Lato premier w TVP

W wakacje na widzów Jedynki czeka wiele premier filmów, seriali i programów, w tym nowy serial „Komisariat” z Sebastianem Wątrobą i Anną Dzierżą w rolach głównych. Letnie miesiące w Dwójce to przede wszystkim rozrywka. W czwartkowe wieczory cykl filmów fabularnych „Jak w czeskim filmie” oraz ponad 15 premier filmów dokumentalnych. W czasie wakacji widzom towarzyszyć będzie „Pytanie na śniadanie” w letniej odsłonie oraz magazyn „Lajk!”.

TVP1

KOMISARIAT

poniedziałek-czwartek, godz. 17.30 premierowe odcinki

Każda historia inspirowana jest prawdziwymi wydarzeniami opisanymi w aktach policyjnych i sądowych. Widzowie poznają życie zawodowe i prywatne bohaterów „Komisariatu”. Sprawa chłopca szukającego matki, którą poprowadzi komisarz Maj, wywoła falę wspomnień i przyczyni się do ujawnienia jego największej tajemnicy – powodu długiej nieobecności w pracy…

ELIF

poniedziałek-piątek, godz. 14.00 premierowe odcinki

Kiedy rodzi się mała Elif (w roli tytułowej dziecięca gwiazda Isabella Damla Güvenilir) jej nieznany ojciec żeni się z inną kobietą, zaś jej matka wiąże się z brutalnym pijakiem i hazardzistą. Jak potoczą się dalsze losy dziewczynki?

ZŁOTE SERCE

poniedziałek-piątek, godz. 16.00 premierowe odcinki

Maria i jej córka Catarina żyją w biedzie. Nie mają nawet prawdziwego dachu nad głową i mieszkają w przyczepie kempingowej na polu namiotowym. Mimo tego matka zdołała kosztem wielkich wyrzeczeń opłacić studia córki na prestiżowej uczelni. Pewnego dnia do Marii dzwoni były pracodawca, Miguel. Starszy pan jest bardzo chory, pragnie przed śmiercią uporządkować swoje życie i naprawiać wyrządzone krzywdy.

ZRANIONA MIŁOŚĆ

poniedziałek-piątek, godz. 18.30 premierowe odcinki

Cevdet jest majorem w osmańskiej armii. To wielki patriota, oddany mąż i kochający ojciec. W jego rolę wciela się gwiazdor „Wspaniałego stulecia” – Halit Ergenc. Azize (Berguzar Korel znana z serialu „Tysiąc i jedna noc”) to idealna żona i matka. Pracuje jako pielęgniarka w szpitalu i pomaga rannym żołnierzom. Nagłe wezwanie na front i następujące po nim wydarzenia burzą spokojne dotąd życie rodziny i doprowadzają do jej rozpadu.

ROZDARTE SERCA

od 13 czerwca, we wtorki po dwa odcinki, godz. 20:30 premierowe odcinki

Gulseren mieszka w ubogiej dzielnicy Stambułu. Dilara w pięknej i ogromnej willi nad Bosforem. Obie są w ciąży i wskutek skomplikowanego zbiegu okoliczności obie rodzą w tej samej klinice, w sąsiednich salach. Na świat przychodzą dwie dziewczynki, których nazwiska różnią się tylko jedną literą. Roztargnione pielęgniarki zamieniają dzieci. Piętnaście lat później, również wskutek zbiegu okoliczności, prawda wychodzi na jaw.

EL PRINCIPE – DZIELNICA ZŁA

wtorek, godz. 22:25 premierowe odcinki

El Principe to niebezpieczna dzielnica hiszpańskiej Ceuty zamieszkała w dużym stopniu przez ludzi pochodzenia arabskiego. Groźna siatka islamskich terrorystów upatrzyła ją sobie na idealny punkt werbowania przyszłych zamachowców. Wywiad hiszpański podejrzewa, że miejscowi policjanci przymykają oko na działalność terrorystów, a może nawet z nimi współpracują. CNI (Centro Nacional de Información czyli Krajowa Centrala Wywiadowcza) w porozumieniu z policją wysyła na Ceutę Javiera Moreya, jednego ze swych najlepszych agentów, jako nowego komendanta posterunku w El Principe.

KRYMINALNE ZAGADKI LAS VEGAS

od 14 czerwca, w środy, godz.22:40 premierowe odcinki

Serial kryminalny amerykańskiej stacji CBS, opowiadający o pracy zespołu laboratorium kryminalistycznego policji w Las Vegas, którzy wykorzystują najnowsze osiągnięcia naukowe do wyjaśniania przebiegu przestępstw.

WEEKENDOWY HIT JEDYNKI (PIĄTKI, GODZ. 20:30)

Angelika i król” (30 czerwca), „Angelika wśród piratów” (7 lipca), „Angelika i sułtan” (14 lipca). Jedynka zaprasza także na widowiskowy film z gatunku „płaszcza i szpady” pt. „D’Artagnan i trzej muszkieterowie”(cz.1 – 21 lipca, cz.2 – 28 sierpnia).

HIT NA SOBOTĘ (GODZ. 20:20)

Uczeń czarnoksiężnika” (1 lipca), „Hans Kloss. Stawka większa niż życie” (8 lipca), „Ślubne wojny” (15 lipca), „Rocky Balboa” (29 lipca).

ZAKOCHANA JEDYNKA (PONIEDZIAŁKI, godz. 20.30)

Szepty pustyni” (3 lipca), „Miłość w Hongkongu” (9 lipca), czy „Pewnego razu w Rzymie” (30 lipca).

ROK W OGRODZIE

sobota, godz. 7:30, premierowe odcinki

Program dla miłośników działek, ogrodów i balkonów prowadzony przez Marka Jezierskiego. W letnich wydaniach programu widzowie poznają ciekawe odmiany roślin i sposoby na ich zaaranżowanie w ogrodzie. Kwiaty to nie tylko ozdoba ogrodu. Wiele z nich nadaje się także do wykorzystania kulinarnego. Zachęcimy do zakładania mini ogrodów w słojach czy szklanych naczyniach, które są doskonałym pomysłem na namiastkę własnego ogrodu nawet w przysłowiowym M1. W letniej odsłonie „Roku w ogrodzie” nie zabraknie aktualnych porad i wskazówek jak dbać o ogród, które rośliny wymagają naszego wsparcia, jak walczyć z chorobami i szkodnikami oraz jak rośliny przycinać i formować.

SEKUNDY, KTÓRE ZMIENIŁY ŻYCIE

od 17 czerwca, sobota o godz. 8:40 premierowe odcinki

Program poświęcony bezpieczeństwu w ruchu drogowym. W każdym odcinku przedstawiona będzie historia pokazująca konsekwencje wypadku i zupełnie inne od dotychczasowego życie po nim.

W CIEMNOŚCI ZOBACZYĆ ŚWIAT reż. Athena Sawidis

od 17 czerwca, sobota, godz. 12:50 premierowe odcinki

Niezwykłe historie ludzi, którzy z powodu różnych okoliczności czy dolegliwości stracili wzrok. Większość z nich nie zdaje sobie sprawy z możliwości jakie daje współczesna medycyna i że ich problem jest odwracalny w stosunkowo krótkim czasie. Udział w programie to dla bohatera każdego odcinka ostatnia nadzieją na odzyskanie wzroku. 26 letnia Marta, która na skutek zaćmy jest prawie niewidoma. Sytuacja rodzinna i bytowa Marty jest bardzo ciężka. Jej 4-letni synek cierpi na nieuleczalną wadę serca, a partner Marty jest na rencie chorobowej. Gdyby Marta widziała, ich życie byłoby znacznie łatwiejsze…

POLSKI GRILL

sobota, o godz. 17:30 premierowe odcinki

Program kulinarno-podróżniczo-rozrywkowy. Artur Moroz przez całe wakacje będzie jeździć w różne regiony Polski i spotykać się z miłośnikami grillowania, którzy zaprezentują swoje przepisy na dania z grilla.

FUNDUSZE EUROPEJSKIE – JAK TO DZIAŁA?

niedziela o godz. 8:40 (od 18 czerwca)

Radek Brzózka będzie prezentował widzom możliwości pozyskiwania Funduszy Europejskich. W każdym odcinku przedstawiane będą także osoby oraz instytucje, którym dzięki unijnemu wsparciu udało się zrealizować ciekawe pomysły z różnych dziedzin.

SPRAWA DLA REPORTERA

czwartki, o godz. 21:20.

Niezwykle popularny program interwencyjny red. Elżbiety Jaworowicz od lat zajmującej się trudnymi, konfliktowymi sprawami społecznymi.

TVP2

PYTANIE NA ŚNIADANIE

poniedziałek – piątek od 8:00 do 10:30, sobota od 7:30 do 10:30

Przez całe lato specjalne, wakacyjne wydania programu. Nie zabraknie porad związanych z sezonem urlopowym, podróżami, wakacyjną kuchnią, modą na lato, a także praktycznymi pomysłami na „wolne” z najmłodszymi. Reporterzy „Pytania na śniadanie” będą podróżować po całej Polsce, aby zaprezentować najciekawsze wydarzenia rozrywkowe i kulturalne organizowane od Bałtyku po Tatry. Będzie to też okazja do wyjątkowych spotkań z gwiazdami, które uchylą rąbka tajemnicy i opowiedzą o swoich wakacyjnych planach.

LAJK!

sobota, ok. 10:40 (tuż po „Pytaniu na śniadanie”)

Letnia, pełna słońca i wakacyjnych imprez odsłona magazynu „Lajk!”. Zjawiskowe prowadzące, Marcelina Zawadzka (Miss Polonia 2011) i Izabella Chrzan (Miss Polonia 2016), w towarzystwie Mateusza Szymkowiaka zaproszą widzów Dwójki na najciekawsze wydarzenia rozrywkowe i kulturalne tego lata. Kamery TVP2 będą wszędzie tam, gdzie dzieje się coś niebanalnego, wartościowego, wartego uwagi. Sprawdzą też, jak tego lata odpoczywają gwiazdy.

WYDARZENIA ROZRYWKOWE i KULTURALNE

Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry – Sopot 2017” premiera
25 czerwca, godz. 19:30

Reportaż poświęcony odbywającemu się w dniach 19 – 21 czerwca w Sopocie 17. Festiwalowi Teatru Telewizji Polskiej i Teatru Polskiego Radia „Dwa Teatry”. Podsumowanie festiwalu obejmuje m.in. wypowiedzi gości i widzów, fragmenty spektakli i słuchowisk, relacje z warsztatów, a także ze spotkań z twórcami i aktorami oraz fragmenty gali rozdania nagród.

FESTIWAL GWIAZD – MIĘDZYZDROJE 2017 premiera
9 lipca, godz. 19:30

Reportaż z 22. Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach, który odbędzie się w dniach 5–9 lipca. Ostatniego dnia imprezy TVP2 zaprasza na obszerną relację w festiwalowych wydarzeń. Mateusz Szymkowiak, reporter Dwójki, porozmawia z ich uczestnikami: zarówno tytułowymi gwiazdami, jak i publicznością goszczącą w Międzyzdrojach.

KONCERTY

Mocny skład – Europejski Stadion Kultury Rzeszów 2017 premiera

23 czerwca, godz. 22:55

Plenerowe widowisko z udziałem młodych polskich gwiazd muzyki rozrywkowej, które wspólnie z muzycznymi partnerami z Europy, wykonają w duetach przygotowane wcześniej utwory. Na rzeszowskiej scenie wystąpią: Brodka i Unkle (Wielka Brytania), Kamil Bednarek i Drymba Da Dzyga (Ukraina), LemON i Rustavi (Gruzja), Enej i Dzambo Agusevi (Macedonia).

FESTIWAL ZACZAROWANEJ PIOSENKI. KONCERT FINAŁOWY premiera
24 czerwca, godz. 15:45 – część 1: Dzieci, godz. 16:45 – część 2: Dorośli

Finał 13. edycji ogólnopolskiego konkursu dla utalentowanych wokalnie osób niepełnosprawnych, organizowanego wspólnie przez Fundację Anny Dymnej Mimo Wszystko oraz Telewizję Polską S.A. Koncert poprowadzą: Anna Dymna, Zbigniew Zamachowski, Piotr Głowacki i Maciej Musiał. Za kulisami artystom towarzyszyć będzie reporterka, Bronia Zamachowska.

25 lat disCopolo – gala jubileuszowa premiera, na żywo
25 czerwca, godz. 20:05

W wielkim muzycznym show wystąpią ikony gatunku: Zenon Martyniuk i zespół Akcent, Boys, Weekend, Classic, Bayer Full, Top One, Shazza czy MIG. Nie zabraknie nieśmiertelnych przebojów, które podbijały dyskoteki w latach 90., a także najnowszych hitów disco polo, królujących na zabawach, weselach i rodzinnych imprezach.

The Best Of Szalom na Szerokiej – koncert finałowy Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie premiera

2 lipca, godz. 22:35 – część 1; 16 lipca, godz. 23:55 – część 2

Zwieńczenie festiwalu i 7 godzin prezentujących muzykę żydowską z całego świata. Koncert stał się już marką samą w sobie i co roku przyciąga na krakowski Kazimierz kilkutysięczną międzynarodową publiczność. W tym roku na ulicy Szerokiej wystąpią: Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego, Paul Shapiro (USA), Junun (Izrael / Indie), Gili Yalo (Izrael), Neta Elkayam (Izrael), Dudu Tassa (Izrael).

FESTIWAL ROMANE DYVESA W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM premiera

8 lipca, godz. 20:05

XXIX edycja Festiwalu Romane Dyvesa otworzy obchody 760-lecia Gorzowa Wielkopolskiego. Impreza po raz pierwszy nie odbędzie w Gorzowskim Amfiteatrze, lecz na Błoniach nad Wartą. Wystąpią artyści romscy z całej Europy, m.in. Relu & Zuralia Ochestra z Rumunii, Kiril Djaikovsky z Macedonii, Gipsy Cz. z Czech czy słynny Taraf De Haidouks. W roli gospodarzy zobaczymy Cygański Teatr Muzyczny „Terno” Edwarda Dębickiego oraz moskiewskie IŁO. Koncert poprowadzi Tomasz Kammel oraz Manuel Dębicki.

ZIHARON – koncert PAMIĘCI ŻYDÓW Lublina premiera
9 lipca, godz. 23:45

Koncert, wpisujący się w obchody 75. rocznicy likwidacji lubelskiego getta, 7 wieków obecności Żydów w Lublinie oraz 700-lecia Lublina. W wykonaniu Yaakowa Lemmera, światowej sławy kantora (USA) oraz orkiestry symfonicznej Filharmonii Lubelskiej pod dyrekcją Elli Jaffego (Izrael) pieśni żydowskie oraz utwory, m.in. Gustava Mahlera, Maxa Brucha. Nie zabraknie światowych prapremier.

XXI MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL PIOSENKI I KULTURY ROMÓW– CIECHOCINEK 2017premiera, na żywo
15 lipca godz. 20:05

Wśród gości zaproszonych na tegoroczny festiwal znaleźli się tacy artyści, jak Monika Rigo z Węgier, Karol Adam i Sendreiovci & Kokavakere Lavutara ze Słowacji, Thagar reprezentujący Niemcy, Gine Roma z Białorusi, a także Czesi: Surmajovcy, Jan Bendig i Monika Bagarova. Na scenie nie zabraknie także Weroniki Curyło – finalistki „The Voice of Poland”, wystąpią też: Don Vasyl i Gwiazdy Cygańskiej Pieśni, Dziani, Vasyl Junior i Elza, Bogdan Trojanek i Terne Roma. Gospodynią Festiwalu będzie Anna Popek.

KONCERT THE VOICE OF POLAND W SZCZECINIE premiera, na żywo

6 sierpnia, godz. 20:05

Wielki koncert z udziałem gwiazd „The Voice of Poland” uświetni The Tall Ships Races w Szczecinie. Wystąpią m.in.: Andrzej Piaseczny, Afromental, Natalia Nykiel, Sarsa, Rafał Brzozowski, Antek Smykiewicz, Mateusz Ziółko, Adam Stachowiak, Anna Karwan, Mateusz Grędziński i Damian Ukeje.

CYKL „JAK W CZESKIM FILMIE”

JAK UTOPIĆ DOKTORA MRACZKA

22 czerwca, godz. 22:15

Jana Vodiczkova uczennica liceum wraz ze swą rodziną mieszka w starym domu nad brzegiem Wełtawy. W czasie wakacji bardzo chętnie spędza czas na basenie. To właśnie tam ratuje życie tonącemu doktorowi Mraczkowi, nie wiedząc, że za próbę wyprawienia doktora na tamten świat odpowiedzialni są członkowie jej rodziny…

ADELA JESZCZE NIE JADŁA KOLACJI

29 czerwca, godz. 22:20

Parodia filmów kryminalnych, w której reżyser wykorzystał zdjęcia aktorskie z sekwencjami animowanymi. Jednym z bohaterów jest amerykański detektyw Nick Carter, który przyjeżdża do secesyjnej Pragi, by rozwikłać zagadkę zniknięcia pewnego psa oraz odkryć tajemnicę mięsożernej rośliny.

STRASZNE SKUTKI AWARII TELEWIZORA

6 lipca, godz. 21:30

Rodzina Homolków wyrusza w niedzielę na piknik do lasu. Ich odpoczynek zakłóca nagle wołanie o pomoc i zmuszeni są wrócić do miasta. Wieczór spędzają w domu w atmosferze napięcia. W dodatku zepsuł się telewizor. Rodzinna awantura wisi na włosku…

HOGO-FOGO HOMOLKA

13 lipca, godz. 21:30

Homolkowie otrzymują smutną wiadomość – pradziadek leży na łożu śmierci. Udają się więc w daleką podróż na południe Czech swoim nowym samochodem, aby złożyć seniorowi rodu ostatnią wizytę.

HOMOLKOWIE NA URLOPIE

20 lipca, godz. 21:30

Homolkowie wybierają się w komplecie na zimowe wczasy w Karkonosze, gdzie chcą „porządnie użyć za swoje pieniądze”.

NA SKRAJU LASU

27 lipca, godz. 21:30

Melancholijna i zabawna opowieść o perypetiach rodziny, która chce zdobyć działkę rekreacyjną i letni domek. Lavikowie, pełni nadziei, że uda im się odkupić gospodarstwo starego Komarka zaczynają pomagać mu w pracach na roli i remoncie.

MARECZKU, PODAJ MI PIÓRO

3 sierpnia, godz. 21:30

Jiri Kroupa wiódł przez lata spokojne życie majstra, aż do czasu, gdy kierownictwo fabryki podjęło decyzję o jej zmodernizowaniu. Nowa technika wymaga od załogi wyższych kwalifikacji, zatem majster Kroupa musi wraz z kolegami wrócić do szkolnej ławy i zdać maturę.

JAK WYRWAĆ ZĄB WIELORYBOWI

10 sierpnia, godz. 21:30

Tancerka baletowa Anna mieszka ze swoim ośmioletnim synem Vakiem na miejskim blokowisku. Gosposia namawia ją, żeby zabrała syna w góry. Niestety, w trakcie wyjazdu kobieta musi wrócić i nie ma z kim zostawić Vaka. Z pomocą przychodzi jej przypadkowo spotkany w hallu schroniska dawny znajomy Lubo, który dochodzi do wniosku, że Vaek jest jego dzieckiem

TRUP W KAŻDEJ SZAFIE

17 sierpnia, godz. 21:30

Dwa gangi walczą o czek na okrągłą sumę miliona dolarów, który przez przypadek dostaje się w ręce szkolnego nauczyciela, Georga Camela. Ponieważ liczba ofiar wokół mężczyzny ciągle wzrasta, padają podejrzenia, że jest on seryjnym mordercą. Nieśmiały dotąd Georg sprytnie wykorzystuje swoja nową przerażającą reputację, także po to, by zdobyć serce Sabriny.
JUTRO WSTANĘ RANO I OPARZĘ SIĘ HERBATĄ

24 sierpnia, godz. 21:30

Bohaterem komedii science fiction jest pilot, który pracuje dla firmy oferującej podróże w przeszłość. Spokojny i nieśmiały Jan Bureś ma brata bliźniaka. Karel jest przeciwieństwem brata. Pewnego dnia Jan musi podać się za swego brata I wyruszyć w podróż machiną czasu..

KINO RELAKS (w środy)

W cyklu m.in.:

– 28 czerwca, godz. 22:20 – FAŁSZYWY NARZECZONY, reż. Gil Junger

– 5 lipca, godz. 20:05 – JA CIĘ KOCHAM, A TY ŚPISZ, reż. Jon Turteltaub

– 12 lipca, godz. 20:05 – TYLKO NIE MIŁOŚĆ, reż. Nicolas Cuche

– 26 lipca, 20:05 – KIEDY HARRY POZNAŁ SALLY, reż. Rob Reiner

– 2 sierpnia, godz. 20:05 – EKS MOJEGO ŻYCIA, reż. Dorothee Sebbagh

– 9 sierpnia – MĘSKA RZECZ, reż. Chris Koch

– 16 sierpnia – FRANCUSKI POCAŁUNEK, reż. Lawrence Kasdan

– 23 sierpnia – PIĘKNA I SZALONA, reż. John Stockwell

SERIALE DWÓJKI

07 ZGŁOŚ SIĘ wersja ZREKONSTRUOWANA

W piątki od 9 czerwca
9 czerwca, godz. 20:35
16 czerwca, godz. 21:55
23 czerwca, godz. 20:35
Od 30 czerwca, godz. 21:55

Niezwykle sprawny i pewny siebie. Potrafi znaleźć się w każdej sytuacji, rozwiąże najtrudniejszą kryminalną zagadkę. Nie oprze mu się żadna kobieta. Kto to taki? Porucznik Sławomir Borewicz. Za kanwę scenariusza posłużyła popularna seria opowiadań kryminalnych „Ewa wzywa 07” wydawanych przez wydawnictwo Iskry w latach 1968-1989.

Reżyseria: Krzysztof Szmagier, Krzysztof Prymek, Andrzej Piotrowski, Kazimierz Tarnas
Wys.: Bronisław Cieślak, Zdzisław Kozień, Ewa Kuzyk-Florczak, Jerzy Rogalski i inni.

FILMY DOKUMENTALNE

WŁOSKA KUCHNIA JAK U BABCI premiera

wtorki i środy o godz. 14:05

13-odcinkowy program kulinarno – podróżniczy, w którym Donal Skehan – popularny irlandzki kucharz, autor książek i prezenter telewizyjnych programów kulinarnych, podróżuje po Włoszech, aby poznać sekrety domowej kuchni włoskiej. A ponieważ miłość do gotowania zawdzięcza swojej babci, jego przewodniczkami po półwyspie Apenińskim są włoskie babcie, które zdradzają mu swoje przepisy i z którymi wspólnie gotuje dla ich rodzin i przyjaciół.

AFRYKA OD KUCHNI premiera

wtorki i środy o godz. 14:35

Kiran Jethwa – urodzony w Kenii pół Brytyjczyk, pół Hindus – cieszący się międzynarodową sławą kucharz i autor popularnych programów kulinarnych w brytyjskiej telewizji, zabiera widzów w kulinarną podróż po Kenii, Etiopii i Ugandzie. Bogactwo i różnorodność afrykańskiej kuchni zaskakują, a piękno odwiedzanych miejsc zachwyca.

ZAUFAJ MI, JESTEM LEKARZEM premiera

czwartki o godz. 14:10

Michael Mosley – znany brytyjski dziennikarz popularnonaukowy i psychiatra, wspólnie z trójką lekarzy różnych specjalizacji rozprawiają się z popularnymi mitami oraz internetowymi i tabloidowymi „prawdami” na temat zdrowia, żywienia, kondycji fizycznej, przyczyn chorób, jak również skuteczności różnego rodzaju diet, ćwiczeń, paramedykamentów, suplementów i witamin.


Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisment ad adsense adlogger