterami bieżących, istotnych społeczno-politycznych wydarzeń. Gośćmi w studiu telewizyjnym będą wiodący politycy, eksperci, przedstawiciele organizacji pozarządowych, ludzie biznesu, kultury i sportu. W programie ważne miejsce zajmą również magazyny konsumenckie oraz biznesowe z akcentem na polskie firmy i rodzimą przedsiębiorczość, reportaże z kraju, a także felietony o tematyce społecznej. Pasmo będzie złożone z modułów ternatycznych, których łącznikiem będą bieżące informacje, przegląd materiałów serwisów WP, opinie i komentarze internautów, treści dostarczane przez widzów oraz prognoza pogody.

#dziejesięnażywo 10:00 (od poniedziałku do piątku 10:00-11:00)

Pasmo lifestyle poprowadzą między innymi: Małgorzata Ohme, Aleksandra Szwed, Katarzyna Krupa, Natalia Nguyen, Patryk Ignaczak. Pasmo dla widzów, którzy szukają inspiracji w codziennym życiu. Poświęcone relacjom międzyludzkim, stylowi życia, zdrowiu, urodzie, kondycji fizycznej, rodzinie także trendom w polskim i światowym designie architektonicznym i modzie. W programie również porady biznesowe, finansowe i prawne przydatne każdemu „Kowalskiemu”, a także przegląd nowinek technologicznych domowego użytku oraz rankingi zaskakujących gadżetów. Podobnie do pasma publicystycznego, pasmo lifestylowe będzie złożone z tematycznych modułów przeplatanych treściami z serwisów WP oraz opiniami i komentarzami widzów i internautów.

#dziejesięnażywo 16:50 i 18:45 (codziennie od poniedziałku do niedzieli 16:50 i 18:45)

Pasmo informacyjne poprowadzą Maciej Orłoś i Igor Sokołowski. Najważniejsze informacje ze świata, z akcentem na sprawy polskie w ujęciu krajowym i lokalnym. Zawsze obiektywnie, niezależnie i rzetelnie przedstawiany prawdziwy obraz wydarzeń. Transmisje na żywo, relacje reporterskie z terenu i mobilnego studia. Międzynarodowe i krajowe wydarzenia świata sportu oraz prognoza pogody.

Pasma #dziejesienażywo będą powstawały przy ścisłej współpracy z redakcyjnymi zespołami serwisów Wirtualnej Polski: dziennikarzami, reporterami, korespondentami zagranicznymi, wydawcami i producentami. Miesięcznie zespoły te tworzą ponad 35 tys. artykułów, materiałów foto i wideo na strony WP.

Telewizja Wirtualnej Polski to również jakościowy kontent produkcji serialowych, dokumentów, reality show i programów edukacyjnych. Codzienne pasma serialowe dopasowane będą do szerokiej widowni. Portfolio telewizji WP to w znacznej części nieemitowane wcześniej w kanałach otwartej telewizji zagraniczne produkcje. Wiele z nich ma status światowych hitów. Wśród nich m.in. kanadyjski serial z gatunku science fiction — „Orphan Black”, którego odtwórczyni głównej roli, Tatiana Maslany zdobyła w tym roku nagrodę Emmy w kategorii najlepsza aktorka pierwszoplanowa w serialu dramatycznym; „Prisoners of War” serial produkcji izraelskiej, który był pierwowzorem dla kultowego Horneland; duńsko-szwedzki serial kryminalny „Broen” z wybitną Sofią Helin; brytyjski serial kryminalny „The Fall” z Gillian Anderson z „Archiwum X” czy dramat wojenny „Parade’s end” z plejadą gwiazd takich Benedict Cumberbatch, Rebecca Hall i Adelaide Clemens, na podstawie scenariusza dwukrotnego zdobywcy Oscara, Torna Stopparda.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisment ad adsense adlogger