ATM Rozrywka kończy nadawanie. KRRiT nie rozstrzygnęła konkursu na MUX-1

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nadal nie rozstrzygnęła konkursu dotyczącego wolnego miejsca na pierwszym multipleksie po kanale ATM Rozrywka. Na wczorajszym posiedzeniu KRRiT, członkowie rady nie podjęli żadnej decyzji w tej sprawie, a to oznacza, że od 25 lutego oferta naziemnej telewizji cyfrowej zmniejszy się o jeden kanał.

ATM Rozrywka kończy nadawanie

ATM Rozrywka kończy nadawanie

24 lutego 2021 roku kończy się 10-letnia koncesja grupy ATM, więc tego dnia o 23:59 stacja ATM Rozrywka zakończy nadawanie. Kanał nadawał treści o charakterze filmowo-serialowym od 2012 roku i był dostępny także u operatorów kablowo-satelitarnych. Brak koncesji na nadawanie w DVB-T oznacza jednak całkowite wycofanie się z rynku telewizyjnego.

ATM Grupa rok temu złożyła wniosek do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na udzielenie nowej koncesji, ale regulator twierdził, że w wyznaczonym terminie nie otrzymał odpowiednich dokumentów. Wobec tego nadawca złożył skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego na bezczynność organu i teraz czeka na kolejne etapy postępowania. Jednocześnie KRRiT rozpisała konkurs na miejsce po ATM Rozrywce na MUX-1.

W konkursie wzięła udział Grupa ATM (zgłaszając kanał ATM Rozrywka) oraz kilku innych nadawców – wśród nich Telewizja Polsat (z kanałem Polsat Edu) i Michał Winnicki (z kanałami Tele Rozrywka, Silver TV, TVC Nostalgia). >> CZYTAJ WIĘCEJ

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisment ad adsense adlogger