“Górscy ratownicy” – nowy serial w Dwójce. Emisja od 10 lutego w dni robocze

“Górscy ratownicy” to niemiecko-austriacki serial telewizyjny emitowany od 2009 roku. Do tej pory powstało 76 odcinków, w tym jeden odcinek specjalny. W Polsce serial był emitowany na antenie Romance TV. W Dwójce serial zadebiutuje po zakończeniu emisji serialu “Doktor Kleist” czyli od 10 lutego o 15:10. (emisja od poniedziałku do piątku).

Górscy ratownicy

Górscy ratownicy

Szczęśliwe akcje ratunkowe i romantyczne spotkania. Wiele uczuć i emocji w górach w Ramsau. Przepiękne ujęcia krajobrazów. Wszystko to zapewnia serial „Górscy ratownicy”, którego większość scen jest kręcona w gminie Ramsau am Dachstein.

Podczas ryzykownej akcji ratunkowej Markus (Sebastian Ströbel), doświadczony alpinista, zabezpiecza na linie Andreasa Marthalera (Martin Gruber), kierownika ratownictwa górskiego w Ramsau, aby uratować małą dziewczynkę przed upadkiem. Andreas podejmuje tutaj brzemienną w skutkach decyzję. Odcinając linę ofiarowuje swoje życie małej dziewczynce.

Poruszające rozstanie i nowe duże wyzwanie dla Markusa Koflera, który idzie w ślady Andreasa i zostaje kierownikiem ratownictwa górskiego w Ramsau.
Oprócz dramatycznych akcji ratunkowych, które realizują ratownicy górscy, dochodzi też do wszelkiej maści burzliwych wydarzeń w prywatnym życiu bohaterów. Markus po śmierci najlepszej przyjaciółki Caroli w skutek ciężkiego wypadku, który miał miejsce w górach, troskliwie opiekuje się jej małą córką Mią. Dziewczynka wyraźnie daje się we znaki ratownikowi górskiemu i wszystkim w gospodarstwie. Markus próbuje wszystkiego, aby pogodzić swoje nowe obowiązki i pracę ratownika górskiego. Poza tym zdążył już bardzo polubić małą dziewczynkę.

>> CZYTAJ WIĘCEJ: Serialowa ofensywa TVP2. W lutym m.in. “Urodzona gwiazda” i “Sanditon”

Katharina Strasser (Luise Bähr) po zdanym egzaminie wróciła do Ramsau. Cały czas zmaga się ze sobą, aby w końcu powiedzieć Markusowi o swojej ciąży. Jednak to Thomas, ojciec jej dziecka, podejmuje się ujawnienia prawdy.

Chce on wyprowadzić się z Wiednia, aby rozpocząć z nią przyszłość. Katharina czuje się rozdarta między Thomasem a Markusem. W końcu decyduje się dać szansę Thomasowi i wyjeżdża z nim na romantyczny weekend – dramatyczny w skutkach…Tobias Herbrechter (Markus Brandl) zostaje postawiony przez swojego ojca przed faktem prawie dokonanym. Hotelarz kupił w Południowym Tyrolu hotel i chciałby, aby przez pierwsze miesiące Tobias komisaryczne zarządzał firmą. Rozstanie z jego rodziną będzie dużą próbą wytrzymałości dla jego związku z Emilią (Stefanie von Poser).

Również Ben (Mirko Lang), który w centrali ratownictwa górskiego zawsze pociąga za wszystkie sznurki, otrzymuje kuszącą ofertę pracy, na którą natychmiast się decyduje: zostaje asystentem zespołu austriackiej drużyny biatlonowej. Gdy potem opuszcza zespół, szybko znaleziono za niego zastępstwo: Rudi (Michael Pascher), który do tej pory jako prawa ręka Michaela (Robert Lohr) niezawodnie zajmował się heliportem, otrzymuje w końcu swoją dużą szansę. Przejmuje posadę w centrali i może teraz skutecznie wspierać swoich kolegów również podczas akcji.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisment ad adsense adlogger