TYLKO U NAS! TVP rozpoczyna współpracę z Netflixem. Dorociński i Deląg w obsadzie nowego serialu [FOTO]

Erynie | Plotki o współpracy pomiędzy Telewizji Polskiej z Netflixem potwierdziły się! Już wiadomo, że Netflix i TVP wyprodukują wspólnie serial “Erynie”. Nagrania już ruszyły, ale data premiery serialu nie jest znana.

“Erynie”: Nagrania w Bożkowie (woj. dolnośląskie)

Historia oparta jest na podstawie powieści kryminalnej Marka Krajewskiego o tym samym tytule. Akcja serialu “Erynie” toczy się w latach 30. XX wieku we Lwowie. W maju 1939 roku w strasznych męczarniach ginie mały chłopiec. Zbrodnia jest potworna. Kim będzie następna ofiara? Całe miasto liczy na pomoc komisarza Edwarda Popielskiego. Jednak komisarz nie chce przyjąć sprawy…

Reżyserem serialu jest Borys Lankosz, a za scenariusz są odpowiedzialni Władysław Pasikowski, Borys i Magdalena Lankosz oraz Igor Brejdygant. Nagrania odbywają się głównie na Dolnym Śląsku (Wrocław, Legnica, Kotlina Kłodzka) i w Krakowie.

Główną rolę zagra Marcin Dorociński (znany z seriali “Głęboka woda” i “Pakt). W serialu pojawią się także Paweł Deląg (“M jak miłość”, “Przyjaciółki”), Eryk Lubos (“Ojciec Mateusz”) i Lech Dyblik (“Pierwsza miłość”, “Świat według Kiepskich”).

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisment ad adsense adlogger