Opole 2017… w Kielcach. Znamy nową nazwę i datę imprezy TVP

To już raczej pewne. Telewizja Polska zamiast kultowego, kilkudniowego festiwalu opolskiego zorganizuje jedynie “Koncert Polskiej Piosenki”. Gdzie? W Kielcach!

Miasto Kielce wraz z Telewizją Polską zorganizuje “Koncert Polskiej Piosenki” – informuje Gazeta Wyborcza powołując się na słowa wiceprezydenta Kielc. Impreza zaplanowana jest na 10 czerwca 2017 roku i odbędzie się w kieleckim amfiteatrze na Kadzielni. Na chwile obecną nie są znane szczegóły oraz lista wykonawców. Umowa z TVP w sprawie koncertu ma zostać podpisana w połowie przyszłego tygodnia.

Jednorazowy, kilkugodzinny koncert ma być odpowiedzią prezesa TVP na odwołany 54. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, który miał trwać trzy dni (od 9 do 11 czerwca 2017 roku). Przypomnijmy, że miasto Opole zerwało umowę z TVP po tym jak z uczestnictwa w festiwalu zaczęły rezygnować gwiazdy, prowadzący i reżyserzy, sprzeciwiając się artystycznej cenzurze. Opole zapewnia, że festiwal odbędzie się jesienią 2017 roku, prawdopodobniej we współpracy z inną telewizją. Wcześniej miasto Opole długo negocjowało umowę z TVP, nie zgadzając się m.in. na muzykę disco-polo.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisment ad adsense adlogger