Jak kupić dobre wino? [Tele Rozrywka Extra]

Zastanawialiście się kiedyś, czy w popularnych marketach czy dyskontach spożywczych można kupić dobre wino? Jeśli tak, to czym się kierować, aby je znaleźć? Na te oraz na wiele innych winnych pytań odpowiemy poniżej. Zapraszamy!

Dobre wino w markecie – czy to możliwe?

Odpowiadamy od razu – TAK! Wiele popularnych marketów ma możliwość sprowadzać wina taniej i z różnych miejsc. Zatem raz na ileś rodzajów zdarzy się naprawdę dobry egzemplarz. Niektóre dyskonty spożywcze posiadają nawet własne markety z winami, co powoduje że można tam znaleźć prawdziwe perełki! Jak to zrobić? Wystarczy pamiętać o kilku zasadach, a praktycznie w każdym sklepie znajdziemy dobre wino!

Zasada nr 1: Kraj pochodzenia i kraj butelkowania wina – zwracajmy uwagę na to, w jakim kraju wino zostało wyprodukowane, a w jakim przełożone do butelek. Tak, te kraje mogą być różne! Dlaczego jest to ważne? Ponieważ jeśli wino pochodzi na przykład z Australii, a zostało zabutelkowane w Niemczech – wówczas istnieje duże prawdopodobieństwo, że drogę z Australii do Niemiec pokonało w plastikowych beczkach (jeśli jest to wino budżetowe), a to znacząco wpływa na smak trunku.

Zasada nr 2: Rodzaj zamknięcia wina i kraj pochodzenia – mitem jest, że dobre wino zamknięte jest na korek. Czasami zdarzają się sytuacje, w których lepiej kupić wino zamknięte na metalową zakrętkę. Dlaczego? Ponieważ jeśli zarówno kraj pochodzenia wina oraz kraj zabutelkowania jest taki sam i jest on nieco odległy od naszego kraju (np. RPA) – wówczas istnieje duże prawdopodobieństwo, że wystąpi choroba korkowa.

Zasada nr 3: Patrz na przeceny – to właśnie podczas przecen najłatwiej wyhaczyć perełki wśród win. Ponieważ szukając wina budżetowego zwykle nie zwracamy uwagi na te droższe pozycje – w czasie promocji warto to robić!

Sklep wina– najbezpieczniejsza opcja!

Jeśli jednak nie czujecie się na tyle mocni w wyborze win w markecie, a chcielibyście spróbować prawdziwego dobrego wina – polecamy wówczas udać się do profesjonalnego sklepu z winami. Wykwalifikowana obsługa dobierze odpowiednie wino do okazji, a możliwość skosztowania trunku sprawi, że nie kupicie kota w worku. Jakie wina warto wybierać w takich sklepach? Ze względu na to, że praktycznie każdy z nas pił choć raz wino czerwone – wówczas polecamy spróbowaćwina białeorazwina różowe!

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisment ad adsense adlogger