Silver TV wygrywa konkurs na MUX-1. Stacja wkrótce zadebiutuje w naziemnej telewizji cyfrowej

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji rozstrzygnęła konkurs na miejsce w MUX-1 za ATM Rozrywkę. Koncesję otrzymał kanał Silver TV zgłoszony przez Michała Winnickiego. Koncesję przyznano na 10 lat, wkrótce stacja będzie mogła wystartować w naziemnej telewizji cyfrowej.

Michał Winnicki

Silver TV to jeden z trzech kanałów, które zgłosił Michał Winnicki w tym konkursie. Wniosek został złożony w imieniu spółki Michał Winnicki Entertainment. Stacja ma być skierowana do widzów ze starszego pokolenia (tzw. silver – srebrnego). Nadawca jakiś czas temu wskazywał, że w Polsce nie ma obecnie kanału dla seniorów oraz że stacje dla widzów 50+ cieszą się powodzeniem w innych krajach. W Niemczech dużym zainteresowaniem cieszy się kanał SAT1 Gold, a w Czechach CT3.

Michał Winnicki składał także wnioski na nadanie TVC Nostalgia oraz Tele Rozrywka. Z kolei w portfolio tego nadawcy jest już m.in. Home TV, Filmax, TVC i Biznes24. O koncesję starała się także m.in. Grupa Polsat, TVN Grupa Discovery oraz Wirtualna Polska Media. W konkursie wzięła też udział Grupa ATM z kanałem ATM Rozrywka (o czym pisaliśmy wczoraj). Obecnie w MUX-1 nadaje TTV, Eska TV, Polo TV, Fokus TV, TV Trwam, Stopklatka oraz TVP ABC.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisment ad adsense adlogger