Wielkanoc w TVP1: “Rolnik szuka żony”, “Korona królów”, “Wielkanoc Polska” i specjalny odcinek “The Wall”

Podczas świąt TVP1 będzie emitowała cykl “Wielkanoc Polska”, którego prowadzącymi będą Anna Popek i Jan Pospieszalski. Emisja w Wielką Sobotę o 9:45 i 17:25, w Niedzielę Wielkanocną o 9:10, 9:45, 12:45, 13:50 i 15:40 oraz w Poniedziałek Wielkanocny o 6:50, 9:30, 13:45 i 15:40.

W Wielkanocną niedzielę (1 kwietnia) na antenie TVP1 także“Ziarno – Chrystus Zmartwychwstał”(godz. 8.40), z kolei tuż przed 10 rano Msza Święta Zmartwychwstania Pańskiego i Błogosławieństwo Urbi et Orbi. Po “Teleexpressie” widzowie będą mogli obejrzeć “Jaką to melodię”, a następnie dwa odcinki “Korony królów”. Wieczorem na antenie Jedynki kolejny odcinek serialu“Wojenne dziewczyny”(godz. 20.10) oraz pilotażowy odcinek V sezonu programu rozrywkowego“Rolnik szuka żony”(godz. 21.10). W programie zaprezentuje się 10 osób – dziewięciu mężczyzn i jedna kobieta. Następnie przez miesiąc redakcja programu czekać będzie na listy od singli zainteresowanych poznaniem bohaterów. Najstarszy z nich ma 63 lata, a najmłodszy 31 lat. Dodatkowo w Wielkanoc gośćmi“Big Music Quiz”(godz. 22.00) będą: Agnieszka Włodarczyk, Izabella Krzan, Marta Bryła i Monika Lewczuk. Panów reprezentować będą: Rafał Maślak, Łukasz Nowicki, Jankes czyli Krzysztof Jankowski oraz Staszek Karpiel-Bułecka. W roli gospodarza programu zobaczymy aktora, showmana i piosenkarza – Sławomira Zapałę.

W Poniedziałek Wielkanocny (2 kwietnia) na antenie TVP1 rozpocznie się od transmisji“Mszy Świętej z sanktuarium Bożego Narodzenia Miłosierdzia w Łagiewnikach”(godz. 07.00). Z kolei w samo południe“Regina Coeli”, czyli modlitwa Ojca Świętego z wiernymi transmitowana z Watykanu w poniedziałkowe południe. Następnie na antenie TVP1 premiera“Świętokradztwo”(godz. 12.20). Jest to film dokumentalny o dokonanej 26 lat temu i do dziś nierozwiązanej kradzieży, bezcennych relikwii Drzewa Krzyża Świętego, z bazyliki Ojców Dominikanów w Lublinie. Podobnie jak w Niedzielę Wielkanocną, po “Teleexpressie” widzowie będą mogli obejrzeć nowe odcinki “Jakiej to melodii?” i “Korony królów”. Wieczór upłynie przy transmisji koncertu“Pamiętam, Ojcze Święty”(godz. 20.20). W tym roku obchodzić będziemy 40. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża. Drugi dzień Wielkanocy przypada 2 kwietnia, czyli dokładnie w kolejną rocznicę śmierci Jana Pawła II. W hołdzie Papieżowi odbędzie się w Wadowicach specjalny koncert, w którym wystąpią m.in: Krzysztof Antkowiak, Arka Noego, Tomasz Budzyński, Katarzyna Cerekwicka, Łukasz i Paweł Golec, Halina Młynkowa, Opole Gospel Choir, Barbara Kurdej-Szatan i Rafał Szatan, Olga Szomańska, Natalia Szroeder, Góralski chór młodzieżowo-dziecięcy Turliki, Alicja Węgorzewska, Tomasz Ziółko. Po koncercie specjalne wydanie teleturnieju“The Wall. Wygraj marzenia”(godz. 21.50). Gośćmi będą Karol Strasburger i Robert Janowski. Robert Janowski chciałby pomóc Kalince, która jest podopieczną Fundacji Dzieciom “Zdążyć z Pomocą”. Kalinka Zarychta ma 5 lat. Od 3 lat choruje na padaczkę lekooporną. Karol Strasburger chciałby przeznaczyć swoją część wygranej na pomoc Immanuelkowi. Lekarze nie dawali mu żadnych szans na przeżycie. Dziś Immanuel ma prawie 6 lat, a jego bliscy robią wszystko, by uczył się normalnie żyć. Immanuel ma wiotkość mięśni, opada mu główka, ale rączki i nóżki są już silne. Immanuel
i Kalinka są podopiecznymi Fundacji Admoveri z siedzibą w Krakowie, przy ul. Szafera.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisment ad adsense adlogger