TVP Sport Premium HD w MUX-8 od 2017 roku

W przyszłym roku Telewizja Polska uruchomi nowy kanał sportowy w jakości HD, który trafi na MUX-8 i będzie dostępny bez opłat. W ofertach platform kablowych i satelitarnych pozostanie TVP Sport HD.

Zarząd Telewizji Polskiej zdecydował o wprowadzeniu kanału TVP Sport na multipleks na początku roku. Prezes Jacek Kurski argumentował to koniecznością udostępnienia w telewizji naziemnej pełnej oferty sportowej. Wtedy planowano jednak, że TVP Sport w wersji SD trafi na MUX-3 (zamiast wyłączonej miesiąc temu TVP Polonia). Finalnie nadawca postanowił najpierw podwyższyć jakość sygnału TVP Info – od września na trzecim multipleksie nadawanie rozpocznie kanał TVP Info HD.

Telewizja Polska nie rezygnuje jednak z planów udostępniania stacji sportowej naziemnie, ale na uruchomiony niedawno ósmy multipleks ma trafić całkiem nowy kanał sportowy. Prace nad nim trwają od jakiegoś czasu, a robocza nazwa to TVP Sport Premium. Ustalenia potwierdza Maciej Stanecki, wiceprezes Telewizji Polskiej dla portalu Wirtualnemedia.pl.

Nowy kanał będzie na MUX-8 nadawał w jakości HD. Nad programem i rozdzieleniem między niego i TVP Sport posiadanych przez Telewizję Polską praw do transmisji pracują redakcja sportowa oraz dział prawny nadawcy. Pod względem technologicznym Telewizja Polska jest gotowa do obsługi dwóch kanałów sportowych. Nie złożyła jednak jeszcze wniosku do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o udzielenie koncesji na nadawanie kolejnego kanału sportowego.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisment ad adsense adlogger