FOTORELACJA z 57. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu!

Za Nami 57. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu! 9 koncertów w amfiteatrze i wiele wydarzeń okołofestiwalowych – tak wyglądały ostatnie cztery dni w Stolicy Polskiej Piosenki. Według Nielsena, tegoroczną edycję festiwalu oglądało średnio 1,8 mln widzów, a według MOR – prawie 3 mln widzów. Największą widownię zgromadził koncert “Festiwal, Festiwal!!! Złote Opolskie Przeboje” (Nielsen – 2,7 mln, MOR – 4 mln).

Opole 2020

Opole 2020

Festiwal odbył się w dniach 4-7 września 2020. Początkowo impreza miała się odbyć w dniach 5–8 czerwca, lecz została przełożony z powodu pandemii koronawirusa. Edycję festiwalu zadedykowano Ewie Demarczyk. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z prób, koncertów i ścianki prasowej.

4 września w opolskim amfiteatrze odbyły się 3 koncerty – “Opole na start”, “Od Opola do Opola” i “Debiuty”. Festiwal otworzyła Halina Mlynkowa, która wykonała utwór z repertuaru Ewy Demarczyk. Laureatką plebiscytu “Od Opola do Opola” była Sanah z piosenką “Melodia”. Późnym wieczorem odbył się koncert “Debiutów”, w którym zaprezentowali się m.in. zwycięzcy dwóch edycji “Szansy na sukces. Opole 2020”.

Sobota pełna atrakcji!

5 września był dniem, który obfitował w wiele wydarzeń. Już o godzinie 11:00 nastąpiło uroczyste odsłonięcie tablic w Alei Gwiazd. Tym razem w Opolskiej Alei Gwiazd pojawiły się tablice Mieczysława Fogga, Jarosława Kukulskiego, Jacka Lecha, Anny Jurksztowicz, Izabeli Trojanowskiej i Rafała Bryndala. O 13:30 na rynku rozpoczęła się “Kawiarenka z Gwiazdami” transmitowana przez TVP Rozrywkę. To wydarzenie trwało aż 3 godziny (także w niedzielę). Gośćmi Marii Szabłowskiej byli m.in.: Beata Kozidrak, Halina Frąckowiak, Ania Dąbrowska, Janusz Radek, Kuba Badach, Kombii i De Mono. O 17:30 w tym samym miejscu odbyła się Opolska Rewia Gwiazd – wstęp na koncert był bezpłatny, a całość można było oglądać na żywo w TVP1. Na scenie swoje największe przeboje zaprezentowali m.in.: Kombi, Czerwone Gitary, K.A.S.A. i Marlena Drozdowska.

Tego dnia w amfiteatrze odbył się koncert “Festiwal, Festiwal!!! Złote Opolskie Przeboje” i koncert piosenek literackich „Odpowiednia pogoda na szczęście…”, czyli nadzieje poetów. Pierwszą część poprowadził duet – Ida Nowakowska i Tomasz Kammel. Podczas koncertu swoje jubileusze obchodzili Skaldowie, Pectus, Izabela Trojanowska, Andrzej Rybiński, Marcin Daniec i Justyna Steczkowska. Na scenie pojawił się także m.in. Bajm, Enej, Dawid Kwiatkowski, Ewelina Lisowska i Halina Frąckowiak. Przez co najmniej 1 minutę widowisko oglądało aż 7,1 mln osób. Około godziny 23:00 poznaliśmy zwycięzców “Debiutów” – jury przyznało nagrodę Kamilowi Czeszelowi, a w głosowaniu SMS-owym wygrała Izabela Zalewska. O 23:20 rozpoczął się koncert piosenek literackich, który prowadził Przemysław Sadowski. Na scenie zaprezentowało się 23 aktorów – wśród nich Anna Dereszowska i Katarzyna Żak.

3 wspaniałe koncerty w niedzielny wieczór…

6 września odbyły się 3 koncerty – „Majewska i Korcz – Okrągłe 45” (jubileusz, podczas którego usłyszeliśmy 7 utworów tego duetu), “Premiery” (w któych triumfowały Sanah, Lanberry i Stanisława Celińska) oraz „Cisza jak ta” – muzyka Romualda Lipki. Tego dnia na scenie pojawili się m.in. Anna Karwan, Maryla Rodowicz, Kuba Badach, Beata Kozidrak, Krzysztof Cugowski, Felicjan Andrzejczak, Red Lips, Ania Dąbrowska, Izabela Trojanowska i Blue Cafe.

7 września odbył koncert muzyki alternatywnej “Książę nocy” oraz “50-lecie SBB”. Wystąpili m.in.: Mery Spolsky, Grubson, Luxtorpeda, Noże, Natalia Sikora, Staszek Soyka i Darek Kozakiewicz.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisment ad adsense adlogger