Telewizja Polska przedstawia projekt scenografii 17. Konkursu Piosenki Eurowizji Junior 2019

Muzyczne widowisko odbędzie 24 listopada w Arenie Gliwice, jednym z najnowocześniejszych obiektów sportowo-rozrywkowych w Polsce. Autorem scenografii jest Giorgos Stylianou-Matsis. W tym roku gospodarzem Eurowizji Junior jest Polska, zaś organizatorami Telewizja Polska i Europejska Unia Nadawców. Partnerami wydarzenia są Miasto Gliwice i Województwo Śląskie.

Scenografia to jeden z najważniejszych elementów każdego koncertu. Od niej w dużej mierze zależy wizualny rozmach i dynamika widowiska. Telewizja Polska ze szczególną dbałością traktuje ten element imprezy, by zapewnić widzom spektakularne przeżycia.

Giorgos Stylianou-Matsis jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i kreatywnych autorów scenografii scenicznej w Polsce. Współpracuje z Telewizją Polską przy największych przedsięwzięciach scenicznych. Przez ponad 20 lat intensywnej pracy zaprojektował i zrealizował scenografie na potrzeby największych imprez, festiwali i koncertów w Polsce. Giorgos był reżyserem Igrzysk Olimpiady Specjalnej na stadionie warszawskiej Legii w 2010 roku oraz współtwórcą koncepcji scenariuszowej ceremonii otwarcia Mistrzostw Europy w Piłce Siatkowej w 2015 roku na Stadionie Narodowym. Jest także autorem koncepcji scenariusza otwarcia Stadionu Narodowego. W jego portfolio znajduje się niezliczona liczba programów telewizyjnych oraz reklam.

Projekt scenografii 17. Konkursu Piosenki Eurowizji Junior 2019, w Arenie Gliwice, jest pełen fantazji i finezyjnej elegancji. „Wyjątkowa dekoracja sceny opiera się na jednym, przyciągającym oko elemencie: kolorowej wstążce ze świateł LED.” – mówi projektant. „Dzięki temu detalowi scenografia jest pełna przestrzeni, światła i prostoty. Wszystkie elementy aranżacji mają miękkie, krągłe kształty i nawiązują do natury – powietrza i wiatru” – dodaje. Symbolem Eurowizji Junior 2019 jest latawiec.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisment ad adsense adlogger