XXIII Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Kultury Romów już dziś w TVP2

TVP2 zaprasza na wspaniałe widowisko muzyczno – taneczne, które odbędzie się 20 lipca 2019 r. w Ciechocinku. Podczas koncertu publiczność będzie miała szansę usłyszeć utwory w różnorodnych stylach muzycznych, prezentowane przez solistów i solistki oraz całe zespoły, a także zobaczyć występy taneczne.

XXIII Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Kultury Romów

XXIII Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Kultury Romów

Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Kultury Romów to największa w Europie impreza poświęcona kulturze romskiej, organizowana nieprzerwanie od 1997 r. Inspiratorem wydarzenia jest Don Vasyl Szmidt, piosenkarz, autor tekstów i kompozytor.

Na scenie plenerowej wystąpią najbardziej znani przedstawiciele kultury romskiej, m.in. Don Vasyl i Cygańskie Gwiazdy w składzie: Nicol, Inez, Mardzana, Iza, Monica, Zuza, Petro, Vasyl Junior, Elza i Dziani. Pojawią się także europejskie zespoły romskie: Cygańscy Książęta, Zespół Letisja, Teatr Rada, Bałkan Expres. Wśród gwiazd tegorocznego festiwalu także Jan Bending (Czechy), Monika Bagarova (Czechy), Mako Mamuko (Słowacja), Gipsy Anća (Węgry)i inni.

XXIII Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Kultury Romów w TVP2 poprowadzą Anna Popek i Dziani. Transmisja tego wydarzenia już od 20:00.

„Czar par” powraca! Premiera jesienią w Dwójce

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisment ad adsense adlogger