Jesień 2018 w Polsacie: aż 4 nowości w ramówce!

rzy nowe programy i jeden nowy serial w ofercie Telewizji POLSAT. „World of Dance”, „Lepiej późno niż wcale”, „Śpiewajmy razem. All Together Now” oraz „Ślad” – oto nowości, które okazały się hitami poza naszymi granicami, a teraz są w Polsce! Nie zabraknie również już sprawdzonych i uwielbianych przez widzów programów i seriali. Jesień w Polsacie zapowiada się imponująco!

fot. Polsat

Co nowego czeka jesienią naszych widzów? Zapraszamy do świata tańca, czyli amerykańskiego formatu wymyślonego przez Jennifer Lopez – „World of Dance”. Wybierzemy się także w bardzo daleką, pełną przygód podróż i z fantastycznymi dżentelmenami zwiedzimy Japonię, Koreę i Indonezję, bo „Lepiej późno niż wcale”. Pośpiewamy największe hity razem z uczestnikami i aż setką jurorów w brytyjskim telewizyjnym przeboju „Śpiewajmy razem. All Together Now”. A także przeszyją nas dreszcze emocji podczas wieczorów z nowym serialem kryminalnym „Ślad”.

NOWOŚĆ – „World of Dance – Polska”
Premiera: 14 września (piątek), godz. 20:00
Światowe taneczne widowisko telewizyjne zadebiutuje na antenie Polsatu. To będzie prawdziwa rewolucja w sposobie pokazywania tańca! W show o miano najlepszego tancerza oraz 100 tysięcy dolarów powalczy niemal 60 wyłonionych w castingach profesjonalistów. Solistów, duety i formacje ocenią specjaliści i pasjonaci tańca: zwyciężczyni tanecznej Eurowizji i mistrzyni Polski formacji tanecznych – Edyta Herbuś, wielokrotny mistrz świata w tańcach latynoamerykańskich – Michał Malitowski oraz taneczny guru od hip-hopu – Rafał „Roofi” Kamiński. W roli prowadzących zadebiutują aktorka Olga Kalicka i tancerz Karol Niecikowski.
Polska edycja programu będzie pierwszą w Europie i drugą na świecie. Jak dotąd, show mogli oglądać widzowie amerykańskiej stacji NBC, gdzie program szybko stał się hitem. Jego pomysłodawczynią, jurorką i producentką jest piosenkarka, aktorka i tancerka Jennifer Lopez. To nie jest kolejny talent show. To jest spektakularne widowisko, które przenosi taniec w zupełnie nowy wymiar.

NOWOŚĆ – „Lepiej późno niż wcale”
Premiera: 14 września (piątek), godz. 21:35
W życiu nigdy na nic nie jest za późno! Tę maksymę wyznają czterej dojrzali mężczyźni, którzy osiągnęli już życiowy sukces, ale wciąż są spragnieni nowych wyzwań i teraz postanowili zrobić coś szalonego i coś tylko dla siebie. Czwórka przyjaciół: aktorzy Piotr Polk i Karol Strasburger, najbardziej niepokorny polski sportowiec Władysław Kozakiewicz oraz kabareciarz Krzysztof Hanke ruszają w podróż życia! Odwiedzą wyjątkowo egzotyczne miejsca w Japonii, Korei i Indonezji, a w wyprawie towarzyszy im Rafał Masny z internetowego kanału Abstrachuje. Choć dzieli ich ponad pokolenie doświadczeń, to właśnie on będzie dla nich wsparciem podczas wyprawy.
Oto polska wersja międzynarodowego hitu „Better Late Than Never”, czyli „Lepiej późno niż wcale”. Takiego programu w polskiej telewizji jeszcze nie było. Pięć kompletnie różnych osobowości i pięć różnych charakterów – razem tworzą niepowtarzalny team, wprost stworzony do wspólnej wyprawy w nieznane. Czeka ich zderzenie z odmienną kulturą i mnóstwo absolutnie nieprzewidywalnych i ekscytujących przygód. Przemierzą niemal trzydzieści tysięcy kilometrów, przekonani, że wiedzą o świecie już wszystko i… odkryją go na nowo. Będzie zabawnie, zaskakująco, a czasem nawet… przerażająco! Ten program udowodni, że na męską przyjaźń i prawdziwą przygodę nigdy nie jest za późno.

NOWOŚĆ – „Ślad”
Premiera: 18 września (wtorek), godz. 20:05 (emisja po dwa odcinki)
Nowy serial kryminalny. Produkcja przeniesie widzów w mroczny, ale jakże fascynujący świat zagadek kryminalnych. Jak wiadomo, przestępstwo doskonałe nie istnieje. Po każdej zbrodni zostaje ślad! Bywa widoczny gołym okiem, czasami można go odkryć tylko za pomocą zaawansowanych metod kryminalistycznych lub dzięki intuicji i niezwykłej spostrzegawczości ekspertów ze specjalnie stworzonego Centralnego Wydziału Śledczego. I to właśnie tam osadzona jest dynamiczna akcja serialu „Ślad”.
Na miejscu przestępstwa pracuje zespół najwyższej klasy ekspertów kryminalistycznych i nawet najmniejszy ślad nie umknie ich uwadze. Grupą specjalnego wydziału dochodzeniowo-śledczego CWŚ dowodzi Renata Różańska (w tej roli Anita Jancia – „Dzień kobiet”, „Wataha”), podinspektor policji, profesor nauk medycznych – biochemik. Współtworzy wydział od samego początku. Zawsze może liczyć na swojego zastępcę – nadkomisarza Rafała Walczaka (Mariusz Jakus – „Symetria”, „Fala zbrodni”). Do zespołu Renaty należy jej przyjaciółka – lekarz medycyny sądowej Anna Szpunar (Aleksandra Hamkało – „Big Love”, „Ziarno prawdy”), dla której widok krwi i zwłok jest rzeczą normalną jak poranna kawa. W CWŚ bardzo przydaje się nieustępliwy, ale pełen uroku osobistego technik IT Tomasz Bączyk (Kamil Szeptycki – „Kamienie na szaniec”). W poszukiwaniu śladów na miejscu zbrodni nieoceniony jest podkomisarz Artur Kotowicz „Kot” (Cezary Łukaszewicz – „Kruk”), doświadczony, ale bardzo zagadkowy analityk. Obok nich również plejada młodych aktorów: Agnieszka Kawiorska, Piotr Witkowski, Marta Jarczewska, Krzysztof Wach, Paulina Mikuśkiewicz, James Malcolm i Zuzanna Pawlak.

NOWOŚĆ – „Śpiewajmy razem. All Together Now”
Premiera: 5 września (środa), godz. 20:30
Nowy muzyczny program Polsatu, to format jakiego jeszcze nie było! Uczestników będzie oceniać aż stu jurorów – ekspertów muzycznych, wokalistów, osobowości z wyjątkową charyzmą. To największy panel jurorski w historii telewizji, przed którym wystąpi cała plejada utalentowanych uczestników, prezentujących różne gatunki muzyczne. Prowadzącym jest artysta kabaretowy – Igor Kwiatkowski. W roli kapitana jurorów zobaczymy jedną z najpopularniejszych młodych wokalistek, laureatkę wielu muzycznych nagród, zdobywczynię platynowych i złotych płyt – Ewę Farną.
„Śpiewajmy razem. All Together Now” opiera się na jednym prostym założeniu – zaśpiewać tak, aby porwać do wspólnego śpiewania i zabawy jak największą liczbę jurorów. Im więcej jurorów wstanie ze swoich miejsc i zaśpiewa z uczestnikiem, tym wyższy będzie jego wynik. Nie jest to łatwe zadanie, gdyż uczestników oceniać będą osoby, których życie na co dzień związane jest z muzyką – od zwycięzcy muzycznego show Conrado Yaneza, po rockową wokalistkę Anję Orthodox. Uczestnicy to zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy, soliści, duety, a także większe grupy muzyczne. Program składa się z ośmiu odcinków. Dwoje najlepszych, którzy w każdym z siedmiu odcinków poderwą z krzeseł największą liczbę sędziów, przechodzą do finału, w którym zawalczą o nagrodę pieniężną.
W stuosobowym panelu jurorskim zasiądą m.in: Nick Sinckler, Anja Orthodox, Dariusz Kordek, Krzysztof „Jary” Jaryczewski, Madox, Saszan, Ewa Gil, Michał Stawiński – wokalista zespołu Oberschlesien, Stanisław Karpiel-Bułecka, Paweł Stasiak, Tabb – Bartosz Zielony, Conrado Yanez czy Ramona Rey.

„Twoja Twarz Brzmi Znajomo” (10. edycja)
Premiera: 8 września (sobota), godz. 22:05
To już dziesiąta, jubileuszowa edycja jednego z najpopularniejszych i elektryzujących w tej dekadzie muzycznych show w Polsce. Dotychczasowe przyniosły ponad 700 metamorfoz, tysiące godzin pracy charakteryzatorów, treningów wokalnych i choreograficznych. Wzięły w nich udział 72. gwiazdy polskiej sceny muzycznej, teatralnej i filmowej, które na wybrane cele charytatywne przeznaczyły już ponad 1,7 miliona złotych!
Kolejni artyści postarają się wspiąć na wyżyny swoich aktorskich i wokalnych możliwości. Będą to: Katarzyna Maciąg, Honorata Skarbek, Michalina Sosna, Adriana Kalska, Rafał Szatan, Marek Molak, Mateusz Ziółko i Boogie z grupy „Łobuzy”. Czeka ich mordercza praca nad perfekcyjnym odwzorowaniem wylosowanej postaci i nad własnymi słabościami. Uczestnicy poprzednich serii wysoko zawiesili poprzeczkę. O przemianie Natalii Szroeder w Whitney Houston pisał brytyjski tabloid „Mirror”, Katarzyna Skrzynecka oczarowała jurorów podwójną metamorfozą w Sarah Brightman i Andreę Bocellego, a Filip Lato zachwycił transformacją w ikonę polskiej muzyki Czesława Niemena i wykonaniem piosenki „Sen o Warszawie”. Łącznie we wszystkich serwisach występ ten obejrzały ponad dwa miliony osób!
Nie byłoby jednak tego show, gdyby nie ludzie, których na co dzień nie widać – charakteryzatorzy, kostiumolodzy, fryzjerzy. To dzięki nim wiemy, że w programie wykorzystano dotychczas pięćset metrów tiulu i sześćset piór, zużyto także 36 ton gipsu oraz 870 litrów silikonu. W dziewięciu edycjach wykonano w sumie ponad 700 kostiumów. Najwyższe szpilki miał na sobie wcielający się w Lady Gagę Artur Chamski – obcas mierzył aż 25 centymetrów. Z kolei najdłużej charakteryzowano Katarzynę Zielińską – 8 godzin zajęło upodobnienie jej do Queen Latifah.

„Nasz nowy dom” (11. edycja)
Premiera: 6 września (czwartek), godz. 20.00
Ta misja musi trwać nadal, bo wciąż są ludzie, którym potrzebna jest pomoc. Nieustannie od ponad pięciu lat Telewizja POLSAT stara się uczynić lżejszym życie ludzi, których trudne warunki mieszkaniowe i często dramatyczna sytuacja materialna nie pozwala na normalność. Pomagamy, stawiając zawsze na pierwszym miejscu dobro dzieci i rodzin. Dzięki nowym, ciepłym i bezpiecznym domom i mieszkaniom nasi bohaterowie niejednokrotnie odmienili swoje życie.
Jesienią „Nasz nowy dom” odwiedzi m.in świętokrzyskie i Mazury. W pierwszym odcinku sezonu poznamy wzruszającą historię rodzeństwa z domu dziecka. Najstarsza pani Monika, która chce stworzyć rodzinę zastępczą dla swoich sióstr, będzie potrzebowała naszej pomocy w remoncie starego domu w miejscowości Siniec. Pomożemy również Państwu Jadwidze i Kazimierzowi z Nowego Miasta nad Pilicą, którzy wychowują trójkę swoich wnuków, a ich dom dramatycznie potrzebuje remontu.
Prowadząca Katarzyna Dowbor oraz architekci programu Martyna Kupczyk i Maciej Pertkiewicz staną przed kilkoma poważnymi wyzwaniami w trakcie rysowania planów odnawianych domów i mieszkań. Na ekipę remontową, której przewodzą znani już kierownicy robót Artur Witkowski i Wiesław Nowobilski, będą czekać pułapki i niemiłe niespodzianki, które utrudnią im prace i walkę z czasem. Bohaterowie programu „Nasz nowy dom” to niezmiennie ludzie wyjątkowi i dzielni, starający się jakoś radzić sobie z przeciwnościami losu, chorobami i nieszczęściami, które ich dotknęły. Znów nie zabraknie wzruszeń i wielkich emocji. Emisja nowych odcinków w czwartki, a powtórki w niedziele.

„The Story Of My Life. Historia naszego życia” (2. edycja)
Po wielkim sukcesie pierwszej polskiej edycji przyszedł czas na drugą odsłonę programu. Zobaczymy kolejne słynne zakochane pary we wzruszających podróżach w czasie.
„The Story Of My Life. Historia naszego życia” był hitem wiosennej ramówki Polsatu. Program zanotował świetne wyniki oglądalności, wygrał z konkurencją i był uwielbiany przez widzów. W piątkowe wieczory, w czasie nadawania „The Story Of My Life. Historia naszego życia” Polsat był liderem rynku telewizyjnego w 4+. Średnia oglądalność pierwszej serii to 1,6 miliona widzów oraz udziały: 13,5% w grupie wszystkich badanych i 12,1% w grupie komercyjnej.
To program, w którym na pierwszym planie są uczucia, emocje, łzy, bliskość i miłość. Bohaterami są znane pary, które mają niepowtarzalną okazję, aby podejrzeć swoją wspólną przyszłość, a w rozmowie z prowadzącą Katarzyną Montgomery pokazują cały wachlarz szczerych uczuć. Emocjonująca podróż w czasie jest możliwa dzięki znakomitej charakteryzacji i postarzeniu – w zależności od wieku gości – o 20-30 lat i 40-60 lat. Metamorfozy zapierają dech w piersiach. Zajmują się nimi fachowcy z brytyjskiego Millennium FX, którzy pracowali przy hollywoodzkich produkcjach, m.in. takich jak „Szeregowiec Ryan”, „Gladiator” czy „Grawitacja”.
W drugim sezonie czekają widzów nowe emocje. W programie pojawią się kolejni wyjątkowi goście: Michał Koterski i Marcela Leszczak, Michał Wiśniewski i Dominika Tajner-Wiśniewska, Piotr Gruszka i Aleksandra Szettel-Gruszka, Wiktoria Gąsiewska i Adam Zdrójkowski oraz Sławomir z żoną Kajrą.

„W rytmie serca” (3. sezon)
Premiera: 2 września (niedziela), godz. 20:00
Trudno sobie wyobrazić niedzielne wieczory bez bohaterów serialu „W rytmie serca” i malowniczych plenerów Kazimierza Dolnego. Tajemnicze zaginięcia, podpalenia, intrygi, skrywane sekrety i oczywiście miłość, na którą nawet kazimierscy lekarze nie mają lekarstwa. Kłopoty – nie tylko sercowe – to niemal specjalność niektórych mieszkańców uroczej miejscowości. Marysia (Barbara Kurdej-Szatan) rozpocznie staż w szpitalu, w którym leczy Adam (Mateusz Damięcki). Jej śladem podąży nieustępliwy adorator Beniamin (Kamil Kula). Przekona dyrektora placówki (Wojciech Dąbrowski), aby i jego przyjął na praktykę. Doktor Żmuda przypomni sobie sms-y młodego lekarza do Marysi z czasów studiów, połączy fakty, nabierze podejrzeń, a nad jego związkiem ponownie zawisną czarne chmury. Po wybuchu w szpitalu ranna Weronika (Maria Dębska) na trzy miesiące zapadnie w śpiączkę. Kiedy się wybudzi, stoczy walkę z własnymi słabościami i… samą sobą. Czy powróci do sprawności fizycznej i znów założy policyjny mundur? Do Kazimierza powróci także Dorian („Popek” – Paweł Mikołajów), a swoim nietypowym zachowaniem zaskoczy wszystkich.
„W rytmie serca” to serial, w którym widzowie w każdym odcinku poznają dwie historie – medyczną i kryminalną. Uwikłani są w nie pacjenci i często, wspierani przez lokalną policję, lekarze. Wszystko dzieje się w malowniczej scenerii miasteczka Kazimierz Dolny. W serialu występują: Mateusz Damięcki, Barbara Kurdej-Szatan, Maria Dębska, Piotr Polk, Piotr Fronczewski, Małgorzata Foremniak, Artur Żmijewski, Elżbieta Romanowska i Dariusz Toczek.

„Przyjaciółki” (12. sezon)
Premiera: 6 września (czwartek), godz. 21:10
Czy Ankę, Ingę, Patrycję i Zuzę czekają niespodziewane zmiany w życiu? Tytułowe przyjaciółki mogą na siebie liczyć w najcięższych chwilach i z właściwym sobie poczuciem humoru przezwyciężają wszelkie trudności. W nowych odcinkach emocji nie zabraknie. Po raz pierwszy w historii serialu wejdziemy w świat Zuzy (Anita Sokołowska), Anki (Magdalena Stużyńska-Brauer), Ingi (Małgorzata Socha) i Patrycji (Joanna Liszowska) aż półtora roku później!
Czy życie bohaterek zmieniło się diametralnie? Zuza (Anita Sokołowska) i Janek (Marek Bukowski) są bardzo szczęśliwi. Razem wychowują dwójkę dzieci! Malutki Krzyś jest synkiem Janka. Zuza stara się godzić wszystkie obowiązki – te domowe z zawodowymi i niczego nie zawalić, marzy jednak o chwili odpoczynku.
Anka (Magdalena Stużyńska-Brauer) rozpoczęła pracę w korporacji prawniczej i walczy o stanowisko. Cały dom jest na jej utrzymaniu, bo Paweł (Bartek Kasprzykowski) stracił prawo do wykonywania zawodu.
Inga (Małgorzata Socha) nie związała się ponownie z Robertem (Krzysztof Wieszczek), ani z Andrzejem (Adam Adamonis). Straciła pracę w wyniku reorganizacji w banku. Nie poradziła sobie z tą sytuacją, zajadała stres, w efekcie bardzo przytyła i wpadła w depresję. Od półtora roku żyje tylko z alimentów, które dostaje na dwie córki. Czy przyjaciółkom uda się wyciągnąć Ingę z dołka?
Patrycja (Joanna Liszowska) odzyskała swoje dawne życie. Wróciła z synkiem Mikołajem do własnego mieszkania i ponownie otwiera mały salon fryzjerski „U Patrycji”. Podjęła decyzję o rozwodzie z Wiktorem (Paweł Deląg).
Dorota (Agnieszka Sienkiewicz) jest żoną bardzo bogatego mężczyzny. Niestety, nikt nie chce uwierzyć, że wyszła za mąż z miłości, bo Eryk (Olgierd Łukaszewicz) jest dużo starszy od Doroty. Wszyscy podejrzewają ją o interesowność i wyrachowanie.
Na wielbicieli serialu czeka dwanaście nowych odcinków.

„Pierwsza miłość” (15. sezon)
Premiera: 3 września (od poniedziałku do piątku), godz. 18:00
Jesienne odcinki zwiastują mnóstwo zmian w życiu bohaterów serialu. Marysia (Aneta Zając) po potrąceniu mężczyzny ze skutkiem śmiertelnym, trafia do aresztu. Blaski i cienie rodzicielstwa odkryją Krystian (Patryk Pniewski) i Kalina (Magdalena Wieczorek), którzy wreszcie doczekają się narodzin córeczki. Wrażeń nie zabraknie również w życiu Kingi (Aleksandra Zienkiewicz) i Artura (Łukasz Płoszajski). Mężczyzna wciąż uwikłany będzie w romans z piękną Natalią. W trosce o zdrowie Tomka wspólnie z Kingą zdecydują się przeprowadzić na wieś.
Będziemy także świadkami ciężkich chwil w życiu Jowity i Radka oraz Sylwii, która wpakuje małżeństwo w kolejne kłopoty. Szczęśliwe życie Kaśki i Wioli zakłóci wyjście z więzienia Marzeny, matki Kuby. Mieszkańcy Wadlewa po raz kolejny przekonają się, że w grupie siła. Będą starali się uratować Seweryna i Kazanową przed groźnymi przestępcami. W najnowszych odcinkach pojawią się także nowi aktorzy, m.in. Barbara Lubos i Grażyna Marzec.

„Świat według Kiepskich” (23. sezon)
Premiera: 5 września (środa), godz. 20:00
Po rocznej przerwie aktorzy „Świata według Kiepskich” wrócili na plan serialu. Co tym razem wydarzy się w ich zyciu? Boczek dorobi się milionów stając się światowej sławy golfistą, a Mariola zdecyduje się na ślub z rozsądku. Nowe odcinki to kolejna porcja zabawnych i abstrakcyjnych sytuacji, o których „nie śniło się nawet fizjologom”.
W jesiennych odcinkach będziemy świadkami m.in. nagłego i niespodziewanego bogactwa Boczka, który przez przypadek dowiaduje się, że jest najlepszym golfistą na świecie. W życiu Mariolki również szykują się wielkie zmiany. Kopernik, który cały czas stara się o jej względy, pozyska wsparcie Ferdka w dążeniach do szybkiego ożenku z jego córką.
– Po rocznej przerwie cieszymy się z powrotu na plan. Praca nad tym serialem jest dla nas zawsze wielkim wydarzeniem. Pierwsze zdjęcia zaczynaliśmy w grudniu 1998 roku! W przyszłym roku minie dwadzieścia lat odkąd Kiepscy pojawili się na antenie! Mogę obiecać, że zabawnych sytuacji i powodów do śmiechu również w tym sezonie nie zabraknie – mówi producentka serialu z ramienia Grupy ATM, Anna Skowrońska.
W nowych odcinkach zobaczymy stałą obsadę serialu: Andrzej Grabowski (Ferdek), Marzena Kipiel-Sztuka (Halina), Ryszard Kotys (Paździoch), Renata Pałys (Paździochowa), Barbara Mularczyk (Mariola), Bartosz Żukowski (Waldek), Dariusz Gnatowski (Boczek), Anna Ilczuk (Jolasia) i Andrzej Kłak (Kopernik).

„Kabaret na żywo według Paranienormalnych” (5. edycja)
Premiera: 9 września (niedziela), godz. 21:00
Flagowe kabaretowe show Polsatu przejdzie mały lifting. W roli gospodarzy każdego odcinka wystąpią Paranienormalni, czyli Robert Motyka i Michał Paszczyk. Niezmiennie na scenie zobaczymy najlepsze polskie składy kabaretowe m.in. Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Młodych Panów, Nowaki, Jurki, Smile czy Łowcy. B. Nie zabraknie również błyskotliwych indywidualistów kabaretowej sztuki – Artura Andrusa, Katarzyny Pakosińskiej, Ewy Błachnio, Cezarego Pazury czy Jerzego Kryszaka. W tym sezonie kabareciarze w krzywym zwierciadle humoru spróbują zmierzyć się z przywarami i zaletami typowego Polaka.
„Kariera po polsku”, „Polak na wakacjach”, „Polskie wesele” – oto niektóre z tematów bliskie sercu każdego Polaka, z którymi zmierzą się artyści w „Kabarecie na żywo według Paranienormalnych”. Jesienią każdy odcinek show otworzy kabaretowa gwiazda w muzycznym coverze do polskiego lub światowego hitu. Gospodarze programu – Kabaret Paranienormalni co tydzień przygotują i przedstawią premierowy skecz nawiązujący do tematu odcinka. Stałym gościem cyklu będzie Michał Wójcik z Kabaretu Ani Mru-Mru, który pokaże kilka swoich zaskakujących wcieleń. Jeszcze we wrześniu w nowej, typowo kabaretowej roli zadebiutuje Sławomir oraz aktorzy – znany z doskonałych komediowych występów u boku Paranienormalnych Michał Czernecki oraz Tamara Arciuch i Bartek Kasprzykowski.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisment ad adsense adlogger