“Małe kobietki” – nowy serial od 1 grudnia w TVP2

“Małe kobietki” to amerykańska XIX- wieczna powieść, która była już ekranizowana w postaci serialu (2017 rok) i filmu (1994 rok). Akcja serialu dzieje się w XIX wieku. Produkcja opowiada historię czterech sióstr March: Jo, Meg, Beth i Amy, które zamieszkują domostwo Orchard House. Dziewczyny dorastają i starają się znaleźć swoje miejsce w świecie, przy okazji przeżywając pierwsze poważne zauroczenia. 3-odcinkowy serial jest dostępny m.in. w HBO GO oraz w Strefie ABO TVP VOD, a już od 1 grudnia będzie emitowany w TVP2. Emisja we wtorki o 21:50.

Małe kobietki - nowy serial w TVP2

Małe kobietki – nowy serial w TVP2

Siostry dorastają w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Ich ojciec walczy w wojnie secesyjnej, a matka Marmee (Emily Watson) sama stara się wprowadzić je w dorosłe życie i wyjaśnić im, co to znaczy być kobietą. Dziewczyny próbują wejść w swoje role, rywalizują między sobą, przeżywają pierwsze miłości oraz uczą się życia po stracie najbliższych. Serial pokazuje dziewiętnastowieczną rzeczywistość z kobiecej perspektywy.

>> SERIALE: “Kozacka miłość” nowym serialem TVP2. Teleturniej “Va banque” o nowej porze

Scenariusz miniserialu został oparty na popularnej powieści Louisy May Alcott z 1868 roku. Twórcom, z reżyserką Vanessą Caswill (miniserial Thirteen) na czele, wyśmienicie udaje się pokazać realia epoki i wskrzesić ducha tamtych czasów. W role głównych bohaterek z finezją wcielają się: dwukrotnie nominowana do Oscara Emily Watson (Przełamując fale), Maya Hawke (serial Stranger Things), Kathryn Newton (serial HBO Wielkie kłamstewka), Willa Fitzgerald (Blood Money) oraz Annes Elwy (Excalibur Rising).

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisment ad adsense adlogger