Telenowela historyczna „Korona królów” od 1 stycznia 2018 w TVP1

Barwna, kostiumowa opowieść o panowaniu jednego z najwybitniejszych władców w dziejach Polski – Kazimierza Wielkiego. „Korona Królów” w reżyserii Wojciecha Pacyny, pod opieką literacką Ilony Łepkowskiej, będzie emitowana w TVP1 od 1 stycznia 2018 r. od poniedziałku do czwartku o godz. 18.30.

fot. TVP

„Korona Królów” to pierwszy serial Telewizji Polskiej poświęcony średniowiecznej historii Polski. Akcja nowej telenoweli historycznej produkowanej przez TVP rozpoczyna się w 1333 roku. Umiera Król Władysław Łokietek zmęczony walką o zjednoczenie podzielonej na dzielnice Polski. Na tronie zasiada jego jedyny żyjący syn – Kazimierz, w którego rolę wciela się Mateusz Król. W tle miłość, dworskie intrygi, trudne relacje z żoną Anną (Marta Bryła) i matką (Halina Łabonarska), zdrady i walka o wpływy. W „Koronie Królów” historia Polski jest fascynująca i intrygująca.

Zdjęcia do serialu trwają od lipca tego roku. Oprócz fascynującej historii na uwagę zasługują także wyjątkowe kostiumy, wnętrza oraz plenery, w których rozgrywa się akcja. Nakręcono 38 odcinków, w studio przy ul. Woronicza w Warszawie kończy się nagrywanie odcinków nr. 39 i 40.

“Korona królów” będzie miała premierę na antenie TVP1 pierwszego stycznia, kiedy widzom pokazane zostaną dwa odcinki. Kolejne będą prezentowane codziennie, cztery razy w tygodniu od poniedziałku do czwartku, aż do wakacji.

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. 14 grudnia 2017

    […] Pełen muzycznych gwiazd „Sylwester Marzeń z Dwójką” rozpocznie się o godz. 20.00. Przed widzami 6 godzin doskonałej muzyki z Zakopanego. Nowy Rok widzowie Jedynki przywitają z barwną opowieścią „Korona Królów”. Dwa premierowe odcinki nowej telenoweli kostiumowej od godz. 18:30. W Dwójce, w pierwszy dzień Nowego Roku „Koncert Noworoczny z Wiednia” (godz. 12:15), a wieczorem, po fenomenalnym światowym sukcesie programu The Voice przyszedł czas, aby to dzieci pokazały swój wokalny talent. Polska edycja „Voice Kids” w TVP2 o godz. 20:05 (kolejne odcinki show w soboty o tej samej porze). W Nowy Rok widzowie będą mogli obejrzeć również pierwsze dwa odcinki telenoweli historycznej „Korona królów” na antenie TVP1 (o godz. 18:30 i 19:00; więcej tutaj). […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisment ad adsense adlogger