“Królestwo kobiet”, “Szadź” i “Chyłka – Kasacja” w jesiennej ramówce TVN

Jesienią TVN stawia na seriale. Oprócz wielkich powrotów po latach (“Brzydula” i “Usta Usta”), w ramówce pojawią się 3 nowe pozycje. “Szadź”, “Chyłka – Kasacja” i “Królestwo kobiet” to kilkuodcinkowe produkcje w gwiazdorskich obsadach! “Królestwo kobiet” widzowie będą mogli oglądać w niedziele o 21:30 (od połowy października), z kolei “Chyłkę”we wtorki o 21:30 (potem w tym paśmie zostanie wyemitowany serial “Szadź).

“Królestwo kobiet”

fot. TVN – Królestwo kobiet

Komedia, w której płeć piękna przejmuje kontrolę – to idealny opis “Królestwa kobiet”. Cztery różne kobiety łączy przewrotny los−przez jednego mężczyznę wpadają w sam środek kryminalnej intrygi. Zdane tylko na siebie,będą musiały stawić czoło światu. Miłość, przyjaźń, zbrodnia, wielkie pieniądze i duża dawka ostrego humoru to dopiero początek!

Wera, Ineza i Gabi to zwyczajne kobiety szukające miłości, rodzinnego szczęścia i spełnienia. Dzięki Robertowi obecna żona, była żona oraz kochanka mają zapewnione spokojne i dostatnie życie. Niespodziewany zgon „mężczyzny ich życia” sprawia, że świat staje na głowie. W spadku,zamiast majątku,otrzymują firmę i…długi u miejscowego gangstera. W jednej chwili znajdują się w samym centrum przestępczych porachunków. Co więcej,pojawia się jeszcze ta czwarta –Olga,tajemnicza nieznajoma, którą też coś łączyło z Robertem.

Dostojna Ineza, piękna i młoda Wera, dobrotliwa Gabi i intrygująca Olga szybko muszą znaleźć wspólny język i zjednoczyć siły, bo tylko razem są nie do pokonania. A przed nimi nie lada wyzwania! Na ich drodze stanie bezwzględny gangster oraz przebiegły detektyw ubezpieczeniowy. Chcąc zwyciężyć, będą musiały wykazać się pomysłowością, sprytem oraz umiejętnością nawiązywania niecodziennych sojuszy. Czy sobie poradzą?

W role czterech głównych bohaterek wcielą się aktorki: Krystyna Janda, Gabriela Muskała, Karolina Gruszka i Aleksandra Adamska.

“Szadź”

“Szadź”, fot. TVN

Mroczna historia seryjnego mordercy i uwikłanej w śledztwo komisarz była najchętniej oglądaną produkcją serwisu tej wiosny. „Szadź”, serial na podstawie powieści Igora Brejdyganta, to nietypowe połączenie thrillera i kryminału z wyjątkowymi kreacjami aktorskimi Macieja Stuhra i Aleksandry Popławskiej.

W okolicach Opola policja odnajduje zwłoki młodej dziewczyny. Wszystko wskazuje na to, że sprawcą jest seryjny morderca, a zbrodnia ma podłoże religijne. Ofiarami są głęboko wierzące kobiety. Agnieszka Polkowska, policjantka prowadząca śledztwo, ma za sobą trudną przeszłość i problemy w życiu osobistym, które skupiają się wokół skomplikowanej relacji z nastoletnią córką. W tym samym czasie szanowany religioznawca Piotr Wolnicki rozpoczyna kolejne zajęcia na uczelni. Co łączy go ze sprawą seryjnego mordercy?

W serialu zobaczymy także m.in.: Annę Cieślak, Bartosza Gelnera, Zofię Domalik i Mirosława Zbrojewicza. Szadź” to siedmioodcinkowa produkcja Player Original.

“Chyłka – Kasacja”

“Chyłka – Kasacja”, fot. TVN

Chyłka powraca! W drugim sezonie serialu prawniczka oraz jej aplikant staną przed kolejnym zawodowym wyzwaniem. Tym razem ich zadaniem będzie obrona Piotra Langera juniora, oskarżonego o brutalne morderstwo. Jak daleko posuną się adwokaci, by zwyciężyć na sali sądowej? W tej prawniczej batalii stawką będzie nie tylko wygrana w procesie.„Chyłka –Kasacja” to produkcja Player Original oparta na pierwszym tomie serii Remigiusza Mroza o prawnikach z kancelarii Żelazny & McVay. Kiedy Piotr Langer junior zostaje oskarżony o brutalne morderstwo, jego bogaty ojciec żąda, by obroną zajęła się Joanna Chyłka. Współpraca z aresztowanym okazuje się wyjątkowo trudna. Langer milczy, a prawnicy nie są w stanie ustalić przebiegu wydarzeń, które doprowadziły do jego zatrzymania. Dowody zebrane przez policję wskazują również na to, że podejrzany przebywał ze swoimi ofiarami w mieszkaniu jeszcze dziesięć dni po ich śmierci. Czy mimo to Chyłce i „Zordonowi”uda się przekonać sędziów o niewinności klienta? Ambitny prokurator Karol Rejchert zrobi wszystko, by nie dopuścić do wypuszczenia na wolność młodego Langera. Wkrótce sprawa okaże się wyjątkowo skomplikowana i niebezpieczna nie tylko dla prawników, ale także ich bliskich.W śledztwo zaangażuje się komisarz Szczerbiński, doświadczony policjant, którego połączy z Chyłką bliska relacja. Ich zażyłość okaże się wyjątkowo bolesna dla Kordiana, który nadal będzie próbował okazać patronce swoje oddanie. Jego lojalność zostanie wystawiona na próbę, gdy − w zamian za informacje o poczynaniach Chyłki − Żelazny zaproponuje mu awans w kancelarii. W tym samym czasie z „Zordonem” skontaktuje się tajemniczy „Gorzym”, który na zlecenie swojego przełożonego, „Siwowłosego”, będzie chciał wpłynąć na wyrok w sprawie Langera juniora. Chyłka i Oryński spróbują za wszelką cenę dotrzeć do prawdy. Czy będą gotowi na to przerażające odkrycie?

W serialu zobaczymy m.in.: Magdalenę Cielecką, Filipa Pławiaka, Jakuba Gierszała, Piotra Żurawskiego, Ireneusza Czopa, Olgę Bołądź, Artura Żmijewskiego i Marcina Bosaka.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisment ad adsense adlogger