Byliśmy na planie nowego teleturnieju “Gra słów. Krzyżówka”. Tylko u nas zdjęcia i zasady programu!

  • krzyzowka1
  • IMG_20190908_235921

Już dziś o 15:35 w TVP1 startuje nowy teleturniej – “Gra słów. Krzyżówka”. Teleturniej będzie emitowany od poniedziałku do piątku, a poprowadzi go Radosław Brzózka.

“Gra słów. Krzyżówka” to prawdziwa gratka dla fanów krzyżówek, które w Polsce cieszą się potężnym zainteresowaniem. Od teraz do rozwiązywania krzyżówek nie będzie nam potrzebny długopis, a jedynie… pilot od telewizora!

W odcinkach emitowanych od poniedziałku do czwartku bierze udział czwórka zawodników, która walczy o jak największą wygraną i udział w piątkowym odcinku mistrzów.

Każdy odcinek to cztery rundy. W pierwszych dwóch rundach biorą udział wszyscy zawodnicy. Do trzeciej rundy wchodzą już tylko trzy osoby z największą kwotą na koncie. W finale są tylko dwa miejsca.

Rundy 1-3

W pierwszej rundzie zawodnicy mają do rozwiązania jedną wspólną krzyżówkę – osiem wyrazów i jedno hasło główne. Każdy gracz w tej rundzie dostaje do rozwiązania dwa wyrazy, a poprawna odpowiedź upoważnia zawodnika do rozwiązywania hasła głównego, za które można zgarnąć dodatkowe pieniądze. Tutaj zawodnicy mogą korzystać z podpowiedzi, jednak muszą uważać na… wybuchające litery!

Druga runda to układanie odpowiednich słów z wyrazu, który był hasłem w pierwszej Krzyżówce. Trzecia rozgrywka przypomina grę w skojarzenia – pojawia się krzyżówka z sześcioma wierszami. W tym przypadku pojawia się jednak hasło główne, a zawodnicy muszą odgadywać wyrazy w Krzyżówce, które są ściśle związane z hasłem głównym – kategorią rundy. W obu rundach gracze mogą liczyć na drobne podpowiedzi, ale nie za darmo!

Finał

Finał to dwóch graczy i jedna Krzyżówka. Prowadzący czyta definicję wyrazu, a zawodnicy zgłaszają się, jeśli znają odpowiedź. Poprawnie podany wyraz to nie tylko dodatkowe pieniądze na koncie, ale także upoważnienie do rozwiązywania hasła głównego wartego 2 000 zł. Rozwiązanie hasła głównego to jednocześnie przepustka do udziału w odcinku mistrzów…

Premierowe odcinki teleturnieju od poniedziałku do piątku o 15:35 w TVP1. Powtórki teleturnieju w dni robocze o 12:30 i 20:30 w TVP3. Zgłoszenia można wysyłać na adres: graslow@tvp.pl.

Kopiowanie i rozpowszechnianie zdjęć bez zgody autora jest zabronione.

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. ZOFIA JASIŃSKA pisze:

    Byłam na nagraniu, doszłam do finału, prowadzący Radek …świetne poczucie humoru, pozostali organizatorzy to przemili ludzie, w ogóle atmosfera bardzo fajna, a Basia to bardzo kompetentna osoba, która jest taką ,,opiekunką” graczy..Wszystkim organizatorom bardzo dziękuję…pozdrawiam Zofia J.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisment ad adsense adlogger